bugün

Ben sevmeyi beceremedim belki de sevilmeyi,
Benim sevmeye engel evcil acılarım vardı.
aşk otobüsü her durakta durmaz yalnız ilk durağı ve son durağı olmalıdır.
ben ne halt ettiğimi bilmiyorum. onun yerine yenisini koymalı mıyım yoksa ona 2. kez ilan-ı aşkta mı bulunmalıyım. cevap ne olursa olsun korkuyorum.
yıllar önce bir kez aşık oldum. daha olamıyorum sözlük. bana çare bul.

(bkz: sözlüğü haydar dümen sanmak)
aşık olmak gibi bir şey yoktur. karşınızdaki size ne kadar imkansız geliyosa o kadar daha fazla bağlanırsınız .
ben küçükken bir kere aşık olmuştum, büyüdüm geçti.
şimdi anladım lan sözlük. hiçbiri aşk değildi. olamazdı da.
aşkı sende buldum sende bitirmek istiyorum. Şu hayatta bi tek senin kollarında ölmek istiyorum .Senin yanında yaşamak yaşlanmak , mutluluıgu, huzuru,acı,üzüntüyü,kederi herşeyi seninle paylaşmak yeter bana .. sen sadece bana hep aşık kal. Hep sev hiç bıkma.AŞkım.
bazen deli gibi aşık olmak bazense yakınımda bile geçmesin istiyorum.
yıllar yıllar önceydi, orta okul yıllarımda idim. birini sevmiştim. beni çeken neydi bilmiyorum ama kendimi ona bakarken yakalardım çoğu zaman. bu zamanlarda da o da bana bakıyor olurdu. aylar sonra bana çıkma teklifi etti ve çıkmaya başladık. çıkmak derken, o benim arkamdaki sırada otururdu ve saçlarımla oynardı, tokalarıma yorum yapardı. yanımdaki arkadaşım bir yere gittiğinde yanıma otururdu domates gibi kızarırdım. çok değer verirdim be sözlük. sonra araya yaz tatili girdi, dönüşünde de terk etti beni. ilerleyen günler ve haftalar, hep bakışlarının üstümde olduğunu hissederdim eskisi gibi. bir yıl sonra geri dönmek istedi ama üzmüştü beni, çok üzmüştü. ancak onu hiç unutamadım... baktığımda hep içim yandı kaynar su dökmüşlercesine yüreğime. sonra liseye başladık, liseler farklıydı tam kurtuldum derken sabah durakta görmeye başladım onu. sonra otobüste. lise sona geldik, hala görüyorum. benim sevdiğim bir erkek arkadaşım var, 2buçuk yıldır beraberiz ama onu her gördüğümde hala içim yanar, heyecanlanırım. yüreğim pır pır atar. ben onu hala unutamadım mı sevgili sözlük.. bir kalpte iki kişi nasıl yaşar, ne hissediyorum ben, aldatıyor muyum birlikte olduğum kişiyi.. of of.
bir keresinde annemin ben küçükken oynamam için diktiği pamuk dolgulu maymuna aşık olmuştum. anadolu lisesi sınavı, üniversite telaşı derken...
"aşk" tek hece! bense ümmiyim *, tek hecelik kelimeleri telaffuzdan bile aciz! inançsız ve sevmeye beceriksiz!
çok düşündüğüm, ama bulamadığım itiraftır.

evet, buraya yazacak bir aşk itirafım yok. çünkü hayatımda hiç aşk olmadı. belki de aşkı çok yücelttiğim için böyle düşünüyorum ya da aşırı duygusuz olduğum, her zaman kalpten önce aklımı kullandığımdan; unutamadığım kimse olmadığı için aşık olmadığımı düşünüyorum.

neyse ne, ama gerçek şu ki bunları söyleyerek galiba bir itiraf yaptım.
insan saçını yıkayan adama aşık olur mu? ben oldum ama kapıdan çıkınca geçti. *
ben onun beni sevebilme ihtimalinin gerçekleşmeme ihtimaline üzülüyorum.
Sen benim sevdam, tüm umutlarımın katili: öldürüyorken de, vururken de güzelsin... Beni sevsen, gerçekten beni sevsen; şu lanet hayatın bir anlamı olurdu, hayatımın anlamı olurdun.
bankamatik. evet bir bankamatik yüzünden gördüm onu. günlük 10 lira harcama sadece onun yüzündendi. sadece onu görebilmek için bankamatikten para çekiğ yatırdım. emelime ulaştım. ama tanışamadım. zoruma gidiyor sözlük.
beraber olabilmemiz ihtimal dahilinde bile değilken herşey her geçen dakika dahada zor iken ben yine sen diyorum...bundan yedi sene önce yine sen diyodum yedi sene sonra yine sen diyorum...ne gelicekse senden gelsin bana...ne olucaksa seninle olsun...
öyle bir aşık olasım varki; onu sevmekten yorgun düşüp, huzura doyasım var... gerek olan sevgili değil, benim adam gibi birine aşık olasım var.
sürekli bana karışan, dırdır yapan kızlardan hoşlanıyorum.*
sözlükten bir yazara aşığım ama kız mı erkek mi hala karasızım.
insan itiraf edilemeyecek kadar umutsuzsa, aşıktır.
insanlar böyle olmaya devam ettikçe itiraf da aşk da yok sana sözlük.
gökselin halet-i ruhiyemi bütünüyle ifade ettiği şarkı... (bkz: benden geçti aşk)
aşık olduğum insanı öyle bir terkettim ki aşkın ne demek olduğunu o vakit anladım

3 yıl sonra gelen edit: bunları yazdığımda çok gençmişim. olgunlaşmak iyidir iyi..