bugün

dilini kaybeden ülkesini kaybeder sözüne sonuna kadar inanan bekçilerdir. öpülesidir.
başkasından yapılan alıntıları kesme işareti yerine tırnak işareti ile belirtirler misal. (bkz: büyü de gel çocuk büyü de gel)
hem nöbetçi hem bekçi. bunlardan hangisi önce onu bi sorgulamak gerek. yani insan başlığa bile bakınca bu nöbetçi bekçilerin ne kadar haklı olduğunu anlıyor.
(bkz: sözlükteki türkçe bekçileri)
Türkçe Öğretmenlerinin mantar gibi yerden bitmesi, evet yanlış okumadınız mantar gibi yerden biten Türkçe Öğretmenleri, son zamanlarda sıkça karşılaştığımız bir vaka, görüngü, gayri resmi bir oluşumdur. Öncelikle neden mantar gibi bitme benzetmesini yaptım onu açıklayayım.
Efendim bu mantar gibi yerden biten Türkçe Öğretmenleri, tüm dünyada etkin olan ve bizim ülkemizde de oluşan sohbet dili kavramını bir türlü kavrayamadılar, düşüncelerin çok hızlı ve etkin bir şekilde aktarıldığı toplu sohbet kanalları ya da forumlarda yazılanlar üzerinde dilbilgisi kurallarını büyük mercekli büyüteçlerle ararlar.
Hata bulmada kusursuzlardır. TDK Yazım Kılavuzu ellerinin hemen altındadır, olağanca güçleriyle Türkçe'ye zarar verenleri hemen uyarır ve bir dizi önlem alma çabasına girişirler. Amaçlarının ve hedeflerinin ne olduğu konusunda aydınlatıcı ve ikna edici herhangi bir delile rastlanmamaktadır. Bundan dolayıdır ki baskıcı, anlamsız bu oluşuma mantar gibi biten Türkçe öğretmenleri denebilir.

Ya da başka bir tanımlamayla "kafasına sokmak, kurtarmak, görme gücü ve geliştirmek üzerinde büyük çağlayan cerrahlık"

Aşk bu cana bedenden hak ise,
Can ne cami çeker ne kilise
Ten sönmeden bitmez bu hadise
Beni yanlış anlama
Şikâyetim yok ama
Ben aşkı böle bildim
Gel merhem ol yarama

(Not: Yazıda ki dilbilgisi hatalarını bulursunuz artık! Türkçe Öğretmenlerine sevgilerimizi sunuyor, saygıyla selamlıyoruz )
türkçe'nin güzel kullanılması için olması gereken ve yanlışları farkedip uyaran kişilerdir.
sözlüğün hakkı devrim'leridir. bir çok yazar tarafından ukala olarak görülselerde bence sözlüğün en asil insanlarıdır. ö.m. ile gelen uyarılar hep daha iyi entryler içindir.
'' 'değiller midir' in sonunda soru işareti olacak ünlem işareti değil'' ikazıyla aralarına katılmak istediğim can gruptur.* hatta bu gece nöbeti bana devredebilirsiniz.
"türkçe" kelimesine gelen çekim eklerinin kesme işareti ile ayrılmayacağını da bilirler. (bkz: of ki ne of)
(bkz: hangi birini söyliyem ki)
(bkz: tamam vurmayın adam öldü)