bugün

öncelikle; pozitif bakmaya daha kolay ulaşmak için,sorunlarla demek yerine, yani sorun demek yerine, durum demek, durumlarla baş etme yolları demek ve diyebilmek. tabii bu şekilde kim bakabiliyor ki bende dahil orası önemli. önemli ama, zaten demek istediğim de bu zaten. yani gözünde büyütmemek. ben insanları anlamıyorum. çoğu şeyde kendini ve başkalarını kandırırlar, iş pozitif düşünmeye geldi mi, ya polyannacılık yapmamak lazım, kendini kandırmamak lazım gibi, motivasyon bozucu şeyler söylerler. halbuki pozitifliğin içinde kendini kandırma yoktur. elinden geleni yapabilme yetisi, durumu vardır. her insan şanslı doğamayabilir, demek istemediğim tabirle sorunlu doğabilir. ama bilinçlendikçe, üç günlük dünya için, çokta moralini bozacak şeylerden yani geçmişe takılı kalmamak gerektiğini, er ya da geç anlayacaktır.
Yüzleşmek, kabullenmek olabilir.
Uyumak.

Kesin çözüm,yayalım.
dünya ya gelirken seninle olmayan giderkende seninle olmayacaksa dert etmeyeceksin.

felsefem budur efendim. 3 gün olmazsa 13 günde çözülür.
sabır bunların başında gelir. ardından düşünmek ve akıllıca davranmak.
Fakir olduğum için uyurum. Uyandığımda da farklı bir sorunla karşılaşacağımı bildiğim için daha çok uyurum.
sorun kelimesinin hecelerinden de anlaşılabilecegi gibi sorun saga sola birşeyler sorun.
"Napayım? Canımı mı vereyim?"

Bu şekilde çözemediğim sorun yok arkadaşlar. *
en iyi yolu sorunları düşünmemektir.
bir işte çalışmak. sanırım yıllardır bunun eksikliğini çektiğim için depresyondan çıkamıyorum.
(bkz: sorunlardan kaçmak)

kimseye kulak asmayın.

her sorunla baş etmek zorunda değilsiniz. ölümlü dünya, fani insanlar. ne hayatı ne de kendinizi bu kadar önemsemeye gerek yok. çünkü aptallıktır böylesi.

bazen siktir etmek lazım. o kadar.
(bkz: denial)
(bkz: anger)
(bkz: bargaining)
(bkz: depression)
(bkz: acceptance)
Ağlayarak uyuyorum
Ağlamak yoruyor uyku getiriyor.
Kalkıp yine ağlıyorum yine uyuyorum.
(bkz: sorunlardan kaçıp uyumak)
(bkz: uyumak)