bugün

sözlüğün amacından uzaklaşarak tam anlamıyla forumsal formatta sikilmesi olayıdır.

başlık ve entrylerin hem imla olarak hemde forumsal cevap niteliği taşıması durumudur ki ya bu bir üstteki enrtye cevap mahiyeti içeriyor veya başlığın ilk entysine gönderme yapılarak tanımsız yazılar yazılıyor.

tanımsız enrtyler o kadar çok ki kafayı yememek elde değil. hatta soru şeklinde çırılçıplak kalan ve soru işareti bile koyulmayan entryler görüyorum. hatta ve hatta noktasız entryler cabası.
ve yine sonrasında sol framede boyuna uzanmış yenilenen anket başlıkları....

uzun zamandır sözlüğe girmiyordum. bir hevesle sözlüğü özlediğimi farketmiştim birkaç gündür. geldim gördüm ki sözlük bilgi içeren tanımlardan çok liseli ergenlerin yuvası haline dönmüş. ne yaptılar ne yaptık bu mukaddes emanete böyle? eskiden formata aykırı bir tek enrty bile kalmaz ve hemen moderasyon tarafından silinip çaylak falan kalırdınız. ne yani moderasyonun korkusu yazar bulamamak mı yoksa? az yazar doğru tanım felsefesini formasyona duhul etmesi sözlük açısından daha yapısalcı olduğunu düşünmekteyim.
kendimi lise birde sıraların birinde oturmuş liselilerin laçkalıklarını yavşamalarını izliyor havası veriyor sanki artık sözlük.
yazarlıık bilinci, hassasiyeti ve sorumluluğunu üstlenememiş bir kaç kolpacıyla biraz daha devam edilirse sözlük için pek hayırlı olmaz diye düşünüyorum.
ne öğreniyor bunlar okullarda? anasını satayım o kadar ders okutuluyor bunlara. açsın ders kitabını online ders çalışalım işte abi-kardeş. çiz altlarını önemli gördüklerinin. madem ders çalışmıyorsun evde mal mal sözlükte am, göt, meme başlıklarına kasıp duruyorsun hiç olmazsa yarın sınavda mal mal bakmamış olursun. bir taşla iki kuş vurursun embesil.
aç bakayım şimdi herhangi bir kitabını heh. al kalemini eline yaz evladım.
ilgini çeken şeylerle karşılaştığında bizlerle paylaşmayı sakın unutma. çünkü bilgi paylaştıkça çoğalır.
haydi bismillah.
En çok forum/chat tarzı entry ve başlıklardan kaynaklanan durumdur.
normal olanıdır. sözlük formatı da evrilerek ayakta kalmaya çalışıyor. sadece format nedir bilenler bundan rahatsız.
çoğu zaman fırsatlar yaratır. böyle format sikilmesin de n'apılsın arkadaş. şu hale bak..
Uplatılası konu.
Vay anasını... Bir yıl önceki açılan başlığın ardından bakıldığında daha çok boka saran durumdur bu durum.

Buralar eskiden hep vajina kokardı.
Şimdi ise ayak kokusundan geçilmiyor...
zevk verir. zall ı tatmin eder.