bugün

ilk önce şu konuda netlik kazandırmak gerekir. isyan suçtur, ama suç duyurusu haktır. o yüzden sözlükteki bu kötü gidişatın önüne geçmek maksatlı rahatsızlıklar bir şekilde dile getirilmelidir. "nasıl olsa sanal ortam. kimse beni tanımıyor" diyerek rahat rahat dini, siyasi veya fikri özgürlüğe karşı birilerine hakaret edebilecek yetkiyi kendinde bulanların da akıllanması gerekir. bunu ben mesaj yollayarak sözlük üzerinden denedim. başarısız oldum. başka çare bırakmayan şahısları da kutlamadan edemeyeceğim şimdi. sanal aleme dayalı ilk suç duyurusunu yaptırdılar bana.

yıllar önce sözlüğe kayıt olduğumda aklıma gelmezdi böyle birşey yapacağım. ama bu kadar rahat birilerine hakaret etmeyi kendine görev edinmiş kişilerin anlayacağı tek dilin cezai işlem olduğunu düşünür olduğum için böyle bir yol seçtim. sözlüğü böyle bir olaya karıştırdığım için kusura bakmasın kimse de.
petitjoueur un açmış olduğu davaya cevap olarak algılanabileceği gibi petitjoueur un isyan etmesi ve dava etmesi gibi de anlaşılabilen isyandır.
sıcaktan da olabilecek isyandır. kapıları açın ceyran yapsın.
Yazarların bir araya gelerek sözlük yönetimine baş kaldırması durumudur.
Uludağ sözlükte hiç yaşanmamıştır.
Bizim farkımız, kalitemiz.
isyan demeyelim ama bir keresinde sözlükte yaşanan o malum olaydan sonra darbe yapmıştık...

(bkz: sözlükte sulh konseyi bildirisi)
(bkz: sol frame e yarrak atan adam)