bugün

hem ilk mesajı atıp hemde karşılık olarak cevap yazılan mesaja cevap verilmemesi ya da geç cevap verilmesi. Hayır madem müsait değilsin, zamanında cevaba cevap veremeyeceksin mesaj atma o zaman. ben mi diyorum sana bana mesaj at diye. cevap gecikince sinirlerim bozuluyor işte. ben sana zamanında özenli bir şekilde cevap verirken sana ne oluyor yani. Bu da bu yılın modası falan heralde. son bir hafta da bu krizi en az on kişiyle yaşamışımdır. hele okulda acil durumlarda bunu yapanlar var. yapmayın şunu bana.
Şu son 2-3 gündür moralim, keyfim yerindeyken ve karşı tarafın bunu bildiği halde beni zora sokmak için elinden geleni yapması. Ya arkadaş sizi bana para ilemi gönderiyorlar. Sevmesinide bilirim, yol vermesinide.

Şaka maka her sabah günaydın mesajı atan biri vardı bana artık oda yok. Harbiden moral bozuldu.
Bugün yarım saatliğine parka gittik. Oğlum o 1 lira ile çalışan oyuncaklara asla yalnız binmiyor illaki bir arkadaş istiyor yanına. Neyse yaşıtı sayılacak bir kardeş buldu. Bir arabaya bindiler. Aniden ufak tefek bir çocuk koşarak gelip yanında oturan ufaklığın yanağını kaptı. Nasıl sıkıyor ama tüm gücüyle. Aldım elini ayırdım " ne yapıyorsun, yapma!" Dedim. Ben anne hemen koşmayınca akrabalar falan sandım. Saldıran ufaklığı da tanıyorum. Oğluma da benzer şeyler yapmaya çalışmıştı kaydıraklarda oynarken daha önceleri.
Annesi gelip " kusura bakmayın " dedi sadece. Sadece bunu deyip dönüp gitti. Çocuk 5 tırnağını da soktu diğer çocuğun yanağına. Anne çocuğu alıp parktan bile gitmedi. Çocuğa kızdı bir ton sonra devam ettiler. Bu çocuk nasıl anlayacak yanlış bir şey yaptığını?

Bu arada şiddet nasıl bu kadar 2 - 6 yaş arası çocuklara da zühur etti anlamadım.
Tamam benim oğlumda vurmayı biliyor bize yapmadığı şey kalmıyor hattâ sinirlendiğinde . Yine de çocuklara vurmaz. Sever onları.
göğe nüfuz etmeye kalkan zavallı gözlerle iki fanî insan!

titreyebilirdi ama öyle yapmadı. aksine içinde bir gurur diriltti yine ne yazık.
kendi iradem dışında uyanmak, uyandırılmak.
kesinlikle açlıktır.
Asla dayanamam. Ewed.
ülkedeki liyakatsizlik, hukuksuzluk, tepkisizlik, , iktidarın halkın sorunlarını yok sayması, medyanın hali...özetle gidişat beni hem üzüyor hem de sinirlendiriyor.
Motorsiklet kullanıcılarının yoldan geçerken yaptıkları ses. Aq şeyinden ne anlıyorlarsa bağırtıyorlar yarrak gibi ses çıkıyor.
istediğim hiç bir şeyin olmaması.