bugün

ayağıma hizmet getirme bedeliyle sıradan kahvesinin parasını fazlasıyla almasına rağmen tabldot esnaf lokantası gibi insanı ayağına çağıran küstah ergen mekanıdır.
yerine normal bir kahve satan kafede kahve içmek senelik 1300tl kar sağlayacaktır.
Beyoğlu'nda en ucuz ve en kaliteli kahveyi içebileceğiniz yer. Önyargılı olanlar ondan daha yüksek bedeller ödeyerek sulu nescafe içebilir garip garip mekanlarda.
canım sıkılyor gideyim de bir cappuccinoya 9 lira bayılayım. neden? malım çünkü ben, iki insan göreyim diye dışarı çıkıyorum. demle çayını otur evinde işte fakirsin sen ne işin var sıtarbaksda. (bkz: sözlük yazarlarının itirafları)
insanların kendini elit gösterme merakı sonucunda sözde bir marka değerine kavuşmuş kahve dükkânı!

kahvesi kötü mü peki? hayır tabi. ancak hakettiği fiyat bunun 3 te 1i.

marketlerde bulunan self servis kahve makinelerinin verdiği tatdan daha fazlasını vermiyor. e o paraya da aynı kahveyi 4 kere içebiliyorum. starbucks da babamın olmadığına göre neden boş yere para vereyim?

kahvesever arkadaşlara tavsiyem; kendinize bir kahve makinesi alın. hatta nescafenin latte makineleri bile bu iş için oldukça ideal ve ucuz. kendi kahvenizi istediğiniz zaman yapın, böyle yerlere de boş yere paranızı vermeyin.
Zorunluluktan gittiğim, aldığım şeyi içmeyip çöpe attığım bir "marka".
Madem atacaktım neden aldım dimi? Çünkü ben malım, sırf popi diye zorlandım. Yoğurt tiplilerini içmem zaten... En başta ben kahve sevmiyorum ki.
amerika'daki şubelerinin evsizlerin uğrak mekanı olduğuna şahit olunması, türkiye'dekilerden uzak durulmasına sebebiyet verebilir.
sırf para bende olduğunu göstermek için gittiğim mekandır.
Cok guzel kokan mekan. Ayrica ders calismak icin birebir. Islami usullere gore kahve yapmiyorlar yalniz onu belirteyim. Muslumler baska yere. Zaten pis kokuyorlar.
Fiyatları yüksek fakat oldukça kaliteli mekandır.
Pahalı kahvelerin olduğu yer .
Hiç gitmedim ama , bu sene çalışanı olmak istiyorum.
Umarım maaşları dolgundur .
Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim .
isteyenin gideceği istemeyenin gitmeyeceği kahve mekanı. buraya giden gitmeyenden, gitmeyen gidenden üstün değildir. canı kahve içmek isteyen gider ve kahvesini içer, bu kadar basit.
kuru kahveci mehmet efendi kahvelerinden içinde kendilerini gerici, yobaz, köylü zanneden ve elinde bardağını ya da fincanını görünce/gösterince de elit olduğunu zannedenlerin kazık yemek için gittikleri ve devrimci aforizmalarını akıllı telefonlarından attıkları kapitalizm mekanı.
kahveyi tadını almadan ya da meraklısı olmadan içen bazı yazarların fiyatından dolayı eleştirdiği, şişirilmiş bir marka olduğunu düşündükleri dünya çapında kaç milyon şubesi olan kahve dükkanı. benim gibi kahve bağımlılarının o tadı alarak mutluluğa ulaştıkları yer. en büyük boy filtre kahve içmişliğim var orada düşünün artık. yazın da favorim espressolu frap.
Duyanın kapısının önünden geçeni zorla içerip çekip kahve içiriyorlar sanacağı marka.

Sevmiyorsan yada hayat tarzına uymuyorsa gitmezsin olur biter. Nedense eleştiren herkes, gidenlerden daha fazla bilgi sahibi marka ve ürünleri konusunda.

Türkiye'de alanında en iyi iş yapan, dünya çapında ise sorumluluk ve vizyonlar hareket eden kahve zinciri.

işine gelmiyorsa gidip filtresi ayda bir temizlenen yerden içersin kahveni, senin böbreklerini Starbucks düşünecek değil ya.
hayatım boyunca hiç uğramadığım, uğramayı düşünmediğim ve insanlara uğramamasını önereceğim, benim için mahalledeki kıraathane kadar değeri olamayan bir yer. içerisinde takılan tipler, popüler kültür içinde işgal ettiği yer ve bu tarz sebepler gitmememin en büyük nedenleri.
fiyatlarını abartmanın gereği olmayan, orta düzey bir kafeyle aynı fiyat standartı olan işletme.
kalitenin adı.
garson olayının olmadığı

bir şey içmeden sınırsız oturabilme imkanı bulunan fakir çiftlerin sevgilisi.
Herkesin sayıp sövdüğü ama oturmaktan da geri kalmadığı cafe.
Yeni termosları gelesice.
Taksimde'ki wc'sine parola sistemi koyan ayrıca erkek- kadın için olan lavaboyu ayırmamış olan cafe.
hayatımda 1 kere bile gitmediğim ve gitmeyide düşünmediğim cafe. git bi çay ocağına iç çayını kahveni abicim.
türkiye'de kendisini para tuzağı olarak gören bazı lümpenler vardır.
starbucksta gözlemlediğim ve beğenmediğim tek şey, kahve yapanın masaları temizlemesi ve yerleri süpürmesidir. belki wc leri bile onlar temizliyorlardır. iş ayrımı diye bir şey yok.
güncel Önemli Başlıklar