bugün

hayat çok boktan.
hangisi olursa olsun insan denen varlıkla uğraşılan işler zordur. bunun yerine kitapla uğraş; yaz, çiz ya da ne bileyim toprakla uğraş; ek, biç... daha iyi.**
bir insanı ikna etmeye çalışıyorsanız söze ''bence'' ile başlamayın. çünkü insanların yapısında yadsınamaz bir muhalefet olma isteği vardır. siz ''bence şu şekilde'' yapalım dediğiniz anda karşıdaki insan ''hooopp bir dakika benim fikirlerim de önemli lan'' ve ''tamam dersem beni bu konuda bilgisiz sanabilir'' düşünceleriyle itiraz eder. şöyle diyaloglar yaşarsınız;

-bence partiye gidelim cennifer??
+ hayır bence gitmeyelim.

bu tarz ceniferler genelde itiraz edip yeni bir teklifte bulunmazlar. mal gibi ortalıkta ''ulan nereye gitsek, ne yapsak'' diye gezersiniz.

o sebeple bence demeyin. haa ''nasıl cümle kuracağım?? nasıl fikir beyanında bulunacağım??'' mı diyorsunuz??? ''sence'' deyin, insanlar'a ''senin fikrine önem veriyorum'' mesajı verin.

-sence de partiye gidelim cennifer??
+ olur hadi gidelim...

deneyin, beni bilgilendirin sayın sözlük yazarları.
Hatayda patlama oldu 40 kisi hayatini kaybetti televizyon programları ful magazin ve eglence... Vay sizin ta aminiza koyim....
azınlıksan ezilmeye mahkum oluyorsun.
diş fırçaladığınız esnada işemeye çalışıyorsanız vücudun belden yukarı kısmı ile aşağı kısmını bir dansöz edasında kıvırmanız gerekir. senkron önemli yani.
şu dünyada kimse hiçbir yere acelesi olmayan bir adam kadar zengin değildir.
Telegolde ağzı iyi laf yapan ziya şengülün karşısına mantıklı ve ağzı iyi laf yapan birini koysalar ziya şengülün durumu içler acısı olurdu.
vazgeçtiğin anda gerçekleşecek olan mucizeler sadece filmlerde yoktur ama gerçek hayatta gerçekleştiği anda mucize olmaktan çıktığı için heyecanı kısa sürar.

böylede yavşak bir yaratılıştayız işte.
Lıse tuvaletınde tost yıyen kızların hepsı ıstısnasız kasardır.
(bkz: düşlediğin tembel hayata ulaşmak için çalış)
ders çalışmak istemiyorum ama iyi bir iş yapmak istiyorum. ona da çalışmak istemiyorum ama işimde başarılı olmak istiyorum.
ülkeyi satmak istediğinde namuslu, şerefli, ek kalender adam ama ülkeni savunduğunda faşist, şerefsiz, provakatör olursun.
maalesef islam coğrafyasında insan yaşamının değersiz olması 46 kişinin ölmesine rağmen kanalların eğlence programlarını hala iptal etmemesi...
Buyuk turkiye yi ve buyuk basbakanimiz, buyuk usta recep tayyip erdogan i cekemeyen milyonlar var. Ama olsun buyuk ustaya gonul verenlerin yaninda onlar ezilip gitmeye mahkum bocekler.
Dişini fırçaladıktan sonra gelen yiyecek bişeyler yeme isteği.
düsüne düsüne, parcalari birlesmeyen düsünceler, mantik ile birlesince ortaya akillica bir sey cikiyor.
akp'li olmayıp, müslüman olma ihtimalin yok. müslümanlığın akp'ye evrilişi.
paran yoksa şu hayatta zevklerin de olmayacak.
hayatı çok boş yaşadığını düşündüğün anlar seni depresyon yolcusu yapar dikkat.
her sene 20 transfer yapan takimdan bir bok olamayacagidir. Goztepe her sene 20 civari transfer yapti zar zor ptt 1. Lige geldi gecen sene dusmekten son anda kurtuldu be sene de son hafta elindeki firsati tepti kume dustu. Huseyin kalpar sagolsun 20 tane adam aldi bir tanesi ise yaramadi ne bicim hocasin helal olsun sana.
bir insanın o.ç olup olmadığını anlamak için bencilliğini göstermesine izin verin. Bencil insandan bir b.k olmaz, tez zamanda tekmeyi belinin ortasına vurmak suretiyle uzaklaştırın hayatınızdan.
yürürken, özellikle de yokuş çıkarken kulaklıkla müzik dinleniyorsa, insan daha fazla yoruluyor ve daha fazla nefes nefese kalıyor.
Gönülsüzce, sadece mecbur olduğunuz için yaptığınız bir işi azami dikkatle yapmalısız ki o işten bir an önce ve sonsuza kadar kurtulasınız. aksi halde, acele ile yapılan işi düzeltmek için bir daha zaman ve emek harcamak zorunda kalırsınız.
asosyalliğin garip bir cezbediciliği var.