bugün

ajanslara düşen haberlerde adamlar jet sınırımızı ihlal etti biz de vurduk diyorlar. ortada özür falan yok.
şamar oğlanına döndük la resmen.
bu olaydan sonra özür dilemek kadar saçma bir şey olabilir mi?
henüz özür dileyip dilemeyeceklerini bilmiyoruz. fakat burada hata suriye'de değildir. suriye özür dilemek zorunda da değildir. devletler arası hukuk kuralları sınır ihlali yapan birimin yok edilebileceğini açıkça belirtmektedir. yani bu durumu ülkenin meşru müdafası olarak anlayabiliriz. bu durumda amerika, çin, rusya, israil gibi taşaklı ülkeler uluslar arası baskılara ve kurallara bakmadan savaşa girebilirler. bu yaşadığımız trajik olayda ise uçağımızın suriye - rus hava defans birimlerince israil uçağı sanıldığını tahmin ediyorum. çünkü sünepeleşen ülkemiz hava sahası israil, amerikan ve benzeri müttefikler(!) tarafından komşu ülkelere yapılan saldırılarda kullanılmıştır.
adamların süper güçlerin fiştiklediği isyancılarına silah yardımı yap. libya dahil bütün olaylarda iki yüzlü davran. bütün uluslararası alanlarda bi ana bacı küfretmediğin kalsın. tamamen keşif ve düşman hatlarında casusluk yapması için modernize ettiğin uçağını adamın ülkesine sok sonra adamlar düşürünce uçağı vay efendim uçağımız düştü. önce bi çuvaldızı kendine batırmayan aptal hükümetim yine amerikanın maşalığını yapacak ve suriyeye girecek. kendimiz ediyor kendimiz buluyoruz.
türkiye'ye kim ne yaparsa yanına kar kalıyor.

bu da bu duruma nadide bir örnek olarak kalacak, akepe hükümeti'nin bir başka utancı olarak dimağlara kazınacaktır.

suriye özür diler mi?

israil diledi ya, suriye'de diler...
özür dilemez çünkü haklıdır. biz kara sularımızda bir israil uçağı düşürsek özür mü dileriz tabi ki,hayır. ne işimiz varmış oralarda.
her ihlalde uçak düşürülse ege de her gün türk yunan uçağı düşmesi lazım.
Suriyenin topumuzu patlatması gibi bir olay.
şamar oğlanına dönen akp nin dış siyasetidir.
sandık başına gelince bunları unutmamanız rica olunur.
jeti düşürebilecek götleri yok, düşürdüklerinide sanmıyorum. biri düşürmüş olsa bile bu suriye değildir açık ve net.
bu arada bizim jetimizi düşürecekler sonrada sadece özür mü dileyecekler? yada özür dilemesini mi bekliyeceğiz. saçmalık. başlıkta saçmalık.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar