bugün

bazen böyle başarabileceğimi sanırım ama olmaz, hem üstüne rezil olurum.
görsel
daha da toplayamam diye korkuyorum o yuzden nö.
tugan sıranı bekle tugan!
avila surru çekmişşin kendine , duvarların var hemde çok büyük . yalnızsın , acı çekiyorsun , istedigin bir çok şeyi elde edebilirsin iyi bir gelecek , kadın , daha çok kadın , bir çok insan bunun için delirir .. ama yapmıyorsun , insanları küçümsüyorsun , herkesi küçümsüyorsun , konuşmuyorsun tek yaptıgın bir köşede tüttürmek.

evet bu sözcükleri bugün de işittim evelallah , ulu tanrıya şükranlarımı sunarım hiç haberimin bile olmadıgı durumları yaşarken birden bire daha iki üç gündür tanıdıgım bir insandan bile bu sözleri bana işittirmesini dizayn ettigi mukadderattan dolayı , vallahi hiç bilmiyordum sagol.

bu arada ulu tengri dahada ulu olan yazgımıza da bir arada o duvarları nasıl kıracagımı söylettir birine ya da kıracaksam niye ördügümü fısılda bana veya insanlarla iletişim kurmayı bahşet ama herkesin yaptıgı türden : sıradan acizce ve aptalca ve mutlu olanından . istersen bana çektigim psikolojik zırvanın fizyolojik etkilerini yok eden bir reçete üfle odama dogru bende rahat edeyim yada dur en iyisi beni bir köşede öldür, acısız olanından.
Çok şey söylemek isterken yine susuyoruz.
hicbi derdim yokmus gibi ilahi dinliyorum.
Ev ev değil tekke evi mübarek. Uzun süre misafir ağırlamak istemiyorum sözlük.
Aslında hiçbir şey söylemeye mecal bırakmayan şeylerdir.

Şöyle bir kutuda dolaşsak etrafta yeridir:

görsel
görsel
insanlar doğacağı zamanı seçemiyor. Bir yıl... Neden aramızda asırlar varmış gibi davranıyorsun?
Burdan eski sevgilime şunları söylemek istiyorum; sana kimse benim kadar katlanmicak, o kadar zor o kadar dengesiz bi insansın ki. Üstelik yalancısın insanı aptal yerine koymaya bayılıp iyi niyetimi suistimal etmeye de bayılırsın. Bide sevgili yapmışsın hayırlısı olsun, Allah o kıza sabır versin en kısa zamanda ayrılır umarım senden çünkü katlanılcak değilsin ve ayrılmazsa bana yaşattıklarını ona yaşatmış olucaksın, aslında yaşasın görsün daha iyi. Bu arada yeni sevgilin çok çirkin valla bak, keşke güzel olsaydı da kıskançlıktan deseydim ama cidden çirkin bide gidip güzel müzel demişsin allah taş eder yavrum ya dşfkels okumayın arkadaşlar kendi içimde eğlendim şimdi gidiyorum.
Özlediğim insanlar var.
Çok özlediğim insanlar var.
o kadar dalgın ve yorgunum ki çaydanlığın altını yakıp unuttum.

çaydanlığın da suyu bitmiş, allahtan yanmadan aklıma geldi de kapattım.
insana insandan başka dost olmaz. Olamaz.
Kitaptan öğretmen olur, destek olur ama dost olmaz.
Kediden köpekten yardımcı olur, ses soluk olur ama dost olmaz.
Kimse kendini kandırmasın.
Herkesin herşeyin yeri ayrıdır.
insana, insandan başka dost olmaz.
Kıymetini bilin. Affedin, hoş görün, sevin, fedakarlık yapın, yoldaş olun.
insanları kaybetmeyin.
Ve aynı zamanda, insanların sizi kaybetmesine de izin vermeyin.
insanlar benden uzak durun.

Sahtelikleriniz, iki yüzlülüğünüz, menfaatçiliğiniz midemi bulandırıyor.
Söyleyeceklerim bu kadar.
görsel
bu saatte telefonumu hunharca çaldırarak uyandıran geri zekalı arkadaşım, inşallah bu gece hiç uyuyamayasın da uykusuz kalasın. amin
hayatta olmak istediğim yer bu değil.
bence insanlar renoir'ın tablolarındaki kadar renkli değil, aksine o'nun gibi rengarenk giyinip her yerimizi koyu karanlık çizgilerle karalıyorlar...
Bu şey değil mi ya, küçük kaynın düğünü?
görsel
Sevgilimin ailesi beni istemiyor aq. Ben size ne yaptım la ?
Kırdın. Üzdün duygularimla oynadin en on planda ben olmaliyim diyip durdun da başkasını seviyormussun her insan mutluluğu hak eder sen de ediyon ama keşke ciddi anlamda bana yaptığınin bilincinde olsaydin yazık onca geçen zamanimiza.
Özledim aq. Halbuki uzağımda değil.

Sözlük yazarlarının içlerinden gelen bir takım sözler, cümleler.
Pazartesi gününden itibaren öyle bir çalışma programı çıkardım ki kendime. Ben bile hayret ettim. Umarım uygularım sözlük.
Ne yavsak adamlar var mk.