bugün

bilinçli olarak yapılan bir hadisedir.amaç her yerde ,her türlü fırsatı kullanmaktır.terör örgütünün ve yandaşlarının aldığı ve hayata geçirdiği talimatlardır.
akıllı olun lafını ironi içermeksizin, açık açık tehditkar biçimde söylemem sebep olan hadisedir..belli ki kürt lafına karşı laz bulgar rumdan daha çok hassasiyet var bugünlerde..illa ki "kürt kürt" bilmem ne kaç bin yıllık kürt tarihi kürtçe diye başlıklar açıp da elalemin tüylerine etki etmenin amacı ne? kardeşlik mi , bu zor günlerde kenetlenme mi? sanmam ki öyle olsun..zira kürtleri tanıtma sevme sevdirme amaçlı bilhassa da kürtlerin pkkyla alakası olmadığı temalı binlerce makale yayınlandı,her dost meclisinde konu tekrarlandı sonuç? wittgenstein'in enfes bi lafı vardır: hakkında konuşulamayanla ilgili susulmalı..bilmem anlatabildim mi..yok kardeşim anlamadık diyenler için: faşistim o zaman,kafatasçıyım mutluyum gururluyum..pkk da geçen kürdistan lafından dolayı da kürt kelimesine antenlerim diğerlerine kıyasla fazlaca duyarlı ve hatta alıngan..ve maalesef mi desem iyi ki mi desen bilemedim ama tek de değilim bu tepkileri veren..ota boka "faşistsin sen ben de feci humanistim bööö" diyen tatlı su balıkları hatta tatlısu koyunları için şunu demek isterim ki almanya'da (ki kendileri faşizmi doya doya yaşamışlardır) yaşanan olayla türkiye yi bi kıyaslasınlar..türkler neden sonra kürtçeye ters ters bakmaya başlamışlar?ne zaman bu kürt muhabbeti adamın asabını bozmaya başlamış?hatta yaptırımlar nolmuş?bizim pazarda dolmuşta midyecide gaye güzel ve seri biçimde kürtçe konuşuluyor kimseye de bişi denmiyo..başka pazarda da konuşanları döverler, kimi yerlerde de türkçe konuşanları döverler..bu işler böyle, hiç bi çok uluslu ya da etnik kökenleri bolca olan ülke yoktur ki yüzde yüz barış içinde yaşasın..kimi kandırıyorsunuz ki iki üç "hepimiz kardeşiz laflarıyla"?akabinde de gelip haberlerde sınırötesi operasyonu izliyoruz her atılan bomba da mest oluyoruz ama dimi?!
bir kürt ne ister?
-dilini rahatça konuşabilmek;
ama farkında değildir bütün güney doğu kürtçe konuşmaktadır. türkçe bildikleri için de bizler için bir problem oluşturmamaktadırlar lakin şu sıralar nerde yaşadıklarını unutup türkçe öğrenmekten vazgeçip okuyamayıp cahil kalmayı heves etmişlerdir.
-eşit haklara sahip olmak;
devletimizin önem vermediği vatandaşın huzuru mutluluğu geçimi vb. şeylerden bekledikleri ilgiyi görebilmek. ama yine farkında değillerdir ki o ilgiyi türkiyede gören bir kesim yoktur.
-kürtçe yayın;
acaba yüzde kaçı türk televizyonlarını izlemektedir. merak konusu olan sorudur. yerel televizyonlar ve bir kısmının sürekli abonesi olduğu el-cezire adlı kanal varken bu istek niyedir. trt de bile zaman zaman çeşitli dillerde yayınlar yapılmaktadır.
-diyarbakırı ister;
tarih bilgisi eksikliğinden midir muamma fakat o bölgeye onlardan önce yerleşen bir artukoğulları vardir. asırlarca türklerin yaşadığı bir yere sonradan gelip burası benim demek ne derece mantıklıdır.

edit: sözlükteki varsa kürt arkadaşlardan rahatsız oldularsa özür diler belirli bir kısma hitaeben yazılmış olduğunu hatırlatmakta yarar olduğu kanısındayim.
(bkz: sozlukte mors alfabesi propagandasi yapmak) *

-.. . . - -.- . -.-- -... .. .-. ..-. .. .-. . ..-. --- -..- . -.- .-.. . -. - .. ... .. -.. .. .-.
kime ve neye ne kadar faydalı olacağı tartışılır kışkırtma eylemi.