bugün

Yakında faturalarda suriyeli bedeli görürsek hiç şaşırmayalım
Yurtdışı 1030 dk bedava yurtiçi 130 ulan ben 10 liraya 30 dakikacık yurtdışı alıyorum el insaf amk .

--spoiler--

Suriyeli sığınmacılara yeni imkanlar tanımak isteyen içişleri Bakanlığı, bunun için binlerce dakika yurt dışı konuşması sunan kartlar dağıtacak

içişleri Bakanlığı Göç idaresi Genel Müdürlüğü, Suriyelileri sevindirecek açıklamalarda bulundu. Suriyeli sığınmacılara dağıtılacak bir telefon kartı ihalesi açan içişleri Bakanlığı, bundan sonra Suriyeli sığınmacıların yurt içi ve yurt dışı telefon görüşmelerini ücretsiz sunacak.

Sözcü’den Bora Erdin’in yaptığı habere göre ilk başta 60.000 tane ücretsiz konuşma imkanı tanıyan telefon kartı dağıtılacak. Bu kartlar ankesörlü telefonlar, sabit telefonlar ve cep telefonlarından arama yapmaya olanak tanıyacak. Yurt içi ve yurt dışında yapılacak tüm görüşmelerin ücretsiz olmasını sağlayacak bu kartlar sayesinde Suriyeli sığınmacılar, 28 Avrupa Birliği ülkesi ve 13 diğer ülkeyi ücretsiz arayabilecek.

15 ilde dağıtılacak kartlar, içişleri Genel Müdürlüğü’nün 7 Mart’ta Ankara’da yaptığı ihaleyi alan şirketle sözleşme yapılmasının ardından en geç Mayıs ayına kadar dağıtılmaya başlanacak. Bu karta sahip olan Suriyeliler 130 dakika yurt içi, 1073 dakika yurt dışı olacak şekilde ücretsiz telefon konuşması yapabilecekler.

Tek Bir Kartın Değeri 950 TL
Suriyeliler verilen kartların üzerindeki hakları bir Türk vatandaşı kullanmak isterse, 950 TL ödeme yapması gerekiyor. Türkiye’den ABD’yi aramak isteyen bir kişi, dakika başına 2,20 TL ücret ödüyor. Bu karta sahip olan Suriyeliler ise toplam değeri 950 TL’yi bulan bu kart sayesinde ücretsiz olarak anlaşmalı ülkelerle görüşebilecek.

Göç idaresi Genel Müdürlüğü, ihalenin tamamlanmasının ardından Adana, Antalya, Aydın, Bursa, Çanakkale, Edirne, Erzurum, Gaziantep, Hatay, istanbul, izmir, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli ve Muğla’da bulunan Suriyeli göçmenlere bu kartın ücretsiz olarak verileceğini açıkladı.

--spoiler--

http://www.webtekno.com/s...retsiz-olacak-h42692.html
benim sol altta var bir komşu tüm gece kafa sikiyordu arapça konuşarak, şimdi sadece gece değil sabaha kadar kafa siker. teşekkürler içişleri Bakanlığı Göç idaresi Genel Müdürlüğü, teşekkürler %51, teşekkürler bu ihaleye girip de "en bedavaya biz konuştururuz ulan" deyip her ay vatandaşından telsiz tüketim vergisi aldıran operatörler, teşekkürler ne idiği belirsiz bir politika ile halkı güden siyasiler.
parası yurtdaşlardan çıkacaktır elbette. cok adaletli çok kalkındırmacı teblikler adalet ve kalkınma partisi.
Sıçtık sokakta minibüste bağirarak konuşanların sayıları tavan yapacak desenize.
(bkz: Suriyelilerin telefon faturalarını da ödeyeceğiz)
(bkz: aramaya inanmak)
babasinin hayrina mi dagitwcak? bilale sevap olsun diye mi?

hatayda antepte aileler biner biner vatandasliga geciyor. oyu garantilesin ki muhursuz pusula calinacak bolge azalsin.
türk telekom bu yıl 5 milyar zarar ettiği için bu işi yapacak şirketlere ihale vereceklermiş..