bugün

önüme bu iki kesinti seçeneğini sunsalar, elektrik kesintisi seçeneğini seçerdim.

elektriksiz yaşanılır ama susuz kesinlikle yaşanmaz.

su, hayattır.
Kıyaslamaya bile gerek olmayan versus. Elektriği seçeceklere sadece 1 gün boyunca musluklarından su akmasın bakalım ne olacak diyorum.
Elektrik kesintisinde şarjınız biterse (veya bilgisayardaysanız) buraya entry giremezsiniz .

Su kesintisinde herhalde böyle bir şey olmayacaktır.

Hangisi daha kötüymüş canısı?
geçen hafta sonu sigortamız bozulunca elektriksiz kaldık üç gün. efsane sıkıcı ama idare ediliyor biraz mum biraz kafeye bara gidip telefonu şarj etmekle. iki gün önce de suyumuz bitti, kimsenin faturayı yatırmaya vakti yok çünkü su işleri 3 gibi kapanıyor sikik kıbrısta. zaten açık olunca da paramız olmuyor ki. her neyse, son iki gündür susuzuz ve derse de gidemiyorum, suyu da yatıramıyorum pis olduğum için. düşün lan evde 5 kişi yiyip içip sıçıyor ama temizlemeye su yok. hadi iki üç kişi arkadaşlarında kaldı, kalanı yine evde. iki günlük çişin üzerine işemek bile iğrenç geliyor insana. içme suyunu da harcamaya gönlümüz el vermiyor el yıkama diş fırçalama hariç. işin en ters yanı da, şehir içi minibüsçülerinin grev yapasıları gelmiş anasını satayım bizde de araba yok. lan göt kadar lefkoşada gittiğiniz mesafe yürüyerek 3 saatte bitiyor zaten, üzerine hayvan gibi 3 lira alıyorsunuz. benzin ucuz türkiyeye göre zaten abi daha ne istiyorsunuz ki? bize yazık lan hayatımız durdu şerefsizler, suyu yatırmak için üçüncü girişimimiz de başarısız oldu bugün minibüs yok diye. ayıp lan. taksiye verecek paramız olsa suyu otomatik ödemeye alırdık.

demem o ki elektrik kesintisi üzer ama su kesilince hayat bitiyor.
Susuz olmuyor. Evet.
elektrik kesintisi alır.
Kısa süreli olacaksa, su kesilsin. En fazla üç gün.
Uzun süreli olacaksa, elektrik kesilsin.