bugün

1974 yilinda Amerika'da kurulan ve gecen seneler tibariyle amerika'nin en buyuk dorduncu bisiklet ureticisi olmus firmadir. Ar-ge, muhendislik konusundaki calismalariyla ve asmis kadrolariyla bilinirler, bazi kadrolarinda yazan "innovate or die"-yenilik yap veya ol, yazisi dikkat cekicidir. Bisikletlerin kalitesi itibari ile fiyatlari yuksektir ama omur boyu garanti verirler.
Turkiye'ye http://www.aktifpedal.com/ tarafindan getirilmektedir, online bisiklet satislari yoktur.
antalya' da merak edenler için bike house' da satılan amerikan bisiklet markası.
bisikletin mercedes'i olarak bilinir.

karbon fiberden üretilen çok hafif ve kaliteli kadroları ateş pahasıdır. her bisikletçinin hayalidir.
2012 Londra Olimpiyatlarında Astana takımından Alexander Vinokourov birinciliği alırken bindiği bisikletin markası. http://pedalmag.com/wp-co...kourov-P-Alex-Gordeev.jpg
Çok köklü bir tarihi olmayan, ancak ar-ge ye verdiği önem ve doğru bir yönetim anlayışı ile bir markanın kısa bir süre içinde ne kadar çabuk büyüyebileceğini kanıtlamış, seri üretim yapan markalar içerisinde bugün en hatırı sayılır isimlerden biri haline gelmiş bisiklet üreticisi.
2014 yılı itibariyle büyük turlarda omega-pharma, astana, tinkoff-saxo takımlarının kullandığı bisiklet markası. okunuşu herkes tarafından farklı yapılıyor ama doğrusu "speşılayt" şeklindedir.
kadro kalitesine söylenecek laf yok, dünyanın en kusursuz tasarımlarını yapmaya çalışan firma bu. bisiklet hakkındaki neredeyse her ekipmanı yapar bunlar, öyle de geniş yelpazeye sahipler.

açıkçası her ne kadar üst seviye ürün yapsalar da sıfır bisiklete o kadar para vermeye gücüm yetmez. tavsiye olarak ikinci el alarak olaya girebilirsiniz.

edit: tarmac, venge, paris-roubaix elite modelleri her şeyiyle bir numara.
harika bisikletleri bulunan fakat türkiye'de oldukça pahalı olan bir bisiklet markasıdır. bir kaç sene içinde bunlardan bir tanesine sahip olup, bisiklete hakkını vererek binmek istiyorum. ayrıca okunuşunun doğru şekli "sipeşılayzd"dır.
Türkiyede herbokun pahalı olduğu gibi buda pahalı binemiyoz.
Bisiklet sporu profesyonel şekilde yapılmayacaksa gereksiz pahalı ama bir o kadar gerek kalite gerekse tarz ve yenilik bakımından dünya markası olarak görülebilecek olan bisiklet markası.