bugün

it's not goodbye.

"the time takes time and I can't hold on." hayran bırakır.
yeni ayrıldıktan sonra izlediyseniz ağlayabilirsiniz. bir de enya only time olunca acıtıyor.
içinde charlize theron ve enya'yı barındırdığı için arşivimde sakladığım ve sevdiğim film.
her zaman kötü bitiyor bunu anladığım film. izledikten sonra sol yanıma bir şey oturdu böyle durdu sanki kalbim.
tam bir ''overrated''. senelerin sinema izleyicisiyim, bu filmde bir olağanüstülük bulmadım.
- bana evlenme teklif etti .( ağlayan charlize ve gay arkadaşının replikleri)
- ee ne olmuş ? diğerleri de etmişti.
- ...ama bu kez kabul etmek istedim . bu replik için bu film defalarca izlenir , aynı sahnede aynı moda girilip ağlanır .
--spoiler--
-Beni sevdiğine dair kanıt göster!.
"-Kanıt inancı öldürür. Eğer kanıt gösterirsem seni sevdiğimi bilirsin. Ben, 'seni sevdiğimi bilmeni’ değil, 'seni sevdiğime inanmanı' istiyorum."
-Neden?
"-Çünkü bilmek beyinle, inanmak kalple yapılan iştir... Ve ben, kalbini beynine tercih ederim."
--spoiler--
kim demişse doğru demiştir.
*
Charlize harika bir iş çıkarmış. Bu zamana kadar izlememiştim ama eksiklik olduğunu anladım. Ben bile duygulanıp,gözyaşlarına boğulduysam klasikler arasına girer bende.
Sara'nın ilk başta Nelson'a isteğini açıklama kısmı biraz havada kalmış ve çabuk geçiştirilmiş olsa da neden en kötü film adayı olduğunu anlayamadığım film. Grip falansanız izlemeyin, bir süre nefes alamamanıza neden olabilir.
Iste geldi bir kasim,
Ergenler oldu baskin.
Aylardan asktir,
Sonu da yastir.

Bu kisa sacma siirim kasim asigi ergenlerini asagilamak icin yazilmistir.
(bkz: 10 11 2013 fb-gs maçı)
sonu gerçekten hiçbir şeye benzemeyen, aynı yıl yapılan ve yine bir aşk filmi olan vanilla sky'ın eline su bile dökemeyen 2001 yılı aşk filmi.

gerçi vanilla sky tam olarak aşk filmi değildi ama olsun.
- seni seviyorum inan bana.
+ beni sevdiğine dair kanıt göster?
- kanıt inancı öldürür. Eğer kanıt gösterirsem seni sevdiğimi bilirsin. Ben ''seni sevdiğimi bilmeni değil, seni sevdiğime inanmanı'' istiyorum.
+ neden?
- çünkü bilmek beyinle, inanmak kalple yapılan bir iştir ve ben kalbini beynine tercih ederim...
izlenmese de bir şey kaybedilmeyecek olan film. vakit geçirmek için izlenebilir, bunun ötesine geçemez. çok basit ve tahmin edilebilir bir senaryo ile beni hiç tatmin etmedi.
who can say şarkısı ile hatırlanan güzide yapıt. mutlu sonla bitmemesi daha çok bağlıyor filme. ağlatır dikkat.
kasım'da aşk başkadır.
harika sound track, only time, filmin belki de en harika niteliklerinden.

dido konuşturmuş o muhteşem sesini.

belki de şimdiye kadar bu entrynin girilmiş olması gerekirdi, sanata hakaret etmişiz.
Bok gibi film.
Kasımda aşk başkadır diye çevirmeleri de ayrı bir alem.
(bkz: tipik sıkıcı aşk filmi)

Aşka saygı duymadığımdan değil aşk filmlerine saygı duyamıyorum artık.
her 5 yılda bir izleyince tepkinin farklılaşacağı film.
Güzel filmdir, keanu reeves olduğu için normaldir.
(bkz: kasığımda aşk başkadır) filminin ingiliççesi.
Bunu kasımda aşk başkadır diye çeviren kişiye keşke tatlı aşkım diye cevirseydin kardeş diyorum.

Filmde bu kasım ekimden de tatlı lafı geçiyor. Her ay bir kisi olayı yani. Takvim kapak kizi misali.
(bkz: Kasığımda aşk başkadır)
güncel Önemli Başlıklar