bugün

az önce mutluluktan kahveyi döktüm, şimdi mutsuzum.
Üşüyoruz reyiz.
"hayat kısa
kuşlar uçuyor" .
görsel
Bu bitti. Ne bok yiyiverces gari?
Aklım okumadığım şiirlerde kaldı.
Sense8teki senaryoya inanıyorum. Bir çok kitapta bir çok filmde toplu bilinçaltını senelerdir işliyorlar zaten.

edit: imla
nereden aklıma geldi bilmiyorum ama atatürk' ü iyi anlayın sevgili yazarlar. ilke ve inkılaplarındaki amacını doğru yorumlamaya gayret edin.
Bunu okuduğunu biliyorum;
Ya çık gel artık ya da gözlerimi kapattığımda siman belirsin.
Unutmadım,değil unutmak unutmaya yeltenmedim bile takip ettim defalarca günaydın demek için yol aradım sonra yaşadıklarımız geçti önümden. Çok özledim,çok özlüyorum. Yarasın bende öyle tahmin ettiğin kadar değil daha büyük gökyüzü kadar. Ben güçlü bir insan değilim, belki güzel bir sevgili değilim ama çok güzel sevdim seni çok saf. En küçük anıda bile hatırlayıp gözlerimi buğulanacak kadar. Cevaplama bunu sadece bil. Daha bugün andım seni, gecelerce sesimi duy diye sessizce seslendim sana. Ağlarken hiç ah etmedim. Beceremedim,beceremedin,beceremedik biz. En çokta buna yanıyorum. Yaralarımı en güzel saran adamsın sen,hangi noktadan uyuşamadık?
görsel
Hayatın amacı ne?
Bu gece aklıma takılan soru bu...
Doğru yanıtı buldum mu?
Bence daha değil.
Çok basit gibi görünen en zor soru...
Sahi sizinki ne?
He bu arada atlamadan , pora kozonmok, koltok tokomo olmok, onovorsotoyo botormok, zongon koca bulmak hayatın amacı değildir, adamın canını sıkmayın.
bir yaz sabahı, haliçteki kutup yıldızı misali.
-anılar!.
o sabah kulaklarım da çalan şarkı ise...
görsel
dinlemek isteyenler buyursunlar.
https://youtu.be/dcivNE07dso
Euro Aldi basini gidiyor...
1 euro= 3.93 tl
Edit' bu gözler 1 euronun 4 tl oldugunu da gordu...
Edit 2: 4.05...
Hava eksi derece ve kar kış ve öteki yüzü...
Allah'ın evi dediğiniz camilerin kapıları kilitli bunca insan aç açık sokaklarda...
Açın ki ısınsın insanlar, Müslümanlığınız kime sizin?
bi çözüm yolu lazım her şeyi yerine koyabilmek için bazen öyle daralıyorum ki sorularımın cevabını veremedikçe... boğuluyorum güçlü olamıyorum nolur bana yardım et Allah ım nolur...
Çok içtendi, çok. *
görsel
Kendim seni seviyorum!
Not: bir deli.
Benim sevmelerim sayfalara sığdıracak kadar kısa olmadı hiç. Herkes sayfaları değiştirmekten bahsediyor, ben defterleri seninle doldurdum. şimdi o defterleri çöpe atıyorum. Belki olması gereken yer orasıydı belki de o defterler hiç dolmamalıydı. Olsun, seni yazmak çok güzeldi.
Susma. Veda ederken biraz dur birşey söyle giderken...
umarım şizofrenimdir de, hepiniz hayal ürünüsünüzdür amk.
artık bundan sonra söylemeyecekleridir. her şeyi çözdüm, bundan sonrası allah'a kalmış...*
Bu dünyada insanlar hep mi kötü?
Gün geçtikçe eziliyorum bin bir türlü yükün altında sorun da şu ki psikolojik olarak değil bünyem kaldırmıyor artık sabah gözümü açar açmaz bir sürü ilaç tüketmekten midem delinecek sessizce öleceğim en sonunda bir köşede.kurumuş çamaşırlar kaç gün olduğunu bilmediğim bir şekilde katlanmış halde odanın bir köşesinde kahve bardaklarını da pencere mermerine sıralıyorum artık masa da çok yer kaplıyorlar böyle daha iyi.hangi ara böyle bir insan oldum ben. en son ne zaman kaygısızca oturup film izlediğimi düşünmeyi geçtim ailemin yanına ne zaman gittiğimi unuttum.ailemi özledim evimi özledim hiç düşünmeden en yakınımdakine sarılabilmeyi özledim. Kahvaltı masasını bile özledim robot muyum lan ben geriye ne kaldı. Ben yaşamayı özledim.
Hayatın en büyük eksiği şu "edit" opsiyonu.

Çok isterdim be yarım kalan her cümleyi tamamlamak.
Her hatamı duzeltmek.
Unuttuğum her şeyi eklemek.
Yanıldığım noktaları, hatta arkasında duramadığım sözleri, hareketleri, anıları silmek.

Insan her geçen saniye gelişiyor, her gün daha gelişmiş bir modelimizle uyanıyoruz güne. Bu muhteşem.
Ama insanlar geçmişimizle yatıp kalkıyorlar.

Kendileri de insan değillermiş gibi davranıyorlar.

Sanki bilmiyorlar...
görsel
evet bu sabahta kalktım ofise geldim, henüz işim var ama yarın konusunda çok da ümitli sayılmam çünkü satış pozisyonunda çalışıyorum ve muhatabım üretim yapan, ithalat ihracat yapan fabrikalar ki dolar kuru en çok da onları zorluyor ve hizmet almak istemiyorlar. evlenmeyi düşünüyorum ve bu kriz ortamında bunu yapacak takati bir türlü bulamıyorum. aslında ailemin maddi durumu kötü değil ama şu ülkede kimse mevcudunun üstüne çıkamadığı için onlara yük olmak istemiyorum. işte bu kadar diyeceklerim değerli sözlük. Son olarak da Allah sonumuzu hayır etsin. Ne kadar edebiliyorsa.