bugün

yıllar önce köyde garajda dayımın kızıyla basıldıydım halen unutmam.
(bkz: kürt lütfen)
En utandığım olmasa da bugün başıma gelmiştir. Bir etkinlik yapacaktık tarih dersinde. Kimisi bireysel olsun dedi kimisi grup olsun dedi. Biri hayır hocam bireysel yapalım diyince ben de hayır hocam grup yapalım dedim. Sonra baktım sınıftaki erkekler bir kikirdiyor filan. içimden dedim noluyor lan. Baktım fesat fesat gülüyorlar bana bakıp. Ne dediğimi sonradan idrak edince çok fesatsınız diye çemkirdim ve akabinde de kızarıp kafamı duvara gömdüm tabi. * *
14 yaşlarındaydım. ağustos ayı adana sıcaklarında öğle saatlerinde sokağa çıkılamıyor sıcaktan. evde serin bir yerde bir saat uymak istedim ve bir kirevite uzanıp uyudum.
ne kadar zaman geçti bilmiyorum ama babam beni omuzumdan tutmuş sarsarken uyandım. babam :
- uyan oğlum uyan arabayı deviriyorsun dedi.

meğer ben yüzüstü yatmış altımda da bir hatun kişi varmış gibi gidip gidip geliyormuşum.

o zamanlar çok utanmıştım ama büyüyünce hiç de ayıp olmadığını anladım. hatta babam odadan çıkmalıydı bir süre daha.
bana müzik açtırıp dans ettirdiler ne utandım be tekrardan.
Demin yaşadım sanırım bu ani.
Normalde utanacağım şeyler yapmam asla. Ama öfkemi yenemedim ve sonrasında çok pişman oldum. Yine de yapması gerekeni utanacağını bile bile yapan biriyim. Adi üstünde gereklilik
Bugün çorba sipariş etmistim çok hastayım bari çorba içeyim diye,tavuk çorbası. Çorba o kadar geç geldi ki uyuyakalmışım. 1 saatte geldi.
Neyse aradılar açtım çorbayı aldım koydum masaya çorbayı bi çıkardım mercimek çorbası.
Sinirim tepeme cıktı ulan zaten 1 saatte getirdiniz bi de yanlis mi getirdiniz dedim.
Aradım corbaciyi bakın böyle böyle zaten 1 saatte getirdiniz yanlis çorba gelmiş değiştirme şansımız var mı
Adam da ayrı sınır sebebi, bahaneye bak isterseniz değiştirelim ama o da çok geç gelir yoğun çalışıyoruz çünkü.
Ulan gerizekali yoğun çalışıyorsan ona gore eleman al ben gordum yemeksepetinde sipariş verdim ne bileyim senin 1 saatte getireceğini bizim suçumuz yoğunluğu bilmemek mi
Hemen değişelim de demiyor isterseniz yapalım ama o da çok geç gelir diyor.
Bir de kim geldi nasil bi eleman diye soruyor lan kuryenin sucu mu var o mu paketliyor git mutfaktakine sor
Neyse teşekkürler deyip sinirle kapadım telefonu.
Çorbayı çıkardım bi baktım tavuk çorbası. Hastalıktan ötürü burnum koku almıyor,onların tavuk çorbası da mercimekle aynı renkmis,tavuklar da dibe çöktüğü için görmemişim. Belki değişir adam yakınlardaysa diyerek paketi tam çıkarıp çorbayı kaşıklamadım haliyle.
Tabii tekrar geri aradım, çorba doğru corbaymis kusura bakmayın böyle böyle anlayamamışım dedim,bir de o adamın höf püf modunu çektim.
Hakli olsam çorbayı değiştirmeyi bile teklif etmeyen adamların of pufunu çektim. Önce onlara karşı utanç duyuyordum adamın bu muamelesinden sonra ise kendime karsi utanç hissettim. Böyle insanlar için boşuna, diye düşündüm. Boşuna utanmışım,kendi haksizliklarinda bile uste bi şekilde çıkmaya çalışan insanlar için
Biliyorum insanların %99 u hasi*ktir ben yanlis söylemişim deyip hatası ortaya çıkmasın diye aramazdı.
Özel bir an değil de genel olarak birini bir tanıdığıma benzetip selam verdikten 2 saniye sonrasıdır. Bir de napıyor lan bu salak bakışı atmıyorlar mı? Allahım yer yarılsa da içine girsem!