bugün

bir türkiye gerçeğidir.

çoğu akp seçmeni vatandaşımız suriyelileri mazlum görüp onlara acırken, şimdi şimdi olayın gerçek boyutlarını görmeye başladılar.

evet, suriyelilerin genelde yaşadığı semtler, akp seçmen profilinin çoğunlukta olduğu varoş semtlerdir.

şimdi bu varoşlarda çoğunlukta olan akp'liler 3-4 senedir kucak açtıkları suriyeli kardeşlerinin zararını çekiyorlar.
neşet ertaş ne güzel söylemiş (bkz: kendim ettim kendim buldum).
Bu aynı şekilde kürdler için de geçerlidir. Büyükşehirlerin ne kadar siktiriboktan mahallesi varsa orada akpli, kürd ve her iki özellikli diye üç grup var zaten. Şu kobani olaylarında iyi zarar görmüşlerdi. Biz elimizde beyaz şarapla zevkle evlerimizde otururken bunlar zılgıt çekerek birbirlerine giriyorlardı. Eski güzel günlerdi. Bi de bu iki asalak sürüsünün kapışmasına akplilerin yanına mudahil olmak isteyen 18 yaş altı mhp sempatizanları vardı ki sinir bozucu olan onlardı. Uzun adam sizi kürtlerle bir tutsun ama sen o adamın koyunlarını korumak için devletin askeri polisi varken canını tehlikeye at.
Olacak iş değil.

Öz: akpnin yaptığı pek çok eylem gibi en çok akpnin seçmenine zararı olan gelişmelerden biri.
inşallah dediğimiz etkinliktir.

benim düzgün vatandaşım neden zarar görsün, akpli görsün.