bugün

istanbul semtleri, toplu ulaşım hatları, isim anlamları ve nostaljik müzik.
(bkz: mozambique drill)
bir şeyi bilmek manasında kendimi asla yeterli bulabileceğimi sanmıyorum. bir konu hakkında kısacık bir yazıyla ilgilenirken bile içinde yepyeni kelimeler buluyorum ve bir şeyi öğrendim diyebilmek için derinlemesine öğrenmem gerektiğini düşündüğüm için tüm o kelimelerin felsefesine kadar hakim olmadan öğrendim diyemem. yine de bazı küçük uzmanlık alanlarım olduğunu söyleyebilirim. mesela kafadan dört işlem yapmak konusunda kendimi oldukça iddialı bulurum. bu benim en zevk aldığım ikinci beyinsel aktivitem sanırım. her şeyi otomatik olarak hesaplarım. bana çok eğlenceli geliyor. bazı insanların satranç oynarken ya da puzzle yaparken aldıkları zevkle eşdeğer sanırım. ben bunlardan hiç zevk almam o ayrı. çok öngörülebilir buluyorum. neyse, bir başka uzmanlık alanım beynimi şartlamaktır. elbette bunlar herkesin az çok yaptığı, yapabildiği şeyleer. ben sadece bu konularda kendimi geliştirdiğimi düşünürüm. beynini şartlamaktan kastın ne derseniz bir örnek vereyim. mesela sabahları kalkmak için alarm kurmam. gece yatarken kendimi bir zamana şartlarım ve uyanırım. veya yemek yiyeceğim zaman her zaman kafamda bir ölçü vardır. ailem bu duruma çok şaşırır. o ölçüye gelince doyarım. sevdiğim bir yemek bile olsa yemem, yiyemem. bu şartlama olayını çok sevmem ama bir şekilde bu konuda uzmanlaşmış gözüküyorum. hımm. onun dışında bağlantılar kurma konusunda iyiyim. çok alakasız gözüken birden fazla şeyin aralarındaki bağlantıyı görebiliyorum. aslında bunun diğer insanlarda nasıl işlediğini tam olarak bilmediğim için bir şey diyemeyeceğim. belki normalin bile altındadır ama iyi olduğum izlenimine katılıyorum niyeyse. sonrasında el ve göz koordinasyonum düzgündür. bu yüzden denge ve isabet konularında iyiyimdir. mesela çizgisiz kağıda düz bir şekilde yazı yazabilirim, bir şeye bakarak çizim yapıyorsam ekseriyetle kağıda bakmam ya da dart ve basketbol gibi oyunlarda iyi isabet ettiririm. o değilde mesela şimdi bile yazdığım yazıyı okuyunca bir kelimeden çok farklı bir yere gittim ve bir bağlantı kurdum. buradan da empati konusuna giriş yapalım. çok iyi empati kurarım ama benim empatim genelde duygusuzdur. çünkü tamamen analiz odaklıdır. nedenine burada girmeli miyim? bilemiyorum. bu yazıyı okumaya devam eden biri var mı? gerçekten mi? yalnız o kadar yazıda elle tutulur bir uzmanlık alanı yazamayan bana yakabilir miyiz şu an? tabii gemilerinizi yakmayın. gemiler önemli unsurlar. neyse. çok sıkıldım.
sanat ve süreçler.
ben çay demleme diyeyim siz seks anlayın.
Diksiyonum güzeldir, arada sırada bir şeyler karalarım, yazarım ama hiçbirinde uzman değilim.
Kendime saçma sapan sebepler bularak geceleri kendimi üzmek ve uykudan mahrum etmek.
Ben de kafamı yastığıma koyar koymaz uyumak istiyorum.
Tarih, tanklar ve silahlar, yazılım, siber güvenlik
osura osura uyumak. en iyi yaptığım şey bu.
uçak tamiri, maç izlemek ve karaktersiz yazarlara yol vermek.
Matematikte bile balık hafızalıyımdır.

1 gün anlatırsanız sonraki gün unuturum.

birbiriyle hiç ilgisi olmayan pek çok alana ilgim oluyor ancak herhangi birinde uzman olmaya yakın bile değilim..

Uzun süredir bilgisayara uzun aralıklar ile bakmıyorum.
Strateji yaparken kafa çalışır.

Ama bayağıdır bakmayınca o da zayıflıyor bunak oluyorsun.
işte o durumdayım bende.
sürekli erteleyip üşendiğimden ondan öyle oldu daha önce de demiştim geçen ay.

Obsesif gibi tekrar ediyordum işte.

Bulmaca çözerken gibi şeylerde de çalışır o entrylerini okuyordum ama işte dediğim gibi detayları unuttum.

Zihinsel engelli olmadığım lise de öyle düşünüyorlardı.
Çünkü kendi başıma yürüme engelli olunca kafaya da mı vurur bunun diye düşünmüşlerdir.
herşeyi kafam alır ama işte balık hafızalıymışım bu da sinir ediyormuş.

Böyle unutma döngüsü içinde nasıl uzman olursun ki işte.tabi sayısal için geçerli bu.

Tarihi yutarım ezberlerim unutmam.

Yani tahmin edilebilir full sözel çalışırım.

Matematik sayısal da aldığı kadar.

Biyoloji-Kimya dersimde fena değildi ama sınav günü unuturdum onu da :d.
Birbiriyle hiç ilgisi olmayan pek çok alanda bilgim var ancak herhangi birinde uzman olmaya yakın bile değilim..
Tedarik zinciri, satın alma, seks.
Erotizm, illumimati, dinler, tarih, paranormal olaylar, spor, sosyoloji.
anlamsızlık ve saçmalık içerisinde sona doğru yaralanarak sürüklenmek.
istanbul semtleri
şehir içi toplu ulaşım
insan isimleri ve anlamları
90'lar nostaljik müzik.
Yazarların uzman olduğu konulardır.

ismet gurbuz: din ve ahlak bilgisi,
traveler of secrets moments: güncel haberler,
hadiama001: her telden,
advntst: edebiyat ve felsefe,
sutlu cilekli: gelin kaynana,
manyak olmaya karar verdim: karambolcü,
aslolan fenerbahce dir: futbol ve sporun her türlüsü,
excornist: Libido uzmanı,
gina carano: erotizm ve illuminati.

Gibidir.
Aldatilmak, kirilmak ve uzulmek.
morat: kadınlar,
bez bebek nana: ulaşım,
aslolan fenerbahce dir: futbol,
true: izdivaç arayışı,
gina carano: erotizm ve illuminati.
cay tozu: çay yetiştiriciliği.
otopsiraporlari: morg.

Gibidir.
para var huzur yok: true .
Bez bebek nana: ulaşım, otobüs.
Cay tozu: demleme çay,
Morat: kadınlar,
Traveler of secret moments: haberler.

Gibidir.
iş sağlığı ve güvenliği.
kişi isimleri ve anlamları.
istanbul'un semtleri ve toplu ulaşım hatları. kız isimleri.
True daha evlenmedi ki uzman olsun.

Yanlis başlıktır.