2007'de tanıdık bilgisayarcı en pahalı bilgisayar olan mac'i babama kitlediğini düşünerek elinde ısırıklı elma ile gelmişti babam. o gün çok heyecanlıydım oyun oynayacaktım, yaşım 14-15'lerde yeni lise öğrencisiydim. deli gibi atladım eline açtım bilgisayarı. arkadaşlarımınkiyle alakası yoktu hiç. neyse dedim. alt komşumuz olan tunbatur'dan fifa 2007 cd'si aldım eve geldim. cd açılıyor ama oyun kurulmuyordu. fıttırmıştım. sonra al baba senin olsun bilgisayar dedim odasına koydum.

sonraki yaz kuzenim merthan bize gelmişti. üniversitede radyo tv sinema okuyordu. bilgisayarı gördü, çok akıllı çocuksun dedi. ne alaka diye düşünüyordum. sonra bana tasarımlık programlar kurdu. photoshop falan. al bunlarla kendini geliştir dedi. yıllar yılları kovaladı ve ben üniversite ikiye geçmişken efsane after effects videoları yapıp, efsane tasarımlarla müşterilerimi kendime bağladım. belki o yaşlarımda bilgisayar oyunu oynayamayacağım diye hevesim kırılmıştı ama hem tasarım hem animasyon konusunda coştum, hem de çok iyi bir futbol menejer bilgim oldu.

2010'da şehirlerarası yaparken mac'im çalındı. babam takma oğlum alırsın hesabından dedi, gittim aldım. ardından bir daha çaldırdım. sonra tablet aldım onu da çaldırdım. iphone telefon aldım oda kırıldı. o günden sonra bela okudum apple'a. şimdi 10 saniyede mac'ten yapacağım render'ı windowstan 12 saatte yapıyorum.

bana bir daha mac sevdiremezsiniz.
sen istedigin kadar modernim de muhafazakâr bir semtte yasamak zorundaysan nah sana modernlik! bunu bilir bunu soylerim kimsede aksini iddia edemez.
terkedildim lan. hayatımda başıma ilk defa geldi ve bu sefer çok ayrı lan diye düşünüp tüm hayallerimden uğruna vazgeçmeyi göze almışken. aklın durur lan insanlar çok acayip. seviyorumlar onlar bunlar ilişki iyiyken zaten oluyor asıl kişilik gerçekten zor anda çıkıyor. yakmayın lan milletin hayatını bu kadar basit Allah sormaz mı hesabını nasıl ödeyeceksin vebalini ?
az önce facebookta bi çocukla konuştum çocuk 167ymis boyu. neyse ben çocugun boyu hakkinda ne tek kelime ettim ne de dalga gectim sonra cocuk bana boyumu sordu ben de cevapladim 165 dedim. sonra bu cocuk bana geldi uzulme seni de alan cikar onemli olan ic guzellik dedi. resmen şoktayım sözlük.

edit: gerzek kendi boyuna bakmadan benim boyuma üzülüyo birde bundan sonra kimseye acımıycam.
ilgi orospusu bir kıza aşığım. Nasıl unuturum bilmiyorum umarım zamanla geçer.
tam birazcık mutlu oldun dedim, yine acımasızca suratıma çarpıldı. yanılıyor olmak için, düşündüğüm şey olmaması için dua ediyorum.
sabaha kadar uaral dinleyerek bi kasa bira içmeyi planlıyorum sözlük.

combonun etkisini bilen bilir.. hadi selametle kalın.
Hastayım.
günün anlam ve önemine nitelik upuzun bir yazı döşemek isterdim şuraya ama,
o denli boş içim ve ruhsuzum.
ne el yazın,ne mektubun etkiliyor artık beni,ne de şarkılar.
sen benim hiç bir şeyimsin.
her gün bu başlığı görmekten sıkıldım be sözlük.
yüzyılın trollünü yedim resmen. ölüyodum lan. el insaf.
bu ara en çok istediğim şey, hakkımda 'bugün hiç odasından çıkmadı' cümlesini duymak. hiç böyle lüks şeyler yaşayamıyorum. dizilerde falan duyunca haliyle özeniyo tabi insan. annemler bana oda değil eve çilehane yapmışlar mübarek. kendi iç hesaplaşmalarını hep benim odamda yapıyolar. şu sırarda kardeşim ve annem karşılıklı kozlarını paylaşıyorlar. bana gene sürgün gözüktü.
10 dakikadır şarkı dinlerken ara ara tık tık tık sesler duyuyorum şarkıyı durdurup bekliyorum hiçbir şey yok, meğersem şarkıdaymış o sesler. altıma işiyodum ya felak nası tersten okudum.
stresten kusuluyormuş bunu da yaşadım şükür.
Alti gündür evden cikmiyorum hala da çıkmayı düşünmemeye devam ediyorum psikopata bağladım galiba.
arkadaşlar yardiiim !

boynumda kızarıklık var, anlarsınız. bunu nasıl yok edebilirim ?
sen yüzüne bakıp kaç saat uyuduğunu, yemek yiyip yemediğini, gününün nasıl geçtiğini anlamaya çalışıyosun o senin suratına bile bakmıyor.
kısa süre sonra karadeniz ime kavuşuyorum. gözüm daha bir şey görmez amına koyiim dünyanın memleketim bana yeter.
o kadar çok aglayasim var ki sözlük. birine çok guveniyorsun bok var gibi sonunda kivraniyorsun böyle. o bile değer vermemiş bana sözlük ya o bile.
sevgisine en çok guvendigim kişi. benden hemen vazgeçti buz gibi soğudu sevgili de yapmış. daha yeni bitti bizim. çok koydu sözlük çok koydu. o kadar derdi unuttum buna üzülüyorum. babam bile vazgecti benden diğer insanlardan niye çok şey bekliyorum ki. bir de bu kişi uzaktan akraba, korkuyorum. ailemden birine bir şey dese biterim öldürsün beni daha iyi. zaten siginti gibiyim bu evde. sözlük ona karşı nefret doluyum. ne kadar malim hiç düşünmeden hareket ettim yine ve olanlara bak. allahım nolur bi kerecik yardım et bu ara bi yüzümü gulduruver benim, uzun zamandır gülmeye hasretim.
kızlar niye yardımcı olmuyorsunuz.
yıllardır içimde biriktirdiğim herşeyi tek celsede söyledim ve rahatladım sözlük.
mallık içerir.
--spoiler--
--spoiler--
olum lan çok tatlıyım amk kafayı yiyeceğim sözlük kilo vermek bana yaradı aq inanılmaz tatlıyım lan. allahım çok tatlıyımmmm.
--spoiler--

--spoiler--
Canim o kadar yaniyor ki gidemiyorum.
Ne oldu birdenbire bilmiyorum. Aniden rüyadan uyandım. Kalbime binlerce iğne batırılıyor hissi sol yanımı giderek sarıyor. Ne gördüm ben? Ne yaptım?
elle tutulur gözle görülür bir bok yapmıyorum hala.