bugün

sözlük yazarı insanların, kendilerine ait olan sevmediği alışkanlıklardır.

tırnak yeme alışkanlığı, bazen çok yiyorum parmağım kanıyor falan, acıyor sonra tuzlu birşey yiyemiyorum.
Dudak ve yanak yeme alışkanlığım.
Cidden çok sinir bozucu bir şey..

Edit: başlık başıma kaldı.
Takıntılarım.
Bi türlü kurtulamıyorum şu Alışkanlığımdan.
Çok sevme alışkanlığı hacı sevdimmi bırakamıyorum bağımlı oluyorum.
Dudaklarımı yiyorum.
kapı kitli mi, ocak kapalı mı defalarca kontrol etmek.
istemediğim halde kız düşürüyorum. Rahat bırakın beni. Yani.
Monotonluktan zevk alıyorum.
Bu dünyaya bir türlü alışamadım.
çok konuşmam, ota boka gülmem, ezik durmam, çok soru sormam.
Bağlılık hissi.
çok sahiplenme duygusu.
sevdiklerimi sanki malımmış gibi sahipleniyorum.
sonra zılgıtı yiyorum ama yapacak bir şey yok.
çok sigara içiyorum.
Sigara...
Bu aliskanligimdanda bu sabah itibari ile vazgecmis bulunuyorum.. Allahim yardimcim olsun insallah...
Sabahtan beri sakiza sardim, ise yariyor gibi snki ama su an sigara lafi gecince cok fena canim istedi laan.
Sürekli yalnız kalmak istemem ve tabi ki sigara.
gunu birlik yasamak. yani bir gunluk yasiyorum iste. cingeneler gibi. bu arada cingeneleri severim, canlardir. bir tarafim cingene sanirim benim. yanlis anlasilmamasini umdugum bir yazi yazdim.
Bazen yapmak istesek de yapamayız. Karakter gereği bize terstir. Örnek olarak sinir olduğunuz birisine tam cevabını vericekken vaz geçme huyumu sevmem kimi zaman yaparım ama bazen keşke şu kişiye de şu lafları deseydim derim. Sizin sevmediğiniz huylarınız neler?
Aynı hatalara tekrar düşecek kadar iradesizlik.
Inatçılığım.
bir de ne kadar uyarılsam da başımın dikine gitmem sonra aaa doğru dediler lan dememdir.
inatci olmam kiskanc olmam muhalefet olmam sinirlenince cok kalp kirmam cabuk guvenmem ne ararsan var bende.
Özellik yerine huy desek daha mantıklı olur.
Özellik kişinin kendini farklı ve iyi hissetmesini sağlar.
Örnek olarak çok hızlı yazı yazmak bir özelliktir.
Ama insanlara ön yargılı davranmak huydur.
Sevilmeyecek olan bu yüzden huydur.
Cok detayci ve kinci olmami sevmiyorum. Bisey yaparken,secerken en detayina kadar dikkat ederim. Kimsenin farkinda olmadiklarini ben fark edip takinti haline getirebilirim. Kinci oldugum icin, bir insani ne kadar seversem seveyim, bana unutamayacagim kotu birsey yasattiysa bunu ona ya yasatirim, ya surekli yuzune vurup huzur vermem.

En sevmedigim iki ozelligim, bu ikisi.
en sevmediğim özelliğimi bilmiyorum ama biri baş parmağıyla sol böbreğimin ordan dürttü müydü çok huylanıyorum.
Vurdumduymazlığım, boşvermişlik, umursamamak evet bunlar herhalde, bir yere kadar iyi ama sadece bir yere kadar sonrası hayat için sakıncalı fazlasıyla.