bugün

sadece türklerin değil, yedi krallık'taki adamların da hatun için kavgaya girebileceğini gösteren hanımköylü pısırık game of thrones karakteri.

edit; herife zamanında pısırık demişiz de, black smoke doğuran ablayı, bi de renly ibnesinin öleceğini hesap etmemişiz. bu abi sikecek gibi ortalığı.
melissandre ile birlikte amı götü dağıtacak game of thrones karakteri.
O koskoca seride bu adamdan başkasını sevmem mesela. Ha bir de Tyrion var
--spoiler--

surun dibine dayanmış yabanıllara arkadan girip ellerine verecek olan reyis.

--spoiler--
joffrey'e bir an önce ayarı versin istediğim abimizdir.
gerçi ayarı tyrion veriyor, bunun direk joffrey'nin eline vermesi , kings landing i alması daha iyi olur.
2. sezon 9. bölüm itibariyle siki tutan kral namzeti.

kızıl büyücüye n'oldu acep?
------ kitaptan spoiler içirir dikkat-------------
s02e09 da kuşatmada en önde gitmesiyle takdirlerimi kazanmıştır.
savaşı kaybedince boku yemiştir herhalde diye düşündüğümde,
kitapları okuyan bir arkadaşımda

--spoiler--
------------------ağır spoiler--------------
daha maceraları çok demiştir.
jon snowla yabanileri duvardan püskürtecek
bu daha kuzeyde kalacak winterfall i bolton ve freylerden almak için kuşatacak demiştir.
--spoiler--

arkadaşa ee sonunda kim kral olacak dediğimde belli olmadığı, daha yazım aşamasında olan kitaplar olduğunu öğrendik.
tipine bakılınca kendisini kevin spacey de oynayabilirmiş aslında. lan biraz paraya kıyıp... neyse. hayallerde yaşıyor bazı ibneler.
dizide 1. sezonda adı bol bol geçtiği halde bir türlü piyasaya çıkıp görünmeyen kral adayı.

(bkz: ses var görüntü yok)
(bkz: game of thrones)
robert baratheon'un demir tahta yaptığı isyanda fırtına burnunu 500 askerle koruyan. aç kalan lider. resmiyette demir taht hakkına sahip olan karakter.

kitap fanları tarafından en çok sevilen karakter.
Yalnız bir çocuktu, en az sevilendi.
Üstat Cressen: ''Stannis,Lordum, benim zavallı çocuğum, hiç sahip olmadığım oğlum. Sana nasıl değer verdiğimi, senin için yaşadığımı bilmiyor musun? Evet seni sevdim. Renly'i, Robert'ı sevdiğimden çok. Sen, sevdim çünkü sen sevilmeyendin. Bana en çok ihtiyaç duyan sendin. ''

demir tahtın haklı kralıdır. stannis serttir ama asla zulmetmezdi. zulmetmeye razı bile olmazdı. en hassas noktası, hakkı olan fırtına burnu'nun renly baratheon'a verilmesidir. ayrıca stannis'in ağzı, öfke,keder ve en sert emir sözcükleri için yaratılmıştı. Gülümsemeyi unutmuştu. sevmeyi de unuttuğunu düşünenler bile var ama bunun cevabını bizzat kendi vermiştir: "Beni bir parça meyveyle o kadar öfkelendirmeyi sadece Renly başarabilirdi. Hainlik yaparak kendi felakini hazırladı ama onu seviyordum Davos. Bunu şimdi anlıyorum. Yemin ederim ki mezarıma girerken bile kardeşimin uzattığı şeftaliyi düşüneceğim."
karısının sözünden çıkamayan bizim süleyman'ın bir diğer versiyonu. hürrem mi döver kızıl kadın mı ? zor soru.
yedi krallık'ın tek gerçek kralı.

--spoiler--

ama sitemim var sana stannis kardeşim. ne oldu sana? gemiden askerlerin önünde ilk inen, surlara dayanan merdivene ilk tırmanan yiğit gitti, kızıl saçlı bi kaşarın etkisine girmiş bi tane dallama geldi. sör davos'u da gittin zindana attırdın, ayıp ediyorsun kardeşim, ayıp. topla kendini amk.

--spoiler--
kızıl hatunu dinlememekle hata yapan kişilik.
melisandre yi dinlediği sürece kazandı. ordusu oldu. kardeşini eledi.
lakin kuşatmaya giderken davos zırtabozunu dinledi ve yanına hatunu almadı. ne oldu? tüm orduyu, hatta her şeyi kaybetti.
hatun haklıydı. stannis le beraber gitselerdi orduya bir şey olmayabilirdi. ve hatun sezon sonlarında da göreceğimiz üzere yine haklı. 5 sülük=5 kral.

davos zaten kafayı sıyırdı ufaktan. oğlunun ölümü için melisandre yi suçladı. ne alakası var lan?
büyük şeyler bekliyoruz kralımızdan.
Game of thrones 3.sezon kitaba sadık kalarak ilerlemekte , böyle devam ederse soğuk kışı ısıtacak kral olacaktır kendileri.

edit : --spoiler-- içerir .
Renly Baratheon kadar sevemediğim karakter. renly daha bir karizma sanki.
kırmızılı karının etkisinde kalan tipik bir 'adnan bey' tavrı sergiliyor.. yaveri de mal, onca olaydan sonra anladı gerçeği.. bu yavşak kral falan olamaz, kral olacak adam aslında benim favorim lord baelish'dir.. lord baelish reyiz'e uzanan eller bilginin gücü ile teeek teek kırılır.. ehhehe
tahtı kral olmak istediği için değil hakkı olduğu için istemektedir davasında da sonuna kadar haklıdır. kardeşini öldürmüşmüş. renly ned'e gidip stannis'in arkasından iş çevirmeye kalkışırken adaletiniz neredeydi? askerleriyle birlikte en önde savaşa gidecek kadar cesurdur. cüce çılgın ateş işini akıl edemeseydi kuvvetle muhtemel demir taht şu an onundu. karıyla kızlada pek bi işi yoktur zaten. cersei ne demişti; "bir atı etkilemek daha kolay, karşımdaki stannis. bu cümle bir çok şeyi açıklamaya yeter.
bide allah aşkına devlet bahçeliye benzemiyor mu?
ağır spoiler

Starkların intikamını alacak gerçek kral ! Umudumuz seninle..

ağır spoiler
ışığın tanrısının götünden kan alacağı game of thrones karakteridir.
Andalların,Rhoynarların,ilk insanların,Westeros'un Gerçek Kralı,Dar Deniz'deki Kral,Surdaki Kral,Azor Ahai,Işık Getiren,Adaletli Kral
Stannis Baratheon.
mükemmel ötesi amblemi, muhteşem ötesi bir gücü ve süper bir otoriteye sahip olmasına rağmen, o kızıl kafalıdan emir almaya devam mettiği sürece tahtın gerçek sahibi değildir.
psikiyatrik sorunları vardır.
--spoiler--
elinin altında daş gibi, beyaz tenli, kızıl saçlı, ilik bir hatun varkene, taht maht diye tutturmuş gerzek. tam bir sığır.
--spoiler--