bugün

Nisa suresiydi sanırım, eğer eşleriniz isyan ederse onları yataklarında yanlız bırakın gibi bir ayetti, işte ben burayı bir türlü anlayamıyordu: çünkü: doğaya ters be erkek kadını nasıl yanlız bıraksın diye düşünüyordum. Çünkü erkek hep sırnaşır, kadın erkeği cezalandırıp yanlız bırakır diye düşünüyordum. Ama benim unuttuğum nokta araplar 4-5-6-7 kadın aldığı için birine ceza verme lüksü varmış amk.

Not: he bu benim sonunda anladığım birşey oldu evet ama uzun süre hafsılam almamıştı, paylaştım kötü mü ettim amk?
neden bu kadar yalniz oldugumdur heralde.
Sadece bir kişi olsanda hoşgeldini neden hoşbulduk diye yanıtlarız?.
Neden onca insan yanlızken bunca insan yanlız?
Onca insan yalnizken senin yanliz olman dogru bence.
Zürafalar niye varlar? Düşünüyorum düşünüyorum aklım ermiyor. Yani nedir bu dünyaya katkıları bu hayvanların ne işe yarıyorlar bunlar? Hepsi üretim hatası gibi. Anlatabiliyor muyum? Defolu gibiler lan. Sen zürafasın, peki bir zürafa olarak ne yapıyorsun? Senden daha gereksiz hayvan yok aq ne demeye geliyon, niye ürüyonuz siz aq.
(bkz: matematik) bir kısmı tabii.
bakire kız nasıl orospu olur ben anlamadım gitti.

(bkz: gemide)
Ukte vermek. Yok arkadaş çok garip bir şey.
O kadar yüzüp nasıl kuru kalıyor bu amk su samuru?

Jetgillerin ingilizce adı neydi de bize jetgiller diye yutturdular?

Bu tsubasa yavşahı neden koskoca bir okul dönemi boyunca sadece kendi yarı sahasını geçebiliyor?
Tayyibin %45 oy almasını anlayamıyorum. Etrafımda bir tek nur abla belediye başkanı kızını işe alma sözü verdiğinden akp ye oy vereceğini söyledi, diğer yüzlerce kişi oy vermeyeceğini söyledi. Eee o zaman etrafımdakilerin %45 i yalancımı?
twix reklamı, sağ twix sol twix ne ?
Çarpma ve bölme işlemi neden toplama ve çıkarmaya göre öncelikli? 2 gündür düşünüyorum bi anlam veremedim. Bi mantığı var mı yoksa matematikçiler oturup bi yerlerinden mi uydurmuş bu kuralı. Kafamda deli sorular..
(bkz: al dostum bir sneakers ye)
Bir insan nasıl olur da tüm çabasına rağmen hala başarısız olur aklım almıyor sözlük...
"sen olmasan da sensiz olmuyor" şarkı sözü.
ateistler neden bu kadar havalı.. Hani inkar ediyosun tamam da bu artistlik ne??
grev yaparken halay neden çekilir ?
bir insan nasıl ateist olabilir ?

geçen parkta bi tanesi vardı ağlattım lan adamı. biraz fazla güldüm heralde ondan olsa gerek.

adam diyo ki şimdi bütünh bu evren tesadüftür.

bana bi gülme geldi hacı. o biçim yani. az ötede teyze vardı bi tane olayı anlattım ona teyzenin ilk sözü;

oğlum gidin sigortalı bi iş bulun.*
*o.b.e.b - o.k.e.k
*almanya yenilince bizim de yenilmiş sayılmamız
*umumi tuvaletlere fotoselli lamba takılması
* osmanlı'da ve ilk türk devletlerinde han, hakan, padişahların gücünü tanrıdan aldığına inanıp kabul edip sonra da ülkenin başındakini tahtından indirme çabaları. Diye uzar gider liste.
halısaha maçında neden hep yenilinir.
insanlar bu kadar iki yüzlü olmayı nereden öğrendi?
kendim'dir.
kainatin genisliyo olmasi biseyin genisleyip buyumesi icin arkasinda bosluk olmasi gerekir ..eger kainatin arkasinda bi bosluk varsa sikismamasi icin onunde genislemesi lazim ee onun arkasindada bosluk var o zaman ...gelde uyu simdi..
annesinden dayak yiyen çocuğun anne diye ağlaması.