bugün

Türkiyedeki eğitim anlayışını ortaya koymuş gereksiz bir lisanslama sınavıdır. Saçma sapan soru kalıplarını ezberleyip 90 civarı puan alıp, "sermaye piyasası nedir?" dendiğinde alık alık bakan insanları da görmüşlüğümüz vardır.
2016 aralık dönemi sınav sonuçları açıklanmıştır.
bir daha ki ilk sınava girmeyi düşünüyorum. bu konuda bilgisi,tecrübesi olan yardımcı olursa çok sevinirim.
Düzey 1 için çalışmalara başlayacağım elinde notu olup benimle paylaşmak isteyenleri bekliyorum.
Sınav sonuçları açıklanmıştır.

ilk denemede düzey 1'i cebe indirdim. Spa-1 resmen ust direğe çarpmış çizgiye düşmüş, yan direğe çarpmış ve ağlara gitmiş.

Aralık ayında da düzey 3 için gireceğim.. bakalım hayırlısı.
180 tl para bayıldık, beyefendiler bi sınav sonucunu aciklayamadi koskoca 1 ayda. Olum açıklayın da yolumuzu bilelim ona göre sonraki sınava hazirlanmaya baslayalim.
En hokkalı sınavlardandır.
10 günden az kalmasına rağmen henüz çalışmadığım sınav. Çok da çalışılası iç açıcı ilgi çekici zevkli faydalı konuları da yok zaten... ezberci sistemin ezber sınavlarından olur kendisi.
Başvuruları başlamış olup, 9 Mayıs'a kadar devam edecektir.

https://basvuru.spl.com.tr
2016 yili 1.donem sinav tarihi 11-12 haziran olarak belirlenmistir.

Ben de 1.donem temel duzeyden, 2. Donem de ileri duzeyden katilacagim bu sinava.
Bu lisansa sahip olan arkadaslar her türlü bilgi, tecrube ve onerisini benimle paylasabilir.
Zerre çalışmadan girdiğim 12 dersin 2 sini verdiğim çoğundan 40 üstü aldığım gereksiz sınav. Bi kere okumadığım geniş kapsamdan 48 aldım amk nasıl salak sınavsa işimle ilgisi de yok dolaylı var.
Bugün sonuçlar açıklandı, emeğime değdi lisanslar cepte.
bu abudik sınav için 1 haftalık yıllık iznimi ticaret hukuku dersine harcamış olmama değeceğini umduğum sınav. Canım annemin hazırladığı meyve tabakları, minik yeğenin sürekli çalışma odasına merakla dalması gibi hoşluklar sıkıntıyı kısmen azaltmıştır.yarın göreceğiz hanyayı konyayı, sonrasında hukuğun h sini duymak istemiyorum.girecek arkadaşlara başarılar
hakkında bilgi sahibin olan yazar arkadaşların yardımına ihtiyacımın olduğu sınavdır. bilgi sahibi arkadaşlar mesaj yazabilirse sevinirim.

finans alanında yükselmek için gerekli olan sınavdır.
yeni sınav takvimi açıklanmış. haydi hayırlı olsun.
http://www.spl.com.tr/
dün itibarı ile başvuruları başlamış olup 2012 yılı içinde kendisinden 1 adet daha yapılacaktır. detaylı bilgiye ulaşmak için;

http://www.mudefin.com/gu...vlari-basvurulari-basladi
3. sınıfta deneyeceğim, 4. sınıfta adam gibi çalışıp vermeyi planladığım sınavıdır.
ne mi okuyorum?
(bkz: bankacılık ve finans)
girmesi ve geçmesi zor olan ve sınav ücreti pahalı olan sınavdır. ve bu sınavın varlığı da saçmadır zaten. üniversitede okutulan derslerden sınav yapıp sertifika vermek ancak ve ancak para tuzağı kurmakla açıklanır.
2010 yılı sınav sonuçları açıklanmıştır ancak yoğunluktan site açılmamaktadır.
sınav yerleri açıklanmıştır.
2010 UN SON SINAVI 6 - 7 kasım da yapılacaktır.

bankada yükselmek isteyenlerin rakiplerini geçebilmeleri için muhtaç olduğu belgenin sınavıdır.
daha önce anadolu üniversitesinin şimdi ise milli eğitim bakanlığı'nın düzenlediği sınav. aracı kurumlarda çalışabilmek için lisans belgesi almak şarttır. şık sayısı 5 ten 4 e, 40 soruluk sınavlar 25 soruya düşürülmüştür. lisans belgesine hak kazanabilmek için geçer not 60, tüm derslerin ortalaması 70 olmalıdır.
temeli bugün, ilerisi yarın yapılacak sınavdır. soruları hazırlayan kurumun değişmesi nedeniyle, zorluk derecesinin nasıl olacağı merakla, aslında biraz da umutla beklenmektedir.
(bkz: bu sene sorular kolay olacakmış)
öss'den falan beterdir. sertifika almaya hak kazanma konusunda 2009'un ikinci sınavında, temel düzeyde %2,51, ileri düzeyde de %7.20'lik bir başarı elde edilmiş mesela. girme hakkının çok olması iyi bir seçenek. öğrenciyken staj-ders yoğunluğundan, çalışırken de iş yoğunluğundan bu sınavı ilk girişte verme imkanı pek olmamakta.
öğrencilere ileri düzey derslerini, okurken verip, mezuniyetin ertesi günü nur topu gibi bir ileri düzey sertifikasıyla yatırım şirketlerinin kapısını çalmalarını öneririm. temel'e girmenize gerek yok, direk ileriden girin.
sertifikasını altı sene önce aldığım allah cezasını versin sınavıdır. (hele ilk zamanlarında sınav sadece istanbul ve ankara' da yapılıyordu. bu da sınav harcı dışında ek maliyet demekti) ayrıca sertikayı almakla iş bitmiyor zira ilgili sektörde çalıştığınız sürece dört yılda bir yapılan seminerlerle sertifikayı yenilemeniz gerekmekte.
2 sene önce girdiğim hem maliyetli hem zor sınav.*