bugün

o cırtlak sesi ile "ille de roman olsun" şarkısını söylediği mahalleleri boşaltmaya başlamışlar..

(bkz: https://twitter.com/i/status/1664257001772265472)

biz tayyibe oy verdik, kılıçdar'a vermedik diyorlarmış..
Bu saatten sonra üzgünüm ama ben kendime adıma şunu söylüyorum: bu ülkede artık fakirlikten yakınan , geçim sıkıntısı , kalacak yer sıkıntısı vb. Zamlardan dövizden şikayet eden kim olursa olsun artık gram yardım etmeyeceğim ve gram üzülmeyeceğim. Müstehak diyorum.
soylu o mahallede "bize oy verin ki kaçak evlerinize müsade edelim" diyerek oy istedi.

onlara oy veren romanlar da "kaçak evlerimize müsade eder Tayyip babadan istediğimizi alırız" diye oy verdiler.

siyasiler ahlaksız, toplum siyasetçilerden daha ahlaksız.

hal böyle olunca bu millet hakettiğini yaşıyor.

Ne diyordu sülüman soylu?

oohhhh, oooohhhhhh....
valla kusura bakmasınlar ama pek üzüldüğümüz söylenemez. ama yine insanlığın gereği olarak allah yardımcıları olsun diyoruz.
oooooohhh ooooooooooohhhhh...

(bkz: seçimden önce izin verdiler şimdi de yıktılar)
kentsel dönüşümü, romanları kovuyorlar olarak vermek.

tam da muhalif zekası.
(bkz: rantsal dönüşüm).
Napalım bizim bir yetkimiz mi var ?
(bkz: eden bulur)
https://www.youtube.com/watch?v=Vt-YUhli76c

Buraları yıkılıyo benden yıkılıyo,
Hergün peşime bıyıklı takılıyo
Ben seni seçtim tahminin doğru
Yasla başını hadi degajeme doğru.
Ahaha hahaha çakallar yav birbirlerini kazıklıyor.
Yıkılacak tabi sonra deprem olunca burada zırlayanlar tek başına geberip gitmiyor yanlarında pek çok insanı da götürüyorlar.
Çürümüşlükte son nokta arkadaş söyleyecek bir şey bulamıyorum.
boşver teyze suriye sınırında bir sürü dubleks evler yapıyorlar, geç otur birine.
yaparsa reis yapar!
- devlet böyle bir projeye başlıyorsa mahalleli direnmesin diye proje tanıtılır, karar askıda kalır, tebliğ edilir, kişilere taşınma, kira yardımı verilir veya yeni evler, verilme şartlarıyla gösterilir, veya yerine yapılacak yeni evin bedeli ve kendi evinin rayici ortaya konulur. Falan da filan…

Şaka gibi yani, sanki insanlar evde otururken mahalleye dozer girmiş gibi.. film platosu taşımak gibi falan mı zannediyor insanlar, bu kamulaştırma-kentsel dönüşüm ve benzeri işlemleri?

Bir adım ileri gidelim, evi yıkılacak adam hala mevcut iktidara oy vermişse, bu yıkım işini menfaatine görmüş demektir.