bugün

sosyalizmi bilmeden yorum yapmayın.sosyalizm emek aşamasıdır.emeğe göre maaş verilir.
-sosyalizmde maaş,leo huberman-
usta işçi,usta olmayan işçiden,ve yönetici de,işçiden daha fazla alır.büyük müzisyen,ortalama bir müzisyenden daha fazla alir.400 kile bugday ureten ciftci 300 kile uretenden daha fazla sekiz ton maden cikaran bir madenci alti ton cikartandan daha fazla para alir.ınsanlara yapilan emek dogrultusunda para odenir.sosyalist toplumda en yuksek ucreti alan kimse bile bunu calismasiyla hakettigi surece alir.bunu uretim araclari satin alarak ,baskalarinin emeginin sirtindan,kazanilmamis paraya ceviremez.zaten uretim araclarini satin alma olasiligi yoktur.cunku uretim araclari halkindir.sosyalist toplumun esitligi firsat esitligidir.toplumda ucret esitsizligi denilmesi emege gore verilmesidir.emege gore verilmesi asil esitliktir.firsat esitligi bizim icin on plandadir.usta isci daha fazla ucret alir ama hüneri olmayan iscinin onunde de usta olabilmesi icin gerekli egitim ve uygulama olanaklari aciktir.muhendisler yazarlar yonetmenler emegiyle fazla kazanirsa yetenegini aktarmasi o kadar kolay olur.herkese bu mesleklere girme hakkinin giris kapilari acik tutulur.
izin verilmeyen, korkulan ve halkın istememesi için 99 senedir( aslında çarliktan beri süregelen bir kara propaganda, almanya'da da durum aynı) kara propagandası yapılmış bir sistemi isteme durumudur.
görsel
(#33846842) faşist denildi ya.Ülkelerin durumları hakkında okursanız anlarsınız.
Komünizmi ve Sosyalizmi anlamadan karikatür atsan ne ?
sosyalist bir ulke istiyoruz diyerek,sosyalist bir ulkeniz olmaz. bunun icin savasmaniz ve mucadele etmeniz gerekir.
Üç tık artırıyorum: anarşizmin çiçek açtığı bir ülke olsun.
herkesin görüşü farklı bende farklı bir sistem olsun istiyorum tabi herkesin sevdiği sistem var.
(bkz: bir gün mutlaka)
Gotun yiyorsa yap buyur.

Bizde neler istiyoruz ama olmuyor.
Kemalin askerleri daha çok laiklik ister. Sizin taraf yanlış.
güncel Önemli Başlıklar