bugün

görsel
içindekiler: tavuk çorbası,makarna ve ıspanak.
Sözlüğe yemek atmanın ve özendirmenin ne kadar doğru olduğunu tartışmak isterdim ama ne yazık ki karşımda ahlaktan bi haber yazarlar olacak. O yüzden ahlak yoksunluğunuzda boğulun.
Kuru fasülye, pirinç pikavı, cacık ve salata. Herkese afiyet olsun.
(bkz: sandviç)
görsel
görsel

Akşam akşam da iyi gider be. Evet.
Tarhana çorbası, ev ekmeği, turşu.

Apartman dairesinde köy hayatı yaşıyorum, mutluluktan ölcem.
Tavuklu bulgur pilavı.
birtakım yemeklerdir. kulak makarna, üstüne de sarımsaklı yoğurt. afiyet olsun.
Benim akşam yemeklerim genelde kahvaltı saatim oluyor o yüzden gece yemeği olabilir bu. Bizimkiler birşeyler yapıyor mutfakta, bakalım ne yicem bu gece.
lebeniye pilav. en sevdiğim ikili.ewed
Bugün sacda mangal yapmayı denedim. Valla güzel oldu gibi. Canı çeken hakkını helal etsin lütfen.

görsel
görsel
görsel
görsel
Şöyle de bir salata ve sunum yaptık. Yer sofrası evet. Canı çeken hakkını helal etsin lütfen.

görsel
Yarim ha.

görsel
Yediğinizi içtiğinizi paylaşmayın diye elli bin kere söylüyoruz ama yok. Güzel kardeşim bak korona günlerinde gün geliyor millet luppo almaya çıkamıyor, sen etler ızgaralar paylaşıyorsun. Canı isteyen ve ylyemeyenlerin hakkına giriyorsun benden söylemesi.
dolma yapıyoruz evet. Şimdi de içini dolduracağım. Canı çeken hakkını helal etsin lütfen.

görsel
Şu anda etli sote yapma çalışmalarım devam ediyor.
(img:#2011716)
+ ayran domates salatalik.
görsel
görsel
somonlandık.
patates, biber, patlıcan kızartması. ramazan dolayısıyla görsel atmıyorum, yine de canı çeken hakkını helal etsin.
Kremalı şehriyeli tavuk suyu çorbası, patlıcan kebabı, nohutlu pilav, cacık ve dondurmalı irmik tatlısı.
Parça et ve bolca soğanı Zeytinyağında bir güzel kavurdum, biber salçasıyla dünden tuzlu suda ıslattığım kuru fasulyeyi de bir güzel ekleyip pişirdim;
Tereyağında kavurduğum şehriye ve baldo pirinci de birebir ölçüyle suyunu çektirip ardından bir güzel de demledim,
Sonuç ;
Harika Kuru pilav!
Öncelikle canı çeken hakkını helal etsin lütfen.

Tavuk mangal
Patlıcan, biber, domates közlemesi.

görsel
görsel
iştahım kesildi. tenks.
Bu paylaşım ile sosyal statü sahibi oldun tebrikler.