bugün

yaz aylarından pek hoşnut olmayan kendini soğuk havanın esintisine bırakıp onu yaşayan seven en asil duyguların adamıdır.
iskandinavyaya taşınmalıdır.
işte bu benim. kış ayında doğmuş olmam bunun en büyük sebebi diye düşünüyorum.
eve gidip soba veya kalorifer yanında ısınan insandır, dışarısı eksi 20 derece ev artı 30 derece, bırak hocam bu işleri soğuk seviyorsan kapat kaloriferi de göreyim seni.
onun ben amuna koyayım götümüz dondu burada.

bir soğuk havaları seven insandır.
0:00 0:13
Samimi bulmadığım insandır. Neresi sevilir ki soğuğun. sabah buz gibi havada kalk, hazırlan, üşü, grip ol vs vs. Soğuk bunlar demektir. Dışarıda soğuktan donan sokak çocukları, evsiz hayvanlar demektir. Şehirlerin üzerinin duman tabakasıyla kaplanması demektir. iki dakika dışarı çıkmak için on dakika hazırlanmak demektir. bir öğrenci evinde üşümemek için elektrikli sobanın başında beraber uyumak demektir. hemen her gün haberlere çıkan soba dumanından zehirlenmek demektir soğuk. sevmiyorum soğuğu ben.
Kar soğuğu olacak. Alabildiğince yüzü döven kuru ayaz ile birlikte yürüyeceksin saatlerce. Evet o benim.
siz değilsiniz, benim ulan o.
Çektiğin nefes ciğerlerini yakacak,
Yüzünü hissetmeyeceksin, inceden lan yüz felci olur muyum diye tırsacaksın.
Bir insan soğuğu bana göre tek bir sebepten sevebilir ki onun da soğukla ilgisi yok.

yani sen şöminenin başında oturur sıcacık takılırsın dışarıda hava kar kıştır dersin ki soğuğu seviyorum.
ki bu durumda bile soğuyu seviyor sayılmazsın.
ama bunun dışında soğukta dışarıda çalışıyorsan
kar ensene ensene vuruyorsa
sevemezsin soğuğu.
garibanlar sevmez soğuk havayı.
soğuk havada yaşadığını hisseden, öldürücü yaz sıcağından artık nefret eden insandır. *
severim, severim de evde olduğum zaman karın yağışını izlemesi güzel
Hayatim boyunca şu fakir edebiyatını yapmaktan cekindim ama giyecek bir kazagi, montu, eldiveni olmayan insan sevemiyordur. Ve bu insanlardan çokça var. Gece gece sinirim bozuldu.
mutlu insandır 60 sene yasasa 48 senesi mutlu gecer ben 60 sene yasasam 12 yılım mutlu geccek sikiyim böyle adaleti ya.
Benim efenim,sebebini benimde çözemediğim yaz çocuğu olmama rağmen deli gibi kışı severim soğuğu severim.