bugün

bugün parktan çıkarken arabamın tamponunu vurdum sözlük. Sürüşüme laf ettirmezdim lan ben. Bayanlara derdim bide nasıl çıkamıyosunuz diye. Olsun olsun, nazar bunlar hep.
büyümekten korkuyorum sözlük. zamanin bukadar cabuk gecmesi ve
bir sey basaramadan ölmek korkutuyor. 19 uma 4 ay kaldi ve hala ortada el ile tutulabilecek basari yok. odun gibi yasayip ölmek istemiyorum sonunda birsey basarmis olmak istiyorum.
sen ne güzel kızsın be. vallahi çok özledim lan.
En beğenilen entrylerim eski siyasi görüşümle alakalı. Şimdi onlara zıt gidiyorum mesela. Gidip silsem mi napsam?
(bkz: En acı itiraflar)
son 8 yılın özeti, bakmak bakmak ama görememek.
Entry girecek uygun yer maalesef ki yok. bu entry i oyle bir yerden giriyorum ki buraya bile yazamam. durumum vahim.
elektrik süpürgesinin uykumu kaçırmasına izin verebilirim; uyuduğum ortamda yapılan telefon konuşmalarını, tartışmalarını da kaldırabilirim; ancak, düşüncelerin uykumu kaçırmasından nefret ediyorum. uyumak için yatağa girdiğimde keşke beynimin de ayrı bi' yatağı olsa diyorum.
bir konuda bilgi almak için uludağsözlüğü değil ekşisözlüğü kullanıyorum.
çoook inanılmaz bir hafta sonu geçirdim daha yeni yeni kendime geldiğim için yeni yazabiliyorum bunları. bilenler vardır belki global game jam (ggj) bu sene Türkiye de 3 farklı şehirde yapıldı bizde bahçeşehir üniversitesi bug olarak katıldık ve çoook güzel oyunlar çıkardık. deli deli insanlar bir araya geldi aslında bu etkinlikte o kadar eğlenceli bir o kadar uykusuz 60 saat geçirdim ki ( 4 saat uyudum o da uyuyakalmışım) o süre içinde yeni yeni bir çok insanla tanıştım kendimi geliştirmeye yönelik çok güzel şeyler öğrendim. etkinlikti bu yarışma değil dayanışma baş safhadaydı tabiki, birlik beraberlik, grup çalışması o kadar etkileyici ki herkese tavsiye ederim, özellikle oyun yazmak ve yaratma meraklılarına.*

tabi dış dünyadan koptuk, eve geldiğimde hala hani nerede bir sorun çıkmalı devam etmeliyiz oldum bir an, sonra dışarı çıkınca daha gerçek dünya yaşıyormuşuz dedim kendime. Çevremizdeki insanlar, sevdiklerimiz, sevenlerimiz, dostlarımız düşmanlarımız, herkes kısacası tekrar hayatımıza geri döndü. tek farkı bu dönemde yeni tanıştığım insanlar oldu farklı farklı şehirlerden. ben onları çok sevdim onlarda inş beni sevmiştir. Birde bu süre zarfında başıma çok özel bir şeyde gelebilir bilemiyorum, kendisi yazar burada ona da ayrıca teşekkür edim gecenin bir vakitleri beni yalnız bırakmadığı için.*
yemiyeyim yemiyeyim dedim şu saate kadar dayandım.
ama mideme kramp girince üşenmeden makarna yapıp yedim.
iradesizliğimi seveyim(!)
bir kızdan hoşlanıyordum sözlük, sevgilim olacak gibiydi. kimseye borç para vermeyen ben bu kıza öğrenim kredimden 150 lira hibe eder gibi vermiştim. tabi kimselere para vermeyince borç vermek nedir unutuyorsun bir zaman sonra. sonra ufak bir tartışmaya herşeyi kestirip attı bizim kız, 150 liranın üzerine yatıyor sandım çirkefleştim. paramı istedim, ihtiyacım yoktu halbuki. allahın dan bulsun da diyebilirdim. istedim de istedim. gönderdi parayı bitti tüm olay.
bu aralar tek eğlencem 13 ve 15 yaşlarındaki kardeşlerimin hayatlarını takip etmek.

şimdiden adlarına besteler yapanlar, şiirler yazanlar, aşkını ilan edenler.

ben ise 21 yaşında adam akıllı bir flirt etmişliği bile olmayan bir insan evladıyım. "mağarada mı yaşadın mübarek" diye sormazlar mı insana? ölmüşüm de ağlayanım yok sözlük. *
Kaç gündür o kadar mesaj atıp durdu ama ben ne yaptım? Cevap vermedim.. Şimdi de ben cevap vermek isterim o yazmaaz. Yazsaydı iyiydi.
çocukluktan alışkanlığım var araba yarış oyunları sağolsun. oyun oynamıyorken bile sol el parmaklarım w,a,s,d harflerinin üzerinde duruyor.
yeni birilerini arıyorum. konuşsun dinleyeyim. o kadar işte.
milletin ne garip dertleri var lan. afili olaylar, ihtiraslı arkadaşlar. bir ben mi ot gibi yaşıyorum. far cry 3 enfes olmuş bu arada.
doğum günüme girdik. işin garibi bundan tam 2 sene önce telefonlarım çökme noktasına geliyordu. şimdi ise...
hatıralar sardı dört bir yanımı sözlük.
entrylerimde (Böyle parantez içinde yazınca içimden konuşuyormuş gibi hissediyorum) yada *
3 gündür sigara içmiyorum. doğal olarak pek sevdiğim türk kahvesi ve nescafe'yi de bu süreçte terk etmiştim.
ama bu akşam annemle babama türk kahvesi yaparken dayanamadım, nescafe ile ilk zinciri kırdım.
türk kahvesi ve sigara ikilisini de nasıl özledim anlatamam.
şeytan çok pis dürtüyor sözlük. kendimi yemeğe vurmuş durumdayım. kase kase çerez yiyorum her gün. meyveyi sevmeyen biri olarak elmaya portakala sarıldım bu süreçte. hayır, bünyem alışık değil meyveye. vitaminden ölücem, o derece.
Daima yedek arkadaşı oynuyorum hani yalnızlıktan takılınan. Bundan sıkılmıyorum insanlara yardımcı olabilmek hoşuma gidiyor ama biraz kırıcı sanırım çünkü saçma sapan şekilde açığa çıkıp krizler yaratıyor bende bu durum. Belki güvenle ilgili kendime güvenim olmadı o yüzden başka birine de güvenilir gelmiyorum ama olmayacak da bu bir eksiklik değil kişilik bence. eskiden beri böyleydim hatta eskiden bunlara ek olarak ablamın deyimiyle yabaniydim ama şimdiki halim daha mı iyi yoksa daha mı kötü bilmiyorum. Ben daha iyi olmaya çalışıyorum ve çalıştıkça her şey daha kötüye gidiyor sanki. Sevdiğim insanları kaybettim hem de bir hatam yokken hatam yok derken elbet var ama onlara karşı değil sadece bana ait beni yaralayan hatalar. işin garibi uzaklaşmak yalnız kalmak iyi geliyor bazen öyle oluyor ki evden dışarı çıkmamak istiyorum sadece , kimseyi görmemek. içimdeki asosyallik beni korkutuyor. Ek olarak deyip duracağım çünkü anlatmak istediğim çok şey var neyse işte ek olarak: hayatta en önemli şeylerde daima yanlış tercihleri yaptım eğitim öğretim yaşamım hep adı olan ama içi boş olan okullarda geçti nasıl bir şeyse hep öyle olanı bulmayı başardım, aşk hayatına değinmiyorum bile olmayan bir şey üzerinde konuşmanın anlamı yok zamanında aşka inancım yok edildi ben ki her şeyi aşka bağlardım şimdi inanacak bir şeyim yok. Ama biliyorum hayatımda kötü bir şey yok gayet iyi durumdayım aslında , sağlam bir insanım geçici de olsa arkadaşlıklarım var aşk desen zaten kimde var ki ailem en azından beni seviyor şımarıklık gibi tüm bu mutsuzluk. Ya da hayatın anlamsızlığının farkındalığından kaynaklı bilemiyorum daimi sıkıntı hâli hakim ruhuma.
onunla birlikteyken kedi köpek gibi dalaşıp birlikte değil iken can ciğer kuzu sarması olmak. allah belanı versin murhpy.
dünyanın en yakışıklı 50 erkeğine baktım sözlük. ve saydım 38 inden daha yakışıklıyım. * * ha bu arada zevkine güvendiğim bi bayan sözlük yazarı bence 40 ından yakışıklısın dedi. kıskanmayın piçler! *
tam 00.00 da entry gırenlerın seri eksilenmesine bır anlam veremıyorum. bana daha cok ergence bır davranıs gibi gelıyor. bir saat on bes dakika ile yırttık.