süzülüp yağlanmış makarna üzerine sarmısaklı yoğurt üzerine mis gibi yaz domatesi sosu.

bolonez.

bolonezin kıyma yerine tavukla yapılanı.

salçalı, domatesli, kıymalı üzerine sarmısaklı yoğurt.

domates fesleğen sarmısak sosu. (arzuya göre acı yeşil biber de konabilir.)

tereyağlı ketçaplı kaşar rendeli spagetti.

domatesli küçük doğranmış sebzeli makarna. (soğan, kabak, havuç, brokoli vs.) ne varsa.

koyu yoğurtlu mayonezli makarna salatası. (arzuya göre doğranmış salatalık turşusu, haşlanmış havuç, bezelye, sosis, doğranmış domates, dereotu vs. ile çeşitlendirilebilir.)
yağlanmış makarna üzerine

şurayı okuyunca beni bi gülme aldı söylemeden edemedim. yağlı makarna alkkfhkahsdkas. google da da arıyon böylenkafjkasd asasd dikkat et kayıtlarda çıkıyor bak.
Makarna kadar iğrenç bi şeyi neyle soslarsan sosla iflah olmaz.
salçalı makarna uzerine mayanoz.
bide makarna salatasi mayanozli.
Peynir severler toplanın anlatıyorum.

Öncelikle makarnayı bir güzel haşlayınız ve süzünüz. Hasladıgınız tencereye geri boşaltınız.
Bir tavanın içinde bol miktarda yağı (bol dememe bakmayın ve abartmayın lütfen) kızdırınız ve yeteri kadar kızgın olan yağın üstüne bir miktar kaşar peyniri ve bir miktar telli peyniri ekleip karıstırınız. Peynirler erimeye başladığı vakit bir kasenin icine 1.5 yemek kaşıgı kadar un alınız ve üzerine soğuk su ekleyip unu suda iyice açınız. (Hamur olmazsın amacımız unlu su elde etmek) hazırladıgınız bu unlu suyu erittiğiniz peynirlerin üstüne ekleyip bir güzel fokurdayana kadar karıstıra karıstıra kaynatınız. Peynirlerin eridiğine emin olduktan sonra üzerine birazcık nane serpiştirip bu karısımı tencereye dökünüz ve haslanmıs olan makarnaya iyice bulayınız.
Afiyet olsun.
Annemin bol domateslisi.

Her zamankinden..
Meksika ateşi yiyebilen yesin sosudur.
Tereyağında kırmızı biber, kuru nane ve kuru fesleğeni ateşte güzelce karıştırıp yoğurtlu makarnanın üstüne dökün. On numara oluyor.
Samrısaklı yoğurt tabikide!

Yoklukta kepçap da iyi gider, acılı olanından.
Feturucchi.
salçalı olacak salçalı.
rengini güzelce vermiş salçanın hafif ekşiliğini hissedeceksin yerken. of of of bu saatte yine acıktım bak.