bugün

Bu kalp seni unutur mu?
baya bir eski olan sevgilinin adını google'da arattım. şıp diye buldum amk dsaklsşldşid.. güzel bir ayrıntı oldu gece gece..
Sabahları korku filmlerine gülüp geceleri altıma sıçıyorum.
belki bir farkındalık da biz yaratırız. olamaz mı?
olabilir.

arkadaşlar bugün dünya down sendromlular günü.
dünyanın her yerinde down sendromlu arkadaşlarımız için farkındalık yaratılır bugün.

türkiye down sendromu derneği de farkındalık yaratmak için amacı ile "bizi havada uçurun" adlı bir program hazırlamış.
programın detayları burada;
http://www.bizihavalaraucurun.com/ds-proje.html

sizin de etrafınızda down sendromlu arkadaşlarınız, eşiniz, kardeşiniz varsa ve katılma imkanınız varsa kaçırmayın derim.

ulusal down sendromu derneği ise farkındalık yaratmak adına "farkını göster, farklı çorap giy" adlı etkinlik başlatmıştır.
detaylar burada;
https://www.facebook.com/ulusaldownsendromudernegi

unutmayalım; down sendromlu kişiler hasta değil; sıra dışı -özel- insanlardır...
çok saçma biliyorum ama şu an dinlediğim şarkıya demin bi an sarılmak istedim.
Yeni bir dosta ihtiyacım var.
arkadaşla fifa oynarken sevgilinin aramasından nefret ediyorum hep ettim.. çünkü zırt pırt paus yapıp oyunu piç etmek zorunda kalıyor insan.. bi ara buna fifa oynarken arama, kızıyorum bak dedim alsdjlaskjd. neyse arkadaşla yine fifa oynuyoruz, mesaj atmış 'fifa oynuyor musun' diye.. oynadığım halde oynamıyorum dedim.. kibarca taşak geçiyor sanki emin olamıyorum *
sözlük bazen özellikle gece uyumadan önce düşünüyorum düşünüyorum. sonra fazla zorlama kadere iman et geç sonucuna varıp bir nebze olsun rahatlatıyorum kendimi. evet en iyisi bu. kadere iman etmek.
sabah okulda çok az kişi oluyor ve 2 saat sonra açılıyor kütüphane, gidecek hiç bir yer olmuyor ama işim olunca çalışmam gerekince okula erken geliyorum evde çalışamıyorum.
bugün bi adam yanıma oturdu hep görürdüm ama bana hiç bir şey yaptırmadı, ne ders çalışabildim ne bişey, tam işime dönüyorum yine konuşmaya başlıyor, cevap vermesen olmaz, koca okulda başka açık yer de yok o saatte. iki saat konuşmak zorunda kaldım. pf. şimdi beni görünce yine konuşmaya gelicek artık sabahları nereye gitsem.
8 ay süren psikolog görüşmelerinin düzelttiği her şeyi kaybettim dün gece. Sadece bir söz yetiyormuş. Sadece iki cümle lan. Amına kodumun iki cümlesi. Hadi hepsini geçtim öyle bir ruh haline girdim ki önüme gelen herkesle aram bozulmaya başladı. ilk başta çok sevdiğim adam, sonra en yakın arkadaşlarım. Zincirleme olarak herkesi kaybedeceğim yine. Bir şey yapmam gerek. Bu ruh halinden çıkmam gerek.

Uzun zamandır sana gelip ağlamıyordum sözlük. Özlemişim seni de.
bu aralar en sevdiğim şey facebook'ta twiter'da akplilerle tatlı tatlı atışmak.

sinirlenmeden, slogan atmadan, büyük olayların peşine düşmeden, yaptıkları anayasa ihlallerinden söz ede ede yaptığım sohpetler.

sonra bir bakıyorum bi gazla slogan atan insanlar uzun konuşmalar sonunda kendileri ile nasıl çelişmişler, böyle söyleyecek söz bulamadıklarında "zaten onu o konuda eleştiriyorum" cümleleri ile köşeye sıkışmaları, muhabbeti bitirmeye çalışma çabaları.

günün bütün stresi, sıkıntısı bitiyor.
2 gündür uyumamanın vermiş olduğu etkiyle. olaysız dağılan öfkeli kalabalık gibi uyandım bilader.
bi tane arkadaşım var beni arada silkeliyor. kendime getiriyor. yanlış bi şey yapacaktım az önce mesela ucuz sıyrıldım. neyse ki hayati önem taşıyan kararlarımı almadan kendisine danışıyorum. zaten reel hayatta hepi topu 2 arkadaşım var biri bu. öteki benden daha uçarı. o da beni adam yerine koyup bana danışıyor mesela. alşsghjalksşasdkgj neyse. sınava bir kaç saatim ve saçmalamaya oldukça elverişli bir beynim var.
Psikolojik sorunlarım var o yüzden çok gülerim ben.
türkiye'de yaşamak istemiyorum sözlük. benim gelecegim nolucak? arkadaşlarımızla geleceklerimiz nolucak? sokağa çıkamayan bir evlada mi sahip olacagim, yoksa o yaşa gelmeden ölüp gidecek miyim biber gazlariyla?
bugün otobüste bir bayan yanıma oturdu. kesin hoşlandı benden. yoksa niye otursun ki.
Yemin ederim herkes bunu beklemiş be.
itiraf yayınlayacak kadar dolu dolu hayatım yok asosyalim.tamam itiraf geldi aklıma.

dns ayarlarını yapmayı bilmiyorum twittera giremiyorum acaba twitterda yürüdüğüm hatunlar nasıllar şimdi.
Psikolojim bozuk. bugünde biri skype dan ekledi kamera yolladı yanlışlıkla açtım ay iğrenç bi görüntüydü hala onun şokundayım.
babamın söylemiş olduğu son sözle gözümdeki değeri sik kılından aşağıya düştü.
twitter'ın yasaklanması desteklemek için dns değiştirip twitter'a giren arkadaşım vardı lan benim. vardı diyorum, sildim onu ben. facebook ta profiline girdim -arkadaşlıktan sil dedim- evet dedim- eminim dedim, şuan için düşünmüyorum dedim-hayır otomatik ödeme talimatım zaten var dedim -limiti ne kadar dedim- tamam gönderin dedim- yalnız yıllık kart ücreti ödemem dedim. alışverişe gittim sonra.
hoşlandığım kızın adıyla benim adımın harf sayısı aynı.. şeytan ayrıntıda gizliymiş hakikaten.. dsfjkdlsfjksd
Bugun doğum günüm sözlük kardeş. Facebooku dondurduk sayılı adam hatırladı. Belki önemsiz gelebilir ama, bu günlerimizi de bilmiyosak ne biliyoruz ki hakkımızda.
sevdiğiniz şeyi yapmaktan sıkılır mısınız? evet sıkılırsınız amına koyayım. bir günde 11 tane çizim yapmak nedir ananı sikeyim nedir ya? insanım lan ben!
Uyumaya korkar oldum artik. Ne zaman uyusam ya kabus görüyorum, nefes nefese uyaniyorum ya da cok ozledigim birini görüp herseyin duzeldigini, gercek olduğunu falan düşünüyorum. Uyaninca gene kafayi siyiriyorum gozlerim doluyo.
Uyumak istemiyorum artık, çok az uyuyorum.. uykusuzluktan kaşım seyiriyor o da ayrı.