bugün

gençlerin senelerdir bekleyip her kasım ayını umutla geçirmesini sağlayan filmdir. 2011 kasımı iple çekiyoruz.
her izlediğimde ağladığım tek aşk filmi.
gerçekten romantik ve duygu yüklü bir film.
kış romantizmini yansıtan bir filmdir.
(bkz: http://goo.gl/BqQYE)
fazla duygulu bir aşk filmidir, güzeldir fakat bir esotsm değildir.
TVde defalarca yayınlanmış,bir defasında finaline denk gelinip izledikten sonra netten bulup baştan sona izlediğim filmdir.

Romantik filmleri sevmeyen hatta nefret eden biri olarak sevdiğim birkaç romantik filmden biridir.
Konusu evet düşününce süper mantıklı gelmeyebilir ama nasılsa bu sefer beni rahatsız etmedi,batmadı.
Filmde renkleri,müzik ,konunun işlenişi gayet güzel olmuş.

Film için her ay başkasıyla yatan kadın ve ruhsuz işkolik sevgilisi yorumu sığ kaçar.Belki birkaç sene önce izleseydim benim de yorumum bu olurdu hatta belki de bu yüzden şimdiye kadar her gördüğümde kanalı değiştirdim.Bazı şeyleri mecburen en güzel yerinde bırakmanın ne olduğunu biliyorsanız bu filmi izleyip de son sahnede ağlamamak elinizde olmaz.
Romantik film severseniz zaten ağlarsınız.

Bu videoyu da çok severim: http://www.youtube.com/watch?v=_WYwB1qRgLM&feature=related

Tavsiye ederim.

PS: Ayrıca Charlize de çoğu ünlüyle kıyaslanamayacak bir güzelliğe sahip.Angelina falan yanında hiç kalıyor bu kadının.
(bkz: sweet sacrifice)
sonu koymuş filmdir.
tatlıyı yedikten sonra pişman olmak gibi bir şey bu.
sonuna kadar her haltı yaşa, sonra gözünü bağla terk et adamı.
oh ne ala memleket. hayat sana güzel dicem ama, sonunda ölmüştün charlize. *
ergenliğimin en taze zamanlarda akıllı bıdık olan ablamın tavsiyesi üzerine izlediğimiz filmdir. çok güzeldir. o kadar güzeldir ki bana ergenliğimi zindan etmiş, hatta en dibine vurdurtmuştur. yaklaşık bir ay süren bitkisel hayattan sonra en özenti halimle ortaya çıkartıp 'haha, sen temmuz oliceksin ve sen, sen de bir kedi sinsiliği var sen mart ol, kasımı kanser olacağım zamana saklıyorum' dedirterek zaten kötü olan aşk hayatımı beter hale getirmiştir. güzel filmdir. tavsiye edilir.
kadınların ne kadar acımasız ve duygusuz yaratıklar olduğunu başarılı bir şekilde gözler önüne seren filmdir. izlerken bütün kadın cinsine lanet edilir.

--spoiler--
çünkü ömrünün son günlerini yaşayan bir erkek asla bir kadını kendisine aşık edip sonra p.ç gibi ortada bırakıp gitmez. böyle bir kalleşlik ancak kadın denen mahlukun elinden gelir.
--spoiler--
çok güzel bir film olmasına rağmen, sürekli izlenesi bir film olmasına rağmen; "ben her kasım bu filmi izler aşık olurum" diyen ergenler yüzünden soğuduğum filmdir.
my sassy girl, a moment to remember gibi filmlere göre çok geri kalmış holivud filmi. film işte.
kasımın gelmesiyle hakkında entryler girilmeye başlanacak filmdir. tüm sözlük, facebook, twiter alemi hazırlıklar başlasın! *
Sara Deever and Nelson Moss... sinema zevkimin en uç en özel noktası. Sweet November; aşkı farklı yansıtıyor ve aşka heveslenmeye itiyor kişiyi. tatlı ve eşsiz müziğiyle akılda etki bırakan bir keanu Reeves filmi.
yurdum gençlerini her kasım ayında hadi bakalım rast gele diye heveslendiren film. kesin birisi gelip; bugün 1 kasım ve sen benim november ımsın diycek bugün birimize..

kesin, %100 çalışıyor! listendeki herkesi davet et.
müthiş bir film incir reçelinin 90'lı yılardaki yapımı gibi, dedesi gbi. Kasımda aşk başkadır, kasımın anlamı var artık.
izlediğim en iyi romantik film. çıkış zamanı benim liseli dönemime denk geldiğinden ayrı bir yeri vardır.
enya'nın only time'ı ile de taçlanmıştır.
(bkz: enya only time)
Çok güzel bir aşk filmi * .
Romantik bir film, müzikleri de güzeldi.
türk yapımı çakması için; (bkz: incir receli)
gözlerimi dolduran film. gerçekten güzel.
"every month is november.."
keanu reeves'e hele hele charlize theron'a hiç yakışmayan, methedildiğinin çok altında olan, sonu çok manasızca bitirilen film. ne o, aklında iyi kalayımmış, beni unutma imiş. yahu insan seviyor ve de seviliyorsa hayatının son demine kadar onunla olmak ister. keza aşk en güzel ilaçtır. insan sevdiğinin yanında bir saat bile fazla durmak için neler vermez, ama kızımız "yakında öleceğim nasıl olsa, aklında iyi kalayım, beni böyle hatırla" hesabı veda ediyor sevdiğine. diğeri de saf saf "he" diyor. hay sizin aşkınıza dedirtiyor insana.
filmin sonu ağlatır mı ağlatmaz mı orası beni pek ilgilendirmiyor ama charlize theron ablamızın taş gibi olduğu bir film. sırf bu kadın için bile her kasım ayında tekrar tekrar izlenebilir.