bugün

mescidi aksa.
imanın şartları nelerdir.
imanın şartı altıdır.
Allah'a iman.
Meleklere,
allah'ın gönderdiği kitaplara,
peygamberlere,
ahiret gününe,
kadere, hayr ve şerrin allah'tan geldiğine inanmak.
Hanginiz münker hanginiz nekir ulan.
Müzik yapmak dinlemek, kimseye zarar vermeden içip eğlenmek, art niyet beslemeden karşı cinsle arkadaşlık kurmak da günah. Çalmak, tecavüz etmek, adam öldürmek de günah bunların baremleri neye göre belirleniyor.
müzik yapmak dinlemek, kimseye zarar vermeden içip eğlenmek, art niyet beslemeden karşı cinsle arkadaşlık kurmak da günah. çalmak, tecavüz etmek, adam öldürmek de günah bunların baremleri neye göre belirleniyor.
-Müzik yapmak, dinlemek insanı kötülüğe,harama teşvik etmiyorsa(intihar,zina gibi) günah,haram değildir. Çünkü kur'an'da bu konunun haramlığı belirtilmemiştir. Hatta osmanlı'da müzikle tedavi uygulaması mevcuttur.
-içki insanın aklını uğuşturduğu için kullanılmaması gerekir ve azı da çogu da haram kılınmıştır. Çünkü izin verilmesi durumunda kimin ne kadar içeceğini bilemeyiz. Bugün alkolün sebep olduğu trafik kazalarına ve can kayıplarına hepimiz şahidiz.
-allah kur'an'da zinaya yaklaşmayın der çünkü ona yaklaşan bu fiilide gerçekleştirecektir. Kız erkek arkadaşlığına gelince bunda art niyet olup olmadığını kimse bilemez. Bugün insanlar yakın arkadaşım dediği karşı cinsle eşini aldatabiliyor ve bu tarz ilişkiler kıskançlıklara sebep oluyor, aile ilişkilerine zarar veriyor. Fazla samimiyet kurmadan bilgi alışverişinde bulunulabilir ancak kız erkek arkadaşlığına inanmıyorum. En basitinden sözlükte dahi her gün açılan kız kankalı başlıkların hiçte masum olmadığını görebiliyoruz. Siz derseniz ki benim niyetim temiz orasını da bilemem. Ancak bu arkadaşlığın şehvet hissi uyandırmaması gerekir.
Sonuç itibariyle kur'an'da zina ve alkol kesin hükümlerle yasakken müzik hususunda ayetle belirtilen bir haramlık söz konusu değildir.
Atayizlerin açıklaması gereken sorulardır.

Hadi bakalım.*
aslında islamı çok merak ediyorum ama ailemden dini bilgiler alamadım hiç. kendileri ben küçükken trafik kazasında ölmüşler ve antakya katolik kilisesine ait mezarlıkta uyuyorlar.

islamiyet nasıl bir din? çevremdeki müslüman arkadaşlarım hiç müslüman gibi yaşamıyor çünkü.

hatta her pazar aksatmadan gittiğim kiliseye kendileri zevkten gittiğimi sanıp deli gibi soru sorup duruyorlar. zevkten yaptığım bir şey değil bu. aksine şükür işte.
Vefat ettikten günler sonra 23 kişiyle defnedilmiştir.. Zira, yerine kimin geçeceği baya tartışma yaratır...
kıble neden değişti.
Osurmak abdesti neden bozar ?

Şafilerde köpeğe dokunmak neden abdesti bozar ?

Mantıklı şekilde açıklamak isteyen mesaj veya yorum atabilir.
- şeytan sol elle yerken kim görmüş ?
- şeytan solaksa bizim solakların suçu ne ?
Şeytan böyle günaha sokmayı nerden öğrendi?
allahin arslani hamzanin katilleri, islamin en azili dusmanlari, peygambere savaslarda hep en onde olup eziyette yarisanlar, mekkenin fethinde caresiz kalip iman edenler ve bu surecte peygamberin tavsiyesi ile malini mulkunu islama harcayanlar.
kim olduklarini tahmin etmissinizdir bu soruya cevap verecek olan bilgili yazarlar.
bu aileler peygamber öldükten sonra once kaybettikleri mevkilere geldiler daha sonra kasikla verdiklerini kepceyle alip biriktirmeye basladilar. daha sonra da islami avuclarinin icine aldilar. iktidar oldular.
peygamberin uygulamalarini degistirdiler, ayetleri kafaya gore yorumladilar, hak icin degil ganimet icin savastilar.
bilmem kac sene tek islam devletini yönettiler gittiler.

bu adamlardan ve artiklarindan kalan tonla kitap, hadis kitabi, ilim fikih kitabi kaldi.

daha sonra da defalarca iktidarlar değişti her gelen islami farkli yorumladı. tahrif etti.

ve sonuc gercek islam bu değil.

simdi islam dedigimiz sey kurana uyarak iyi insan olma mucadelisi mi yoksa
kuran sunnet icma kiyas diye siralayip siradan insan kurani arapca okusun ya da aciklanmislarini okusun diyerek kurani da kaldirip
iktidar sevici, peygamber ruhundan uzak alimlerin sistematize ettigi inanc midir islam?
zindandan cikmayan ebu hanife demeyin bana. tek kitap kaleme almamistir ki bizden sonra dogru soyleyeninki dogrudur bizimki kafa karıştırmasin diye.
hanefiligi sistematize eden ogrencileri ebu yusuflardir. iktidar sevicileri hocanin sozunu dinlemeyen su alimler.

her neyse bu iki islam ayni midir?
degil ise
peygamberin dostum dedigi ebuzerin
'bir geceyi ac geçirip de kılıcına sarilmayanin aklina sasarim' su sözüne mi uayacagiz yoksa alimlerin 'padisahjmiz sefere cikacak, emirlere itaat edin verginizi verin sukredin. peygamber bir hurma ile ogun atlarmis. padisahimiz zillullahtir. ' diyen alimlere mi?

(bkz: kafa karışıklığı)
peygamberiniz kim ki ?
Her kafadan farklı bir ses çıkarsa bu kafaları nereye bağlamak lazımdır? Bu neyin kafasıdır?
hz şaban.

pardon bu hababam sınıfı idi.
Hz.Hulk bin bruce baner.
oytunkaran.