bugün

Sivrisinek ısırığını seviyorum.
çiğ patates yemeyi de seviyorum.
güneşte yanmaktan nefret ediyorum.
Türk sanat müziğine bayılıyorum.
banny goodman dinleyen birisini bulursam resmi ikizim ilan edicem.
Modern folk üçlüsü nün şarkılarından çok araya sıkıştırılmış hikayeleri seviyorum.
sonraaa...
çok sinirlenince saçımı çekiyorum fakat o anın etkisiyle acıyı hissetmiyorum sadece bu hale geldiğim için Ağlıyorum.
sinirlenmek dışında ağlayamıyorum.

benden bu kadar.
akşam akşam çenem düştü millete sarıyorum sözlük. çok sıkıldım ne yapayım...
Böyle yapma ne olursun.
görsel

bu resme bakıp ağlayabiliyorum ben. bu resme bakıp kızgın ateşler yutmuş gibi olabiliyorum.
onun üzerinde bir takım deneyler yapacaklar. umarım korkudan yarrağı yemez.*
çıkmazın içindeyim. hangi yöne gideceğimi bilmiyorum. hayattaki boşluklardan kurtulamıyorum. güçlü biri olmadığımı kabul edemiyorum. güçlü olmaya gerek var mı peki? sen istemesen de hayat güçlü olmaya zorluyor.

sorunumun ne olduğunu bile bilmiyorum. herkes nasıl da yaşıyor ezberlemiş gibi. ben neden sürekli duraksıyorum? yaşamakta başarısız mıyım? yaşamak denilen şey bir dersse eğer bu dersten kalmamak için ne yapmam lazım? girmediğim dersin sınavından sorumlu olmak istemiyorum.
artık sıkılmaktan da sıkıldım...
Bu sıra kafamın içinde çok fazla dönüp dolanan bir şarkı var. ilk çıktığı zamanlarda 20 kere üst üste dinlediğim. zor adam olmamdan ve her şeyin içine sıçmamdan dolayı düşündüm geçmişimi. seni.

Mabel matiz - Gel

Gel, anla dikenimden
Güllerim uyansın bahçelerimde
Gel öyle bir apansız
Ellerim yansın ah ellerinde

Gel arsız firar
Düş yollarıma densiz
Ben kaldım viran
Geçmez bu ömür sensiz
Bu dağlar taşlar şahidim olsun
Kalbime sırlarımı gömdüm
Aslı bende sureti kalsın
Ben görürüm beni aynasız da

Gel, anla dikenimden
Gel öyle bir apansız
Ellerim yansın ah ellerinde

Gel, anla halimden
Gel, öyle bir kal ki
Tan yeri boyansın aşk hançeriyle

Aştım yolları aşkı önüme koydum
Bir zeytin dalı, bir çift göz yeter doydum
Bu dağlar taşlar şahidim olsun
Kalbime sırlarımı gömdüm
Aslı bende sureti kalsın
Ben görürüm beni aynasız da
Bu sene aşırı yoğunum nerdeyse hergün sabahtan geceye kadar dolu. Ne yapıcam lan ben.
bugünlerde her şey yanlış... doğru giden hiç bir şey yok...
görsel
Normalde duygulu bi sahne ama şu kadın ağlamasın ya valla hayattan soğuyorum lan. Böyle surat mı olur mk? itiraf ediyorum bu sahnede gülmüştüm. Evet.

Ağza bak mk entryi silesim geldi.
Bi tanisaniz yuzune tukurmeyeceginiz insanlar var. Gel gor ki butun her seye ragmen bi insanin sahip olmak isteyecegi hemen her seye sahipler (maddiyati kastetmiyorum) . Her gununun daha kotuye gitmesi gerekirken her gun daha da iyilesirler. Amacim adaleti sorgulamak degil zaten ortada adalet diye bir sey yok ama insan cidden hayret ediyo. Bizler en ufak hatamizin bedelini bile misliyle oderken bu gibi seyler garip hissettiriyo dogal olarak. Neyse cok da şaapmamak lazim.
Bu sözlükte kendimi değersizleştirdiğimi düşünüyorum. Okudukça yazdıkça.

Asıl itirafım ise sürekli uykum geliyor.
senden sonra ilk defa böylesine büyük bir ikilem içinde kalıyorum..

duymayacaksın yine biliyorum.. ama bu sanki ikilem değil ha ne dersin? benim kalbim hep senindi..

bu sadece bir test. ömrü billah senin üzerinde test edemeyeceğim. fakat bir şans doğdu işte. bir insanı bu komik oyuna kobay edeceğim.

sonra karar vereceğim anlıyor musun? benim en gerçekçi sandığım hipotezim, çürüyor mu çürümüyor mu?
6. nesil siliğim. o zamanlar gençtik tabi trolleye trolleye sildirdik hesabı.
geçmişte takılı kalmaktan aşırı şekilde yoruldum. bu konu ile alakalı herkesin aynı şeyleri söylemesinden ayrı bir yoruldum. en kısa sürede bu durumdan kurtulmalıyım.
yaptığım kötülüğün cezasını çekiyorum şu sıralar.
insanların tuttukları takımın galip gelmesi ile mutlu olabilmeleri çok ilginç geliyor bana. yada hakem hatalı karar verdi diye bunu 1 hafta nasıl konuşuyorlar anlamıyorum. hayat bu kadar basit mi ya? babam koyu bir memleket sevdalısı. hayatında toplam 1 hafta bile kalmadığı elazığı o kadar takip ediyor ki çıldıracak gibi oluyorum. spor haberlerini izlemek için uyduda yerel kanalı arıyor, saçma sapan tartışmaları izliyor, gözünü kırpmadan maçları izliyor... allahım ben niye böyleyim diyorum bazen. mutluluk bu kadar kolay ama bana deymiyor galiba.
çok özlüyorum be seni.
daha ne kadar boktan olabilir hayatım diyorum sonra düşünüyorum bence en kötüsü bu zaten.
Moby dick'i ben öldürdüm.
Öylesine facebooku açtım, bazı arkadaşlarımın hallerini merak ettiğim için. Girer girmez onu gördüm, en unuttum sandığım anda gözlerinin içi bir kez daha tüm düşüncelerimi felç etti, efkarlandım şaka maka.
insan nasıl da vicdansızlaşıyor zamanla, kendimden biliyorum ve hayret ediyorum.
lan ne karılar var beaaaaaa.
Bir yıl önce bugün çok ağlıyordum.