bugün

burjuva falan değil düpedüz görgüsüzdür efendim. evet okul yaptırmak güzel bir şey ama o okula karısının, anasının, metresinin ismini verip, ismini sonsuza kadar yaşatma çabası nafiledir. gelinen son noktada ise bilmem kim, bilmen ne oğulları okulu gibi sosyal yaşamın ve bir toplumun en önemli müesseseleri olan okullara anlamsız, amaçsız isimler verilmektedir. bundan daha da vahim olanı * okullara yardım karşılığında, o okulun isminin değiştirilmesidir. bunun negatif sonucu ise okullara neüdüğü belirsiz tüccarların isim ve soy isimlerinin verilmesi değil ismi anayasadaki bazı maddeler gereği değiştirilemeyen "atatürk", "cumhuriyet" gibi okulların isimlerini değiştiremedikleri için yardım almaması ve adeta varlık içinde yokluk çekmesi durumudur ki zaten vergilerden düşen bu yardım paralarına ulaşamayan okulların gerçekten de yardıma ihtiyacı olması içler acısı bir durumdur.
yurdum insanın pek de güzel yediği bir kandırmacadır. işçisini üç beş kuruşa çalıştırıp, aç gezdiren kansız burjuvaların halk üzerinde meşruiyet ve güç sağlamak amacıyla yaptıkları ve masraflarını vergilerinden düştükleri sözde hayırdır.
Anlamsız ve uzun okul isimlerine sahip olmamıza yol açan eylemler dizisi.
yolsuzluk zaten yapılacaksa ve önlenemiyorsa, keşke herkes yolsuzluğu okul yaptırarak gerçekleştirse.
yapma amacı ne olursa olsun topluma hizmet sunulması anlamında alkışlanası durumdur.
son dört yılda urfa'da taılan derslin sayısı cumhuriyet tarihinde yaılan derslik sayısıyla aynı olmasına rağmen derslik başına düşen öğrenci sayısı 63'e indirilebilmiştir.
keşke burjuva olarak tanımlanan insanların bu duyguları şaha kalksa...
daha çok okul yapılsa ve bir okulda 4500 kişi okumasa.
derslik başına 63 öğrenci düşmese.
daha güzel yarınlar adına...
bir nevi aldım verdim oyunu.bir okul yaptır sonra yollar senin. serbestsin.
vereceği vergiyi reklam amaçlı kullanan burjuva.
amacı okul yaptıran burjuvalar kervanına katılmak olan, samimiyetsiz burjuvadir.