bugün

Ahırdan eşşeği kaçan köylünün söylemidir.

Sįpa getti lan.
sıpa getti der.
makarna çeşididir. uzun makarnadır.
Yoğurtluysa birde çokk lezzetli olur *
bildiğin makarna nın uzun hali spagetti diyince havalı mi oluyor ben duz makarna der geçerim.
nedendir bilinmez acıktığımda aklıma ilk gelen yiyecektir genelde. *
domatesli ve fesleğenli olanı çok güzeldir. ayıptır söylemesi mükemmel yaparım. içine birazda ton balığı attığınız zaman tadından yenmez.
italya mutfağının vazgeçilmezidir.
italyanlar işlerini biliyor.
Makarnanın en güzel hallerindendir. (Diğeriyse sarmısaklı yoğurtlu domates soslu makarna.)
görsel
Bence normal makarnadan farklı bir şey koyulurlar içine yoksa bu lezzetin farklı bir açıklaması olamaz.
Asıl adı uzun makarnadır.gerisi boş laftır ewet
görsel
tüm makarna çeşitlerinin babası.
şöyle bolca salçalı bir yaparsın, yüzün gözün yağa batma pahasına ocağın altına girip şöyle bir harmanlarsın. metal makarna maşasıyla cuumpp tabağa.. yanına da koy yoğurt ve turşu. biraz zaman geçince de üstüne çay. aynı ben.. evet.
çubuk makarna işte. bol salcali yanina turşu ve yoğurt.
biraz zaman gecince
üstüne çay.

salça yerine domates puresiyle yapip ustune 2 dal maydonoz atınca spagetti oluyo bi de bunu sarapla filan yiyolar. mmm lar filan havada ucusuyo.
makarna lan o makarna.
bascan catali 1 tabak 2 tabak 2,5 tabak yicen.
dudaklarinin kenari yaglancak filan

ekleme:
yemek için tavsiye vermeyi unutmuşum :DAdassafd
çatalı böyle makarnanın içine 90 derece açı ile daldırcan sonra çevirmeye başlıcan 3-5 tur sabit açısal hızla döndürünce alcan lüp.
görsel

Bu nefaseti sevmeyen insanın, aklından zoru vardır.
Nokta!
şöyle arzuya göre sade domates ya da salça-domates karışımı (mevsime göre de değişebilir bu) sosuyla hafif sulu kalacak, domatesi yüzde yüz pişmeyecek şekilde pişirildiğinde de enfes olan ve yanında hiçbir şeye gerek duyulmayan, tek başına yenebilen makarna türü.
şahsen ben normalde meşhur yoğurt kilişesiyle kombine etmeyi yahut tereyağıyla pişirip peynir-ketçap ikilisiyle taçlandırmayı tercih ediyorum.
çocukluğumdan beri en sevdiğim makarnadır. hele hüp diye ağza çekmesi yok mu? candır.
Makarnalarin babasidir. Catala dolamak bile zevkli.

Edit: bunu kasiga koyup dolayanlar var az otede benden uzak.
En şekilli makarnadır. Ama en zor yenen türüdür. Bir de disardaysaniz.
arabiatta ve soya sosu ile üstüne kaşarlı biraz kıyma mükemmel olur.
Spagetti makarnayı bozulmadan uzun süre saklamak için Pringles kutusunu kullanabilirsiniz.
Yöresel yemeğimiz. Rahmetli annem çok güzel yapardı.
Keşke uplamasaydın bu başlığı canımızı çektirdin sabah sabah.

Kıymalısı çok güzel giden bir tür yemek.