bugün

Yazarların gözlemsel olarak tespit ettikleri olaylardır.
Sevgiliyle pes oynamak için sevgilinin olma gerçeği.
Arabayla ehliyet sınavına giden tek millet türklerdir.
google play'de köpeğinizin ne kadar zeki olduğunu ölçen bir uygulama satılıyor 40TL'ye. buna para veren insan köpeğinden daha az zeki olur.
Minibüslerin hareket eden konserve kutusu olduğunu tespit ettim.
(bkz: sözlük yazarlarının tespitleri) nın ilginç olanıdır.
Sözlük yazarlarının da tespit edebilme yeteneklerine sahip olmasını tespit ettim.
evrime göre insan gözü suda gormek icin olustuysa ve sudaki ışık kırılmalarina alışkınsa, tüm ışık yansımaları algıladigimizdan daha farklı gerceklesiyor.
geçen sabah adamın biri 100 lirayı bozduramadığı için otobüse bedava bindi. hiç parası olmasaydı binemezdi. işte kapitalizm bu.
Tespitlerime göre uzun entry girenler çirkin.

Niye kısa entry girdiğimi söylememe gerek yok heralde.
nasıl ki ingiltere'de insanlar sir falan oluyorlar, aynı şekil. kim pahalı fotoğraf makinası alır, o kişiye by ünvanı da beraberinde gelir. by ahmet uğur, by levent çelik, by ersin yılmaz.
Otobuslerin uzerinde yazan harfler son durağın adının baş harfiymiş meğer.
Bok beyinli olmakla ukalalık arasında ince bir çizgi var. O çizgi cümledeki haliyle biraz sağa kaydığında beyinsiz olarak göründüğünün çoğu insan farkında değil.
dünyanın hiçbir adasında kadınların tüyleri uzamaz.

(bkz: lost)
(bkz: survivor)
herkes cennete gitmek ister ama kimse ölmek istemez.
izmirde olan yazarlar varsa bu yaptığım tespiti belki anlayacaktır. tespitim şu hilal metrodan çıkış tarafını bilir metroyu kullananlar, hani şu izbana çıkan taraf. dikkat ediyorum ordaki çıkışlarda şeritin çekildiği yerin solundan çıkışlar yapılıyor fakat şeritin sağındaki bir gişede de ok gösteriliyor. yani buradan da çıkılabilir gibi. fakat şerit oraya çekildiği için kimse oraya geçmiyor. bir gün ben o sağ taraftan çıkmayı denedim ve çıktım arkama baktım ve benim çıktığım yerden çıkmaya başladılar. bu tespitin sonucunda büyük bi işsiz ve boş biri olduğumu anlamış oldum.
Sosyalist düşüncedeki insanların çoğunun kürt olduğu gerçeğidir. Lakin bu sadece lafta kalır, kendilerini sosyalist gibi gösterirler. Topluma kendilerini kabul ettirme çabasıdır.
aldığım maaş 950 tl, aylık ev kirası 500 tl, elektirik, su , telefon ortalama 200 tl
çocuğumun aylık beziydi ıvırıydı zıvırıydı 250 tl, PAZAR VE MARKET PARASI VE HARCLIĞIM YOK tespitime göre halen bu durumda geçinebiliyorum TÜRKiYENiN EKONAMiSi ÇOK iYi yaşasın Akp.
birlikte olduğunuz insana benziyor yüzünüz, bakışınız, heyecanınız.
bunu eski fotoğraflara bakınca daha iyi anlıyorsunuz. diyelim ki o kişiyle tek bir fotoğrafınız yok artık.
ama o zamanları anımsayın. onunla geçirdiğiniz zaman sanki onun bir yansıması oluyorsunuz o da sizin.
değişik bir enerji.
limonun tadı çok ekşiymiş amk.
Bu pek ilginç bir tespit mi bilmiyorum ama konya da her 4 billboard tan 4 ünde de ak parti reklamı varken, osmaniye de her 4 Billboard dan 2 si mhp reklamı taşıyor. Bu yuzdelikler osmaniye de olması gerektiği gibi değil.
Evimize gelen komsu teyzemiz beni "sen mi geldin cücüğüüm" diye sevdi. Burayi seviyorum ben samimiyete bak be.
Bugün iki ilginç (olmayan) tespiti de sadece benim yapmış olmam da en ilginç tespit tabi.

Edit: tamam sustum.
Sıktığımız parfümleri eğer karşı cinsin beğenmesi gerekiyorsa büyük bir yanlış içindeyiz.

şöyle ki, eğer erkekler kendi beğendikleri parfümleri sıkıyorsa hata yapıyorlar biz kadınların beğendiği parfümleri sıkmalıyız.

yani aslında şuan kadınların kullandığı parfümler erkeklere, erkeklerin kullandığı parfümler de kadınlara ait olmalı.
Sevmemek gerek.
bi kaç yumurta kırmadan omlet yapamazsınız.