bugün

Asla aynı anda herkesle aram iyi olamıyor.tam düzelttim arayı onla da kimseyle dargınlık küskünlük kalmadı diyorum dediğim an itibari ile biriyle aram yine açılıyor. Yani acaba kanun mu yoksa olacağı mı var? ya da en mantıklısı sende iletişim sıkıntısı var the compass.
Çok üzgünüm.daha iki gün önce babasıyla konuştuğum öğrencimin 20 yaşındaki ablası trafik kazasında hayatını kaybetmiş.Hatta her şey boş sağlık her şeyden önemli dedim adamcağıza.Kelimeler boğazımda düğümleniyor.Çevremde hep ölüm haberleri duyuyorum.Dünya boş.O yüzden ne can sıkın ne de ufak şeylere kafanızı yorun dostlar.Sevdiklerinize sıkıca sarılın.Öfke duyduklarınızı affedin.iki günlük dünya.Ne üzmeye ne de üzülmeye değer.Sabırlar diliyorum ailesine.Bir gününüz de varsa bu dünyada tatlı bir gün geçirin.
Bazı insanlara hatta çoğu insana, beyninizi kullanmadan yaşamak için bir çaba harcıyor musunuz diye sormak istiyorum.
az önce 58 yaş 7200 prim ödeme gün sayısı veya 61 yaş 5400 prim ödeme gün sayısı ile emekli olabileceğimi öğrendim. birileri sgk'ya söylesin ben 8617 gündür nefes alabiliyorum.
sağlık her şeydir üstü yok ama şöyle iyi para kazansak da istediğimiz arabaya binsek istediğimiz evi alsak en iyi televizyonu en iyi telefonu en iyi yemekleri balları tereyağları yesek. hayattayız be abi hak ediyoruz bence.
Kendimi yapayalnız hissettigim gunler aylar geciriyorum. Baskasinin hayatini yasiyormus gibi hissediyorum ve isin kotusu bunu kabullendim.
Asıl elden giden siz ya da biz miyiz sanıyorsunuz, hoşgörü bize niye gelmiyor?
Arkası olmayan mağduriyetlerimiz var. saplı meşin çanta gözümüzde düpedüz medeniyet.

Hangi gül solsa bakıyorum ki arkasında hep bir ayaz ata.
Yıldızlar üşüyünce daha güzel parlıyor, seyiriyor tüm kan damarları gri çukurlarında.

Gittikleri yere medeniyet değil seni götürsünler ne de olsa
Misyonerleşmiş ütopyaların var.

Öyle mi baksak? Şöyle mi baksak?

Siz baka durun ben ilerde yağlı boya bir burjuva gördüm, burjuva hiç düşmemiş eli yüzü düzgün.

Sorumluluk ne zamandır bir ihtiyaç oldu?

Peçetelerle havluları, göz göre göre karıştırmayalım!
Keşke bu kadar geç kalmasaydın. Seni pişman görmek içimi rahatlatır sanıyordum belki rahatlattı ama içimi yakacağını tahmin etmemiştim. Ben seni affettim ama sadece bir kere...
https://www.youtube.com/watch?v=nm3B1umzbpY
Yorgunum ustam
Ne katıksız somun isterim senden
Ne bir tas su
Ne taş yastıkta bir gece uykusu.
Bu sefer yalnızca bir soru sormak istiyorum. Niye böyle oldu?
abi çok tatlıyız ne o be öyle ekşi incik boncuk falan.
ha bi de accayip namusluyuz öyle değil mi kuzular?
Uzun uzun yazılacak ya da söylenecek o kadar çok şey varken susmam ömrümden alıyor. Olayları dramatize etmekten nefret ederim. Ya da kendini kötü duruma düşmüş gibi gösterip ilgi çekmeye çalışmayı bir gün kasten yapsam bilin ki o gün öldüğüm gündür.
Ama burası farklı işte. kimse ismini cismini bilmiyor. istediğin kadar zırvala yaz çiz küfür et. Az da olsa bir rahatlama oluyor. Yani birisinin seni anlaması ya da anlamaması umrunda olmuyor. Önemli olan içinde biriken duygu durumlarını veya düşüncelerini içinde tutmamak dışarı atmak. Çünkü içerden çürümek lanet bir şey. Burası bu durumda az buçuk işe yarıyor. Ama gene de yazmak gelmiyor içimden.
Dışarıdan insanlar beni muhtemelen sorunsuz biri gibi görüyorlardır. Adım gibi eminim. Çünkü dışarıya hep pozivist düşüncelerimi aktarıyorum. Umut satıyorum insanlara. Ama yaklaşık olarak 2 yıldır felan ne için ne amaçla ne vasıfla hareket ettiğimi bile bilmiyorum.

Neyse yani millet sadede gelecek olursak hiçbirinizin umrunda da değil biliyorum ama gene de söyliyim:
-"erken yoruldum."
Bu kadar boktan bir şekilde olacağını beklemiyordum. Hiçbirinizi anlamıyorum. Neden ben onu da bilmiyorum. Yalansınız, hepiniz yalansınız ve ben sizin aranızda barınamayacak kadar gerçeğim. Yine de eyvallah her şey için. Yalan da olsa güzeldi.
Beni seri eksileyen arkadaş birkaç entrimi unutmuşsun kardeşim. Berat albayrak olmandan şüpheleniyorum.
Selam ve dua ile.
Kendimle kalamıyorum.
adam tabancasını çıkardı ve ateş etti. adam tabancasını çıkardı ve ateş etti. adam tabancasını çıkardı ve ateş etti. adam tabancasını
siz kafayı yemişsiniz.
Neden hiçbir şey olmuyor?
Ama suç hep bende.
Sevgili yan komşuma... lütfen bağırma saat 04.08 ulan. Lütfen sus ve yalovaya devam et. Biliyorum karın seni terk etti biliyorum çok mutsuzsun ama ben seni üzmedim. Derdin ne be adam yat zıbar.
Bu hayata yaklaşımın...
görsel
Amirim siz buraya medeniyet getirdiniz.

Bir adamın bir adama söyleyebileceği veya edebileceği en iyi iltifat sanırım

Ne diyebilirdim ki ?
Sustum dinledim...ne kadar güzel bir cümle bir insanın kalbine girmek ve içten cümleler duymak, işitmek...

Seni seviyoruz amirim bizi dinliyorsun ve küfür etmiyorsun bize, eğitim amirim medeniyet eğitimde gizliymiş...

21 şubat belki kitap kadar şiir kadar güzel geçmese de aldığım bu birkaç iltifat vazifemi doğru yaptığıma beni tekrar inandırıyor.

Şükür...

Bin şükür
Bazı kelimelere çiçek bile solarken insan nasıl tahammül edebilir? Nasıl kalbini koruyabilir incinmekten?
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar