bugün

bizdeki ''hor görmek'' söz öbeğinde geçen ''hor'' kelimesinin ingilizcedeki 'whore' dan geldiğini düşünüyorum. Neden olmasın??
her türk insanı en az bir defalığına bilinçli yada bilinçsiz ismail yk şarkısı dinledi.
ojeyi icat eden kişi, tırnaklarını temizlemekten aciz, pisin biri değilse bende bir şey bilmiyorum.
bir çok kişi karşısındaki insanı dinlemiyor . tam bişey anlatıcaksın hemen o anlatmaya başlıyor . örneğin ;
-abi geçen karnım acıktı ...(diye giriliyor cümleye)
+oo abi oda bişeymi geçen ben bi acıkmışım valla evde ne varsa yedim

hadi gel şimdi , bütün sözcüklerin boğazına dizildiğini hissedersin . konuşulmaz böyle insanlarla . 5 yıllık sevgiliden ayrılma sebebidir . tecrübeyle sabittir.
Birine ne kadar değer verirsen, kaybetme ihtimalin o kadar büyüyor.

Sonrası kaybetme korkusu...
süphelerimiz, yok efendim öyle şey olmaz, kesinlikle öyle bişey yapmaz deyip güvendiklerimiz bir hiç olup gözümüzden düşerler.
üşengeçlik münasebetiyle ütü masası yerine halı üzerinde ütü yapıldığında halı yanmaktadır.
herkes cıkarcı olmus bu devırde.
duygular dile gelirse değeri azalır.
Bursa'nın tüm hanımları bursaray'da.
değerinden çok sevdiğimiz için yalnız kalıyoruz.
tespitin mına komuşsunuz gençler *.
anne menemeni diye bir şey var ki onun formülünü sadece annelerin bildiğine eminim.
Gördüğüm kadarıyla Erkek milleti sadakati pek haketmmiyor. Sadakat istiyor ama kendisi Sadakat fakiri.
Sanırım kadın olmanın bedeli Erkek cinsiyle cezalandırılmak. Niyeyse yaradanın bize bu garezi bilemedim.
çevremdekilerle ilgili düşündüklerim hiç sağlam olmuyor, değişiyor hep, emin olamıyorum hiç.
bilimin aksine felsefe genellemelerle ortaya çıkmaktadır sığ düşüncesi de buna örnek olabilir. ya da genellikle sosyal medya araçlarının kullanımı, gerçek kişilik belirtilerinden yoksunluk içermesi vesaire.
20sinden sonra tanıdığın çoğu kişi anlık insanlardır. Bu senle koskoca 1 yılı aynı odada geçirdiğin arkadaşın olsa bile...
#19923892 gezi parkıolaylarına dair en vasat yorum ve tespittir diye iddia ediyorum.
türkiyede basın evde çekirdek çitlemiş hak basın mesubu olmuştur .
saygının insan olmanın ilkesi olduğunu görmek tek bir özrün tüm insanlara huzur verebileceğini görmek göremeyenlerdeki kibir için üzülmek .
Bunlar çipetpet ama lezzetli çipetpet değil.
yurdumdaki okuma seviyesi, tahminlerimizi bile tedirgin edecek düzeyde.
kangal sucuk lafındaki "kangal"ın sivasın kangal ilçesiyle bi alakası yokmuş.
şimdi sözlük bu, son birkaç yıl önce ve sonrasını kapsayan bir tespit. olmaz demeyin tespit tespittir.
25 yaşına gelen kızlar şayet hala evlenmediyse şu yıllarda evde kalma olasılıkları çok yüksek. çünkü bizden 5 yaş üstü adamlar evlendi. o evlilik furyasında evlendiler, gitti, kaybettiniz onları kızlar. yaşıtlarımıza gelince onlarsa artık evlilik için ideal yaşın 25 civarı olmadığı kanaatine vardı. hatta birçoğu evlenmeyi pek düşünmemekte. şimdi 40 yaşına geldiklerinde sanıyor musunuz ki 40 yaşında bir hatun alacak, hayır. yani şu sıralar 25 civarındaki tüm bayanlar evde kalacak. geçmiş olsun.
Yeri gelince yalan soyleyebilmeli insan dedigin. Tamamen yalansiz olunca pek cok sey boka sariyor sanki o "yeri" gelince...