bugün

ufak bir diyologla her starbuckstan her kasiyerden geçerli bir taktikdir.
-öncelikle kasada sıraya girersiniz ve 1 ventiboy(büyük boy) kahve almak istediğinizi fakat o kahveyi 2 tall(ortaboy)'a koyulmasını rica edin. hiçbir starbucks calısanı ama hiçbiri hayır diyemez. venti boy filtre kahve 5.75dir ve arkadaşınızla beraber aldığınızda kişi başı 3 tl ye kahve içebilirsiniz.

sadece filtre kahvede değil 5-6 tl vererek tall boy white çaklıt mocha veya makiyato içebilirsiniz. aynı tatiktik onlardada işe yarıyor.

hatta bnm gözlerim 1 venti boy kahve alıp 4 short boy bardağa koyup içen öğrenci tayfa gördü. o biraz mallığa kaçıyor ama tall boy zaten 10 tl 2 tl daha verip venti alıp 2 tall boy yapabilirsiniz.

bu da sistemin bi hilesidir.

şukumu verin.
kahve dünyasından adam gibi kahve için. koyayım sıtarbaksa.
starbucks ın işine daha çok gelen sistem.
(bkz: fakirlikte seviye atlamak) hadi hayırlısı.
O kadar fakirim ki anlamadim. Vent ne tall ne mk.
fakir bir türk, her an her şeyin hilesini ve ucuz yollusunu bulabilir, işte ispatı.
fakirlikte sınır tanımamak. çocuğum tüm fakirlere benden tall boy ice mocha.
tall boy'a 5 tl yerine 10 tl veren malların fakir yakıştırması yaptığı başlıktır.

dostum benim aynı içeceği ben de içiyorum neden fakir olayım ki aramızda bi fark varsa sen benden 2 kat fazla veriyorsun.
ucuza kaçıcam diye ucuz hareketler yapmaya gerek yok dedirten durumdur.
Fakir edition lıktır.
fakirseniz starbucks'a gitmeyen köylü kardeşime cevabımdır, istanbulda starbuckstan ucuz kahve satan yer yok. sen starbucksı zenginlerin gittiği bir yer olarak biliyorsan ya ergensin yada yozgatta yaşayan bi çomarsın.
Starbucks dervişleri...

Yalnız derviş kelimesinin 2. Anlamına bakmak gerek burada.
Bir diğer dervişler güruhu içinse 1.anlama bakmak gerekli.
görsel
gayet mantıklı, çok hoşuma gitti bu hilelerin devamını bekliyorum.
a101 den 2,30 tl ye alınan barbunya pilakiden sonra gelmiş geçmiş en ucuz taktiklerden biri olabilir.
kanka yoksa da içmeyin yani. o kahveyi içince dünya farklı görünmeyecek.

boş iş.
bazı arkadaşları çatır çatır kudurtan yöntem.
çingene diyen arkadaş? neyin çingeneliği, siz sanıyor musunuz sadece ben yapıyorum. starbucksta kahve içen öğrencilerin cogu yapıyor.

yoksa içmeyin diyen zühürt kardeşim aylık geliri 3bin tl olan öğrenciyim, yok yok değil var. kahvede içerim çayda, hayatım kafelerde, arkadaşlarla buluşmakla geçiyor. çocugumun rıskından arttırıpta gitmiyorum. illa ki arkadaşımla bulusmak bir kahve icmek istiyorum. ayrıca

bi kahveye 10 tl yerine 5 tl verince ne farkediyor, sadece sizden 1 ümle daha fazla söylüyorum kimse beni görgüsüz, fakir gibi aşağılıcıyı sıfatlarlada karşılamıyor.

önyargınızı sikiyim
bazı arkadaşları çatır çatır kudurtan yöntem.
çingene diyen arkadaş? neyin çingeneliği, siz sanıyor musunuz sadece ben yapıyorum. starbucksta kahve içen öğrencilerin cogu yapıyor.

yoksa içmeyin diyen zühürt kardeşim aylık geliri 3bin tl olan öğrenciyim, yok yok değil var. kahvede içerim çayda, hayatım kafelerde, arkadaşlarla buluşmakla geçiyor. çocugumun rıskından arttırıpta gitmiyorum. illa ki arkadaşımla bulusmak bir kahve icmek istiyorum. ayrıca

bi kahveye 10 tl yerine 5 tl verince ne farkediyor, sadece sizden 1 ümle daha fazla söylüyorum kimse beni görgüsüz, fakir gibi aşağılıcıyı sıfatlarlada karşılamıyor.

önyargınızı sikiyim
Aslında Starbucks daha fazla kisiye ulaşma imkanı bulmuş oluyor. Bugün öğrenci olarak paranız olmayabilir ama yarın bir gün Starbucks kültürü ile yetişmiş ergenlikten çıkmış biri olarak bu kültüre adapte olmuş olacaksınız.

Ben Starbucksa gitmiyor muyum gidiyorum neden gitmiyim ama ben o kültürü değerli bulmuyorum.

Kahvenin üstüne adımı yazınca bir şey olmuyor.
Adamın taktiği bile fakirlik üzerine kurulu.