bugün

uzun süreli yazarlık yapan yazarlara para gelsin lan. beleş beleş kim yazaR?
makarna istiyorum. köri soslu.
Bu yeni mezunlar size ne etti. *
görsel
Düşünmekten sıkıldım.
"söylemek için çırpındığım gecelerde siz yoktunuz."
artık susmak borç bulandı boynuma. cellat vursun bu acziyetin harmanlandığı boynumu. ben gideceğim.

ya da ya da sussam daha çok konuşur gibi olur muyum, duymayın sesimi duymayın.

gebermek istiyorum.
Sözlük belki zordur anlaması sessizliğimden sen oku kelimeleri gözlerimden.
Hafiflemis hissediyorum sozluk.
Aylardır icimi kemiren bazı seyleri nihayet soyleyebilmenin verdigi rahatlık var uzerimde.
Hayatta en sevmedigim sey belirsizlik iken bunca zamandır cevapsız kalmıs cogu soruma karsılık aldıgım icin mutluyum.
yapacak bir şey yok.
Tek duam bundan sonra yeni tanistigim insanlarin bana ne kadar iyisin vs vs dememesi. Cunku bunu soyleyenle 1 haftada ya kavga ediyorum ya muhabbeti kesiyorum ya da o muhabbeti kesiyo. Hayir hani cok iyiydim ne oldu ne oldu.
bu saatte çikolata yemeli miyim ki .......
Ne istiyorsunuz şu soktuğumun hayatında ne yapmak istiyorsunuz,kimi hayatınızda tutmak istiyorsunuz,kime ne değer veriyorsunuz,yerini belli edin. Sinirlendiğinizde,gözünüz döndüğünde karşınızdaki insanın, Öncelikle insan sonra hayatınızda ne olduğunu bir ölçüp tartıp biçin. Kafanıza göre insanların kalbini kırıp,sinirleriyle oynayamazsınız. Kimse buna boyun eğmez. Şöyle bir gerçekte var kimse kimsenin hayatında vazgeçilmez değildir buna göre hayatınızı yaşayın.Sanırım tüm sinirimi döktüm demek istediklerim bu kadar.
bi siktirin gidin yatın aq.
zaman geçip gitmeden davranın.
görsel
keşke insanların gerçek hislerini anlamanın bir yolu olsa da bazı şeyler için boş yere zaman harcamasak.
görsel
kumaşına göre terzi, elbisesine göre adam.. ya da terzisine göre kumaş, adamına göre elbise. hep kaldık arada derede.
Açık olan, açıklamada derinleştikçe belirsiz. En açık olan, açıklamada en belirsiz. Belirsiz olan ise açıklamak istedikçe, açıklamak istenilen nispette belirsiz.
iyicil düşünce bir problemi nasıl çözebileceği üzerine kafa yorar, çözümler üretir. Kötücül olanı ise benzer problemin neden çözülemeyeceğini düşünür, önündeki engellere odaklanır.

Günü iyilik kurtaracak.
herkes bir şeyler söyler. kalbiniz ne söylüyor?
Haksızların haklı olduğu, haklıların hakkını arayamadığı adaletsiz dünya düzeninin anasını avradını sikeyim.

Sesini duyuramamak, haklı olsan dahi dinleyecek birini bulamamak yaşadığım en büyük eziyet bu dünyada.
Ben böyle düzenin amına koyayım!
çok canım acıyo sözlük.
toplumca şöyle bir problemimiz olduğunu düşünüyorum, neyi neyle ölçeceğimizi bilmemek ve bir değeri sahiplendiğinizde aynı fikre veya ideolojiye sahip kişilerle sürekli aynı fikirde olma zorunluluğu hissetmek.

siz birer bireysiniz. size sunulan tüm fikirlere ilk olarak eşit mesafede yaklaşıp, önce değerlendirip sonrasında kenara koymalı ya da benimsemelisiniz. çok basit ve kaba bir örnekle dinlere, ırklara, yazarlara, sanatçılara, topluma katkıda bulunma çabasındaki insanlara karşı bakış açınız siyasi görüşünüzle örtüşmek zorunda değil. el alem ne der tanrısına bu kadar tapmayın.
görsel

Yaklaşık on gündür evden çıkmayınca bunlar oluyor.
insanlar kendilerini uzecek varliklara o kadar cok deger veriyorlarki bu degerin 10 da birini kendilerine verseler daha mutlu olacaklar * sonra uzuluyosunuz yapmayin.Valla bende uzuluyom ha.