bugün

Kahraman tazeoğlu- vazgeçtim.

içerisinde muazzam şiirler var.

Edit: niye eksiliyorsunuz? Kitaptan anlamadığınız buradan belli işte.
Şeytanın hatırası ve bir psikiyatristin gizli defteri.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Clarissa Pinkola Estes - kurtlarla koşan kadınlar.
Kardeşimin hikayesi okurken içinde kaybolabileceginiz bir kitap.
(bkz: Zeytindağı)
(bkz: Falih rıfkı atay)
birgün tek başına- vedat türkali.

bak okuyunca evliliğe dair tüm ezberlerin bozulcak, 60' larin türkiyesini anlayacak, geç gelen bir aşkın sonuçlarına şahit olacaksın. hem de deniz türkali gibi bir çınar'ı tanımış olacaksın. oku lütfen.
çıplak ve yalnız - Hamdi Koç.
kafamda bir tuhaflık- orhan pamuk.

bugünün seçmen kitlesinin nasıl oluştuğunu, köyden kente göçen insanların neler yaşadığını, nasıl bugünün siyasetçilerinin elinde oy deposu olduklarını, 80 lerde çatışan solcu- milliyetçi gençlerin aslında aynı kaderi paylaştıklarını anlatan bir kitap. tavsiye ederim.
Şuan okuduğum insanda merak uyandıran bir kitap
Ahmet Ümit - Sultanı Öldürmek.
(bkz: leyla nın evi) (bkz: zülfü livaneli)
saffet murat tura-beynin gölgeleri

öncesinde madde ve mana'da okunursa tadından yenmez.günümüz biliminin geldiği noktayla,kadim felsefi meseleler arasında ki diyalog hakikaten takdire şayan.özellikle postyapısalcı lakırtılardan gına geldiyse şiddetle tavsiye olunur
Sefiller.
siktir et..
Yazıldımı bilmiyorum ama patrick suskind adli yazarin koku adli eseri guzeldir. Filmi de var once kitabi okumani tavsiye ederim.
varlık ve hiçlik - jean paul sartre.
Yarak afedersin.
Viran dağar Necati Cumalı.
Dostoyevski- ölü evinden anılar.
Anthony Burgess-otomatik portakal.
bayan peregrine in tuhaf çocukları.

tek gecelik bir kitaptır anında biter koşup ikincisi alınır.
yüzyılın suçlusu blaze - stephen king.

Normalde kitap tavsiyesi birinden alınmaz. Okudukça sen keşfedersin..
şuan okuduğum semerkant romanıdır ama selçuklu tarihi kişilerini bilmek gerek. yoksa sıkılırsınız. mesela hayyam, hasan sabbah, melikşah, nizamülmülk bilinmeli.
an itibariyle okuğudum, oğuz adanır'ın kaleminden çıkmış olan "ilkel Toplumdan Melodramlar Evrenine" adlı kitaptır. modern toplumların melodram sinemasına olan ilgisini yine modern toplumların ataları olan ilkel toplumlar üzerinden ele alarak anlattığı ağırlıklı olarak antropolojik ve sinema altyapısı içeren kitaptır.
Sıdıka avar
dağ çiçeklerim.
güncel Önemli Başlıklar