bugün

ağzının tadını bilen kaliteden anlayan amma velakin utanmaz dilencidir, utanmazlığı çalışmadan kazanmasından gelmektedir.

http://emrehaber.com/2012...cksta-kahve-icen-dilenci/

edit: dilenci sanırım burada, seri eksilemiş canı sağolsun, kahve ısmarlayabilirim.
"abi allah rızası çorba parası dediğinde" yardım-severin "gel sana bir kahve ısmarlayayım" demesinin ardından gerçekleşebilecek bir sonuç.
veya daha da acısı, onca zaman zorluk ve sefaletten arada bir bu zor dünyada kendini mutlu edebilmek için yapabileceği kaçamak. (harbiden içim cız etti lan.)
parayı sokakta bulmasının sonucu.
kesinlikle görmek istediğim bir manzara.
o camekanların önünden geçip giden insanların içeride olmalarını istiyorum. evet. kış günü canlarının istediği her şeyi yiyip içmelerini de istiyorum.

mümkünse kimse dilenmek zorunda olmasın. o yaşta bir adamın keyfinden dilendiğini düşünüyorsanız size de akıl fikir diliyorum.
sosyal devlet istiyorum ulan! * *

niye bu kadar olağanüstü bi şey ki bu, neden haber oluyor ülkemde.. işte. *
(bkz: starbucks a takılan dilenci)
facebook'ta ''starbucks'Da kahve keyfi ;)''iletisi yazanlardan daha itici değildir.

burda önemli olan starbucks'ta kahve içmesi değildir. o yaşta dilencilik yapmasıdır asıl sorun.
neymiş starbucks starbucks diye abartılan yerlere dilenciler de gidebilirmiş.
hayata dair iç sızlatan detaylardandır. hüzünlü bir manzaradır. dondurma yiyenini görmüştüm zamanında dünyaya lanet etmiştim.
--spoiler--
allah rızası için cafe latte.
--spoiler--
içeride adamı vardır, kahveyi indirimli alıyordur.
köşeyi döndükten sonra starbucks'a rastlayan dilencidir.

(bkz: köşeyi dönmek) (bkz: ironi)
insanları kazıklandıktan sonra, kazıkladığı paralarla kendisini kazıklanmaktadır. cebinde para durdurmak istemiyordur.
üzerinden 80 lira çıktığına göre günde minimum on saat çalışan bir asgari ücretliden daha fazla para toplayabiliyordur bu dilenci.

(bkz: acı gerçekler)
yalandır.
aslında dilenciler tall boy latte siyle avm lerde içecek soğuyana kadar dolaşıyorlar.
latteleri bitmeden bir tur daha atabilmek için gittikçe yudumlarını küçültüyorlar.
bu dilencilerin yanlızca ipad2 lerinin şarjları çok azalmışsa starbucks ta oturup ipad2 şarj ederken içtikleri tespit edilmiş.
starbaksı bilmem de trabzon da yıllar önce karşılaştığım bir dilenciyi hatırlattı bana sene 95 farabi hastanesinin kapısında babamın ameliyattan çıkmasını bekliyorduk. adamın biri geldi gençten, para istedi üstü başı hırpani, dökük...
para istedi abiz küçüğüz o zaman annem bozukluklarını verdi üç beş lira artık neyse, biraz zaman geçtikten sonra ben otoparkın oralarda dolanırken gördüm adamı o zamanların üstü açık spor arabalarından birinin içinde, araba çok pahalı değildi şimdi ki megane coupe tarzı bişe ama olsun çok garibime gitmişti. anneme söyledim sallamadı hiç yanlış görmüşsündür dedi, hep dilenci gördüğümde aklıma gelir acaba gerçekten yanlış mı görmüştüm??
ama adam o dilencinin aynısıydı arkadaş ya.
kalite takılan dilencidir.
jipe binen, yazlığı olan, metres tutanların yanında sıradan bir dilencidir.
hem kontes hem köylü kızı genellemesi uygundur kendileri için.
Suadiye'deki starbaksta kahve içen dilencilere rastlamak mümkün. bazılarının akıl sağlığı da yerinde olmadığı için "acaba soğukta kaldıklarından dolayı yardımcı olmaya çalışan vatandaşlar onları getirip kahve mi ısmarladı?" diye düşündürür.
insanların iyi niyetlerini suistimal eden dilenci.

o adam insan değil mi o adam kahve içemez mi diyor insan ilk önce ama. haberi okuduktan sonra insanları iyi niyetlerini suistimal eden bir insanoğlunu buluyorsun karşında. gerçekten yazık.