bugün

ekşi sözlük'te başlığı açılan korkunç iddia. istanbul avcılar'daki enver kasap, kedi dükkanın önünde durup müşteriyi kaçırmasın diye(?) zavallı hasta kedinin üstüne soğuk su boca ediyor. twitter'da da gündem olması gerek. konuyla ilgili ayrıntılar için:

https://eksisozluk.com/ka...dokmek--6832600?a=popular

ayrıca bugün dünya kediler günü. Eğer doğruysa dilsiz bir varlığa zulmedenleri allah'a havale ediyorum.
yarın ilk işim bu kasabı telefonla arayıp ne halt yediğini sormak olacak. rezalet!
kedi hastaymış üstelik. kafayı yiyeceğim lan az kaldı! hangi müşteri dükkanın önünde kedi var diye gelmez lan? hayvana zulmetmek için bahane aramış resmen.

başlığı açan yazarı eksileyen dangalak onun bunun çocuğu galiba bu kasabın yakını falan.
kedilerin üzerinde su geçirmez tüyler olduğu için kedinin siklemiceği soğuk sudur. cahillik böyle bişey işte ekşi ve burada kedi üzerinden pirim kasıp artı oy avcılığı yapıyolar. yazık..
kedinin üstünde su geçirmez tüy olsa bile bu donabilen bir hayvan sayın merhametsiz! ne hakkı var lan hayvanın üstüne soğuk su dökmeye? ne istiyor lan hayvandan? zaten kırpıntı et verse hayvancağız bir köşede verilen eti yemekle meşgul olur. belli ki acıkmış zavallı.
hayvanseverlik başka bir olay ama bir insanda vicdan ya vardır ya da yoktur. bu insan müsveddesinde zerre yok işte. empati yapabilmesi için bu soğukta üzerine su döküp dışarda bırakmak lazım. ah keşke ah...

Ayrıca su geçirmez tüy diye de bir şey yok kediler pekala ıslanabiliyor, nerenizden uyduruyorsunuz acaba.
Kedinin ne zararı olacak ki.yazik.
Aynı soğukta, aynı kasabın üstüne su dökülerek, empati yeteneğinin gelişmesine yardımcı olunmalıdır.

Belki o ıslak soğuğu yiyince, merhamet nedir, ne işe yarar gibi soruların cevabını bulur.

O kadar kötüsün ki, keşke ölsen!
onun ben amına koyayım kasap gibi yavşaktır.
Orul evladı kasaptır. Hayvanlara işkence edilmesine hiç dayanamam. Bir tane gavat, bir köpeğe taş attı diye çok fena kavga etmiştim onla.. Şöyleleri bir elime gelmiyor ki ecdatlarının içinden geçeyim ahh be..

O kasabı kaynar suyun olduğu kazana atarlar da, haşlanır umarım.. Vicdansız p*ç herif yahu..
twitter'da niye hala gündem olmadığını anlamadığım rezalet. #enverkasap diye hashtag açılsa olayın iç yüzü de daha çabuk ortaya çıkar. çünkü kasabın avukatlığını yapan kankaları yorum yapmış google yorumlarına.
bak sımdı o zavallı ufacık bedenıyle yemek bekleyen pisi pisi gozumun onune geldi Allah belanı versın ne dıyım.
Ekşi'de olayı anlatan yazarın husumeti olabileceğini ben de düşündüm şahsen ama öyle olsaydı kişisel problemini yazardı. esnaf kısmında "dükkanın önünü kapatma" diye saçma sapan bir anlayış var ve bana gayet olabilir gibi geldi.
Olay kesin mi ona göre sövecem.
Hem onunde kedi olmayan kasaba kasapmi derim ben.
uyanık herif google'dan işletmesinin yorumlarını kaldırtmış galiba. şu an yorumları açamıyorum.
insanların vicdansızlık seviyesi beni dehşete düşürüyor. Olayla ilgili kanıt olmadığı için şaibeli ama biri birini lekeleyecek olsa kediye yaptığı zulümden yapmaz bunu. Malesef gerçeklik payının çok yüksek olduğunu düşünüyorum ve çok üzgünüm. Resmen kalbim acıdı.
https://enverkasapkahvalti.eatbu.com/?lang=tr#menu

internet adresi budur. ekşi sözlükte miss dietitian nickli yazar bu konuyla ilgili yaşadığı olayı anlatmış.
arkadaşlar bu konuyla ilgili olarak işletme sahibi ve onun oğluyla görüştüm. olay gerçekten çok garip bir yere doğru gidiyor. Böyle bir olayın yaşanmadığını, tam tersi kırpıntı etleri hayvanlara verdiklerini, tavuk ciğeri ile kedi köpek beslediklerini söylediler. Onlar da çok şaşırmışlar. Herhangi biriyle tartışma yaşamamışlar. Dükkan sahibinin oğlu, söz konusu ekşi sözlük yazarı miss Dietitian nickli kişiye dava açacağını söyledi.

Kendisinin izniyle ekran görüntülerini paylaşıyorum.

görsel

görsel

görsel

görsel

Bu gencin babası da aynı şeyi söylüyor. Kimseyle tartışma yaşamamışlar. Bu iddiayı ortaya atan kişinin kim olduğunu dahi bilmiyorlar. Mevcut durumda görünen o ki, biri bir kurban seçip kafasındakileri yazdı.

inanılır gibi değil gerçekten.
Ekşi Sözlük'te biri bilinmeyen bir nedenle çok gerçekçi bir olay anlatmış anlaşılan. Sabahtan beri millet haklı olarak kasabı linç ediyor. Kasap vatandaş üzülmesin, şahsi bir konu değil. Son zamanlarda hayvana şiddet artınca herkes zıpladı haliyle. Bu olayda tek suçlu ekşi sözlük yazarı miss Dietitian nickli kişidir.
ekşi sözlük gerçekten sorunlu manyak kaynıyor. oha! iyiki burdaki başlığı açan yazar işletme sahibiyle görüşüp gerçeği öğrenmiş.
ekşi sözlükte yazar olan biri yok mu olm burda? biriniz söz konusu başlığın altına yazın işte kasabın o ekşici tarafından iftiraya uğradığını. uludağ sözlük yazarı görüşmüş işte.
Şimdi boşuna mı linç ettik kasabı neyse belki aklından böyle bir şey yapmayı geçiren esnaf olur ise 10 defa düşünür.
Hadi çoçuklar kavga bitmiş herkes yatağına.
milyon kere söyledik. olay doğru bile olsa sırf sosyal medyada birileri ortaya bir şey attı diye mal gibi peşlerine takılıp insanların hayatlarını karartmayın, bu bir gelenek haline geldiği için doğru mu yalan mı kimse umursamıyor artık. herkes duyar kasıp suçlu gösterilen kişilere lanet ederek en iyi insan benim primi kasma peşinde. bu çok tehlikeli bir durum -ki yarın bir gün yargılanan, linç edilen biz de olabiliriz.

bir insanın hayatını karartmak bu kadar kolay mı anasını satayım?
Bizim burada da kasaplar martılara kemik veriyor. Ne olursa olsun o başlığı açan yazarın yalan söylediğini düşünmüyorum. Kedi oradan gitmiyorsa adam rahatsız olup böyle bir şey yapmış olabilir. Tabiki yapmamalıydı. iş bu başlık açıldıktan sonra sözlük yazarı davalık olacağı için ilk yapması gereken o dükkanı gören guvenlik kameralarından görüntü almak. Lakin şu da var adamlar polis degil diye oralı da olmaz. Çevresi olduğunu sanmıyorum bu kişinin. Yani ayvayı yedi. Geçmiş olsun.