bugün

Star Wars'ın yeni filmi malum vizyona girdi. Bizde küresel sinemanın en büyük pazarlama taktiklerinden birine şahit olduk.

mesela bu filmin yapımcısı walt disney. Zira 2012'de lucas abi para baldan tatlıdır diyerek haklarını satmıştı. yani disney oyuncak ve tişört satmak için hemen işe koyuldu ve serinin 7.filmini ortaya sürdü.

Orjinal serinin ardından modern serinin gelmeside böyleydi. Zira Lucas'ın "o dönem ilk 3 filmi çekecek teknoloji yoktu" demesi kadar taşşaklı bir yalan olabilir mi? biraz daha ekmediğini yemek için 2000'lerin serisini yapalım dediler.

Velakin seri 3 filmden ibarettir sözlükdaşlarım. 1-2-3-4-5-6-7 değildir. o sıralama sonradan yapılmıştır. ilk üç seri vizyona girdiğinde bu sıralama yoktu. sonraları eklendi.

Nokta olarak: star wars son serileri ile bir pazarlama taktiğidir. He ben buna rağmen gidecek 7'yi izleyecek miyim?
sapına kadar yutmaya hazırım ben bu zokayı tabi gideceğim...
(bkz: A New Hope)
(bkz: The Empire Strikes Back)
(bkz: Return of the Jedi)
inan sikimde değil.
Biraz lucas'u savunayım diye geldim lucas yalan söylememiş demeye geldim.

Buyrun http://youtu.be/p8czqAf5qek Empire Strikes Back çıktıktan hemen sonra olan bir röportajdır bu. Mark Hamill bir prequel'den bahsediyor "Alec Guinness’in karakterinin gençliği, Vader nasıl güce geldi, onları göreceğiz" falan diyor hatta. Adamın en başından beri aklındaymış hakkını yemeyelim.
doğru bir önerme. sonraki seriler ilk uclemeyi tutmamıştir.