bugün

masal gibi bir film.
anlatılmaz yaşanır ifadesinin beyazperdeye akmış hali.
robert de niro için ise söylenecek pek fazla söz yok.
neil gaiman'ın yine hayal gücünü ve edebiyatını döktürdüğü kısa roman. keşke daha uzun olsaymış dedirtmesi ve sonunun bir anda gelmesi, sanki çok büyük bir şevkle başlanmışda bir yerde sıkılınmış, "aman bitsinde kurtulayım" şeklinde yazıldığını düşüntürten, buna rağmen her hayalcinin okuması gereken kitap. bence çocuklara da okutulursa hayal dünyalarının gelişimi açısından fayda sağlar.
(bkz: coraline)
hem eğlenceli ve hem de masal kıvamında bir aşk hikayesinin anlatıldığı çok güzel bir film, kesinlikle izlenilmeli.
fantastik öğeler taşıyan, aynı türdeki diğer filmlere kıyasla fazla derinliği olmayan ama yine de efektleri ve eğlenceli sahneleri ve özellikle umulmayaca güzellikte sonuyla insanı mutlu terkeden bir film.
gayet güzel ve neşeli bir anlatım, fantastik ve sürükleyici bir konu, holivud filmlerine nazaran çok daha kutsal bir romantizm ve mükemmel oyunculuklar. robert de niro özellikle muhteşem.
harika bir peri masalı.
tarafımca 2007 yılının en iyi filmi ilan edilen masal. her şey o kadar dozunda ve ayarındaki bir an bile sıkılmıyor insan. ard arda 3-4 kere izlenebilir o derece. ayrıca yvaine bacımız filmdeki karakteri yıldız olabilmenin hakkını fazlasıyla vermektedir. o nasıl gülüş, o nasıl parlamak...son olarak tristan'ın annesi acayip derecede iclal aydına'a benzemektedir. bunu da söylemeden geçmedim. garbage bir bilgi oldu ama olsun.
2002 yılında Star Haber 24 kanalında yayınlanan, yönetmenliğini oktay mutlu
sunuculuğunu da gülhan şen in yaptığı; müzik, sinema, televizyon, spor veya modanın dünyaca ünlü starlarıyla ilgili haberlerin yer aldığı ve Grammy Ödülleri, Oscar Törenleri, galalar, Hollywoodda vizyona giren yeni filmler, çekim aşamasındaki klipler, defileler, podyumun arkasında olup bitenler, futbolun, basketbolun yeni yıldızları vesaire pek çok konun yer aldığı bir tv showudur. gülhan şen yaptığı ilk tv programıdır. *
daha yeni izlemiş olmama rağmen en sevdiğim filmler listesine kafadan giriş yapmış film.bittiğinde yüzümde aptal bir sırıtışla kalakaldım.bu kadar sıradan bir konu nasıl böyle güzel işlenir hayretler içerisindeyim..
izlerken içinde olmak istediğiniz bir dünyada gerçekleşen harika bir peri masalı.yıldızlara özenmek için bize sebepler sunan çok güzel bir film...
kreatif mizah anlayışının hayat bulduğu film. şöyle bir kriter var benim için ki fantastik filmlerden hoşlanmayan babamın dahi filmi yer yer yüzü gülüyor şekilde izlediğini görmüş olmam ve sırf beğendiğini görüp "baba beğenmediysen çıkarayım" teklifime "yok yok güzel kurgu" diye cevap vermesidir. en gaddar imdb puanlayıcısı olan babam 9 u basacaktır anladım.
tam anlamıyla muhteşem bir film! bazı filmler vardır ki değeri geç anlaşılır, ben bu filmin de bundan seneler sonra adından daha söz ettireceğinden eminim. zira son dönemde yapılan fantastik filmlere bakacak olursak, the lord of the rings trilogy ve stardust'tan daha iyi bir film görmek mümkün değil. hatta bu iki filmi kıyasladığım zamanda aralarında bir fark göremiyorum ama şuan için the lord of the rings birçok film izleyicisine daha cazip geliyordur. her neyse, sözün özü; bu filmi hemen alın ve izleyin! bak hala duruyor. koş koş!
1993 yapımı, bir amiga oyunu. ilk birkaç bölümde sabit bir ekranda, her yönden meteorlar gelir. Bunları parçalara ayıra ayıra ufaltır bitirirsiniz. Tabi yerçekimsiz ortamda gemiyi idare etmesi biraz zordur. Sonraki bölümlerde geminizle ekrandan içeri doğru gidersiniz ve karşınıza çıkan şeyleri vurursunuz. Çizimleri iyidir ve diğer shoot em up oyunlarından farklıdır.

http://www.lemonamiga.com/games/details.php?id=998
ve sonsuza kadar mutlu yasadılar sözünün hakkını veren çok hoş bir film. tabi yanınızda sevgiliniz yokken izlemek de içinizi burkabilir fırk.
sonunda ne olacağını bile bile ama bir o kadar keyifle seyredilen fantastik bir film stardust ya da görsel bir masal.

dengesiz bir senaryo, yer yer çok edebi, yer yer çok gerçekçi üstelik çok da komik.

- bu çiçek ne kadar?
- belki saçının rengi kadar ya da üç yaşına gelmeden önceki tüm anıların kadar.

- bu kadın tek bir erkeğe ait olamayacak kadar güzel

- sadece kendin olmak seni mutlu etmez mi ?

kaptan şekspir'in olmadığı biçimde görünme çabaları insana günümüz gerçeklerini hatırlatıyor bu yönüyle masal falan değil.

michelle f. süper oynamış. gergin cadı hali mimikleri, plastik makyaj ile uyumu. o nasıl bir performans.

robert de niro ise yardımcı rolde bile şahane alaycı bakışlarının altında babacan tebessümleri, hiddetinin yüzünden yansıması. böyle bir masalda yer alması muhteşem olmuş. o olmasa bir şeyler eksik olurmuş. iyiki var.

ölü prenslerin yan yana dizilimi insana altılı bir karagöz hacivat kompozisyonu hissi veriyor çok şirinler bir o kadar komikler.

tek başına izleyip o aşkın içinize akması feci bir şey. sevgiliyle ya da en iyi arkadaşla izlenmesi gereken filmlerden.

masallara inanan ve masallara bayılan biriyseniz mutlaka izlemelisiz hiçbir saniye boşa geçmiyor.

" bir yıldız bile size aşık olabilir ama siz bir faniyi kendinize aşık edemezsiniz. aşk başka bir kimya. her şey karşılıklı bir yıldızın kalbi ve sizin kalbiniz bire bir attıktan sonra.

insan dilemeden edemiyor, ordaki her gün tanrı'dan diledeğim adam,

yıldızım olur musun?

ben senin yıldız tozun olurum * "
sonu kötü film. biraz daha üstünde düşünülmesi gerekirdi. robert de niro ve ölülerin performansı yeterince iyidir.
filmin en güzel sahneleri robert de niro'nun yumuşadığı anlardır. özellikle esas oğlanın saçını "tarz" yapmaya çalışırken yarmıştır.
ingilizlerin uçmuş hayalgücünü gösteren güzel bir bilim kurgu başyapıtıdır.
(bkz: music sounds better with you)
sürükleyici, özgün bir masal. ölü prensler ve kaptan shakespeare* çok eğlendirir. masala renk katarlar. uçan gemiler, yıldırım avcıları, yıldız ın aslında güzel bir kız olması benzersiz zeka pırıltılarının eseridir. şiddetle tavsiye edilir.

ayrıca,

(bkz: take that - rule the world)
NASA'nın uzaya gönderdiği, Wild 2 adlı kuyrukluyıldızın merkezine girmeyi başaran uzay aracı.
neil gaiman'ın orjinal ismi stardust olan romanı.

tristran throne, duvar köyünde yaşayan, sevdiği kız victoria forester için kayan bir yıldızı bulabilmek için duvarın öbür tarafına, periler ülkesi'ne geçmek zorunda kalır...

(bkz: stardust)
robert de niro da filmde ufak bir rol almıştır.
yarattıkları masalı biraz oyun formatında ilertmişler ve mutlu sona ulaşmak için ellerinden geleni yapmışlar.

film akıp giderken de niro filme öyle bir enerji getiriyor ki wooowww dedirtiyor bünyeye...

çok iyi yorumlar okumama rağmen gönül rahatlığıyla eh işte butonuna basıyorum... de niro hariç..
Take that grubunun 'rule the world' şarkısıyla masal filmi.

http://www.youtube.com/wa...Uq9kg&feature=related
güncel Önemli Başlıklar