şunu seviyorum çünkü... tarzı başlıklar açan yazarlardır. yazar seçiminde dikkatli davranılması gerektiğini bir daha göstermişlerdir.
Beynine sağlam format atılası yazardır. Formatı yiyen yazara her şey güzel bir şekilde en baştan anlatılır.
(bkz: kendisini yazar zanneden kişilik)
Hala ergenlik sancısı çeken yazarların varlığından doğan bir sorundur. Az önce resmen zaaalı xdli entryler okudum.
benim de aylar önce içinde bulunduğum yazarlardır. yazdıkça, okudukça, sözlükte geçirilen zamanı artırdıkça, " hem tanım yapıp hem düşüncelerimi nasıl yazıcam? " sorusu cevap buluyor. formata alışılıyor zamanla.*
an itibariyle ekşi sözlük'te gördüğüm bir entry bu duruma çok güzel bir örnektir:

http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=10917923

ayrıca, o entrynin 2007'den beri orda duruyor oluşu çok daha ilginçtir. * * *
uludağ sözlük moderatörleridir. anlayan vardır belki içlerinde ama anlamayanlar çoğunlukta.
bazen gaza gelip bir heyecanla başlık açan. sözlük kurallarını bir anda unutan yazar. *
"siz hiç mi yanlış yapmadınız hayatınızda! hiç mi bir gerçeği görüp bir anda paylaşmak istemediniz! hep sözlük kurallarına uyduğunuzu mu zannediyosunuz! yanılıyorsunuz aslında her uyduğunuzu sandığınızda sözlük kurallarından bir adım daha uzaklaşıyorsunuz! fatmagülün suçu ne?" tarzında bir acıtasyon yapabilcek bir yazardır.
en eğlenceli ve en çok beğenilen entry'leri yazan yazarlardır. sözlük formatını dışına çıkmamam lazım diye kasan yazarlar çok sıkıcı yazarlardır.
anlayana kadar yediği siliklerin haddi hesabı yoktur. üstüne üstlük bide çaylakla onurlandırılmıştır. oda elbet bir süre sonra işi öğrenmiştir.
son zamanlarda sayısı oldukça çoğalan kişilerdir. forum-chat tarzı entryler almış başını uçmakta, tanım desen kimsenin umrunda değil.
çoğu inci sözlükten buralara doluşmuş yazarlardır. hayır troll olursun anlarım da formattan ne istiyorsun. gerçi troller bile formata uygun yazıyor. ilginç.
Burayı inci zanneden ben incide şöyle yazardım diyen yeni mallardır. Acilen çaylağa düşürülmesi gerekir.
(bkz: ınlımıdım bıbıcım)
görsel
formatı okumamış yazardır. okuyacak kadar boş beleş insan olmamak lazım çünkü aşırı saçmalık içerdiği bariz ortada. kanıt mı ? sol frameye bakınız. illa mide bulandırıcı şeyler görürsünüz.