bugün

Sadece futbolun konuşulduğu bir sezon olarak izlemek isterim.
fenerbahçe'nin 4. yıldızı takmak için mücadele vereceği sezonlardan biri olacaktır. muhtemelen galatasaray şampiyon olur, beşiktaş şerefli üçüncülüklerinden birini alır. trabzon da her zamanki gibi babayı alır. inşallah bursa'nın küme düşeceği sezon olur.
Beşiktaş'ın üst üste 3.şampiyonluğunu aldığı sezondur.
şikenin üstünden tam 8 sene geçmiş olacak ve fb hala süper ligde olacak.

trabzonsporun yanına inşallah o zamana kadar 1461imiz de gelir.
zenit'te 3. sezonunu yaşayacak olan lucescu tekrar kulüplerimizle anılmaya başlayacaktır. evin yansın türk basını.
Fenerbahçe'mizin lig şampiyonu olacağı lig sezonudur. Hadi bakalım rasgele.
Kötü takımın kendinden daha kötü takımı yendiği sezondur. Eskiden "tüm takımlar birbirini yenecek güçte" derdik. Bu sene için "bütün takımlar birbirine yenilecek güçte" diyorum.
Şampiyonluğun bana göre en güçlü adayı Galatasaray Trabzon'dan 4, akhisardan 3 yedi. Ts 6 maçta 2 galibiyet, Akhisar 6 maç 1 galibiyet. Beşiktaş bu akşam kazanamadı diye üzüldüm.. Maç aklıma geliyor.. bizim "bu gol olmalı" diyeceğimiz 1 pozisyon bile yok.. rakip 3-4 net pozisyona girmiş. Ayrıca 3-4 tane de uzaktan şutları var.
Şampiyonu devre arası transfer dönemi belirleyecek gibi.. halen Gs'yi 1 adım önde görüyorum. Beşiktaş'ım forvete ihtiyacı varken üstüne elindeki forveti de satarak şampiyonluğu çok istemediğini belli etti.
Çok ilginç ben böyle liglerin hastasıyım mümkünse 59-60 puanla şampiyonluk gelsin 40 puanla falan küme düşülsün her şey kıran kırana olsun küme düşme adayı takımı 5 hafta sonra şampiyonluk yarışında görebilelim ne bilim seyirciyim işte hoşuma gidiyor bizim ilgin de durumu o yönde he değişecek hep değişti bizimki geleneksel.
Dünkü maç gösterdi ki; galatasaray Deplasman problemini hallettiği an en rahat şampiyonluk sezonlarından birini yaşayacaktır.

Reçete belli; Lig arasına kadar toplayabildiğin kadar puan topla, iyi bir forvet ve stoper temin et. ikinci yarı eze eze şampiyon ol.

Bu kadar kolay.

Sizlere bu rakamlar belki garip gelecek ama #hedef22.

Yirmi iki..
4 büyük takım taraftarlarının hepsinin ligi kazanmak istediğini tekrar gördüğümüz sezon. bitti mi sezon ne oldu? şampiyon kim?
büyük takımların hepsi kötü. çekişmeli bir sezon oluyor.
Başakşehir veya Kasımpaşa nın şampiyon olabileceği sezondur.
11. hafta sonunda lig 3. sünün averajı -1 olan sezondur.
galatasaray'ın çift kulvarda olduğu, beşiktaş'ın allah'a emanet gittiği, fenerbahçe'nin ilk 10'a girmeyi umduğu, bana göre şampiyonluğun gideceği takımın medipol başakşehir olacağı sezon.

tabi ligin daha hala başı sayılır ancak.
başakşehir bu sene ipi göğüsler gibi.

tamamen galatasaray'ın avrupa'dan havluyu atacağı tarihe bağlı.

not: gs.
ağlaksaraylıların her puan kaybedişinde etrafa salyalarını saça saça ağladıkları bir sezon olacaktır.
asrın başşağının geçileceği yıl. takipte kalın.
Her takımın her takımı yenebileceği bir lig.
yalnız birkaç sezon daha böyle giderse 3 büyüklerin hepsi dağılacak ve yerine anadolu beylikleri geçecek.
galiba bir dahaki sezonlar bu sezonu mumla aratacak, para yok para yok.
2000 yılından beri futbolla ilgiliyimidir..

2003-2004 den beri geçen en dandik sezon bu sezon olsa gerek..

fener bitmis düşer mi kalır mi belirsiz
cimbom fener maçından sonra o.çocuğu tff mhk yüzünden belini dogrultamadi
bjk deseniz iki ileri bir geri yeniçeriler gibi.

yani paşa,basaksehir,yeni malatya gibi bırakın şampiyonluğu falan süper ligi bile hakketmeyen takımlarin götü kalkıyor..
görsel