bugün

Zor anlarda ucu ucuna yetişmesi gereken durumlarda alınandır.

Efendim şimdi böyle olayları pek anlatmam ben ama baktım sahura daha var uzanayım dedim uyuya kalmışım buraya kadar gayet normal ehh uyuyunca bişiler görmenin sonucunda insanı kandıran yalancı bi haz sonrasında malumunuz cenabet bulundum tamam burasıda normal ve ezana 10 dk kala uyandım.Sıcak su olsa amenna fakat elektrikler yok hemen ocağa koca bi tencere ile su koydum biraz ısındı ama aynı zamanda süre işliyor tik tak tik tak bu hafif sıcak su ile başladım abdest almaya allaha şükür banyodan çıktığımda ezan okunmaya başladı.

Edit:dişlerim soğuk suyun vücuduma değmesi ile ritim tutuyordu. Şuan hala Üşüyorum.

Edit 2:hani abartmayayım banyoya su taşırken ayağım kaydı allahtan sıcak suyu erkenden boşalttım elim ayağım yanmadı ikinci olarak odamda giyinirken kafama ütü masası vurdu.Talihsizlikler dizisi yaşadım bu gece.
benim gibi sıcak suyun altında baygınlık geçiren insanların kaderi.
Bir kere başıma gelmişti Marmaris te. Ondan sonra 2 hafta ne biriyle seviştim ne osbir. Kalkmadı malzeme la.
biraz soluklanaymış iyiymiş. ezan vaktine cenabet girince utanacak, günah olacak bir şey yok. en yakın sürede gusül almak gerek sadece, işte o kadar.

bir de erkeklerin doğası gereği meni çıktıktan sonra belli bir müddet yürümesi, su içmesi vs, böylece idrar yollarındaki meniyi de atması gerekiyor. cünup olduktan sonra koşa koşa gusül abdesti aldınız tamam ama idrar yollarındaki meni gitmediğinden ilk idrar boşaltımında yine meni çıkaracaksınız ve gusül abdestiniz sakata binecek. bu nedenle din, erkeklerin biraz bekleyip idrar yollarındaki meniyi de atmasından sonra gusül abdesti alması gerektiğini savunur.
(bkz: Hayal dünyasında yaşıyor bazı ibneler)
neyse ki teyemmüm var dedirten şi.
ümmeti titreye titreye hakka kavuşturur.
2000 yılında üniversitede sıkça başımıza gelirdi. sıcak su haftada bir gün ya olurdu yada hiç olmazdı.

birde ceza evinde 5 gün 17-19 saatleri arası sıcak su verirler ve 28 kişi yıkansın derler. sıra gelmez ve soğuk su ile duş alırsın. 128 günde sadece 2 kere hamamcı oldum. korkudan kabuğuna çekildi sanırım.
Bahaeddin nakşibend'in bu konuda ibretlik bir hikayesi vardır. Çok soğuk kış ortamında cünüp gezmemek için buzu kırıp altındaki buz gibi suya dalıp çıkarak gusletmiş.