takı tezgahlarının bol miktarda çin malı bulundurduğu pazar tipi. birde ayrancı pazarı, ümitköy ve sıhhıyedekine gore daha buyuk ve daha çeşitlidir.
mersin'de de bilmediğim bir günde kurulan pazar.
akmerkez'in yanından perşembe günü servis kaldırılan ulus'un yamaçlarında kurulan pazardır. akmerkez ve mayadrom da gördüğünüz bir çok insanı orda alışveriş yaparken görebilirsiniz. kendimden biliyorum.
SOSYETE PAZARI AYAĞINA, ÜÇ KURUŞLUK MALLARIN, MAĞAZA FiYATINA SATILDIĞI PAZARLARDIR.

KENDiNi kitabevi sanan sahaf sendromu burada işlemektedir.
ankarada çok katlı otoparkın yanında ve ayrancıda bulunan çok neşeli pazar.
kayseri de talas mezarlığının yanında cuma günleri kurulan pazardır.

(bkz: x5) marka arabalarla buraya alış-verişe gelen hanımlarımız azımsanmayacak kadar fazladır.
istanbul da yeşilköy ve bahçeşehir pazarlarının halk arasında bilinen adıdır.
kemerburgaz göktürk bölgesinde de bir klonu bulunmakta olan, pazardan alışveriş eden insanlar için görece üst gelir seviyesine hitap eden açıkhava satış bölgeleri.
ucuz ve güzel kıyafetlerin satıldığı insanların '' aman bizim pazarda aynısı 5 lira'' dedikleri pazarlardır.
ankara sıhhiyede perşembe günleri kurulan pazar.
beykoz çubuklu da da haftada bir kere kuruluyor. ne kadar kokoş kadın varsa alayı orda.
heran artiz görülebilecek pazarlardır.
bostanlı pazarıdır. çarşamba günleri trafiğe çıkamamaya sebebiyet verir. ama bankalar, postahaneler epey boş olur. nasıl bir akın varsa.

(bkz: bospa)
ankara - sıhhıye'de iğne atsanız yere düşmeyecek kalabalığa ulaşan pazardır. perşembe günleri kurulur. birşey alacağınız yoksa da bu pazardan eli boş çıkan insan az görülmüştür.
Bakmayın adının sosyete pazarı olduğuna, sanki türkiye'nin ankara dışındaki 80 ilindeki pazarların ortak mecrası gibi bir yer.
(bkz: salı pazarı) olarak bilinir.istanbul'da levent tarafındadır.öyle pazar deyip geçmeyin bir çantaya 500 küsur dediklerini biliyorum çakma olmasına rağmen üstelik.neyse bu pazardan lc waiki'den arakladıkları mı desem ne desem bilemedim satıldığını görürsünüz fiyatları da aynıdır. neyse çok konuşmayacağım hakkında senede 1 ya giderim ya gitmem. buradan makyaj malzemesi alabilirsiniz bildiğin boya badana şezlongu var.*.
Hic de ucuz olmayan igrenc seyler satan yer. Magazadan al daha iyi.